بهترین فونت انگلیسی برای طراحی UI UX (رایگان)

بهترین فونت انگلیسی رایگان برای طراحی UI UX

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 16 دی 1402

چیزهای زیادی برای انتخاب بهترین فونت انگلیسی برای طراحی UI وجود دارد. مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر گرفت خوانایی فونت و زیبایی کلی طرح است. بهترین فونت ها برای طراحی UI فونت هایی هستند که به راحتی خوانده شوند و ظاهری تمیز و مدرن داشته باشند. در نهایت، بهترین فونت برای طراحی UI شما به اولویت شخصی بستگی دارد. فونت های مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام یک برای طراحی شما بهتر به نظر می رسد. در این مقاله از سری مقالات آموزش UI UX می خواهیم بهترین فونت انگلیسی برای طراحی UI UX (رایگان) را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

چرا فونت ها برای برنامه های موبایل مهم هستند؟

انتخاب فونت برای برنامه ها می تواند به اندازه انتخاب طرح های رنگی و طراحی کلی شما مهم باشد. فونت های مختلف می توانند حس های متفاوتی را برای برنامه شما ایجاد کنند و برخی از فونت ها ممکن است خواناتر یا کاربر پسند تر از بقیه باشند. مهم است که بهترین فونت را برای طراحی UI خود انتخاب کنید تا بهترین تجربه کاربری ممکن را ایجاد کنید. 

در مورد شخصیت، باید مطمئن شوید که انتخاب فونت شما منعکس کننده لحن و سبک برنامه شما است. به عنوان مثال، یک برنامه سرگرم کننده و بازیگوش از استفاده از فونت بازیگوش تر سود می برد، در حالی که یک برنامه جدی تر از استفاده از فونت های sans-serif با لحن جدی تر سود می برد.

کدام فونت‌ها بهتر کار می‌کنند و چرا؟

دلیل اینکه برخی از فونت ها بهتر از بقیه کار می کنند به دلیل سبک و خوانایی هر فونت است. چهار دسته فونت اصلی برای طراحی UI وجود دارد:

  • Serif: حروف در فونت‌های سریف دارای خط‌های تکمیلی کوچکی هستند که در نزدیکی لبه‌های حروف خود سریف نامیده می‌شوند. این سریف ها به حروف کمک می کنند تا در پس زمینه صفحه برجسته شوند. اکثر کتاب‌های چاپی با فونت‌های سریف چاپ می‌شوند، زیرا خوانندگان خواندن فونت‌های سریف را آسان‌تر از فونت‌های sans-serif می‌دانند.
  • Sans-serif: حروف در فونت های sans-serif دارای خطوط پایانی در نزدیکی لبه های حروف خود نیستند. خوانندگان دریافتند که فونت‌های sans-serif نسبت به فونت‌های سریف کمی آسان‌تر خوانده می‌شوند، اما فونت‌های sans-serif هنوز به طور گسترده برای مرور وب مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا ظاهر تمیز آنها خواندن محتوای سایت را آسان‌تر می‌کند.
  • اسکریپت: فونت های اسکریپت مانند دست خط به نظر می رسند و خطوط هر حرف به هم میپیوندند تا یک نماد واحد ایجاد کنند. اگرچه بسیاری از کتاب‌های چاپی با فونت‌های اسکریپت چاپ می‌شوند، این فونت‌ها معمولاً برای استفاده روی صفحه توصیه نمی‌شوند، زیرا خواندن آنها دشوار است. با این حال، برخی از کاربران فونت های اسکریپت را سرگرم کننده و شخصی می دانند، بنابراین می توانند برای طراحی های UI در شرایط خاص مفید باشند.
  • نمایش: فونت های نمایشی تزئین شده یا بسیار سبک هستند و بنابراین برای سرفصل ها یا مکان های دیگری که هدف آنها برجسته شدن و جلب توجه است، بهترین هستند. آنها را می توان برای متن بدنه استفاده کرد، اما به آسانی به اندازه یک قلم سان سریف یا سریف خوانده نمی شود.

انتخاب فونت انگلیسی مناسب برای پروژه

در ادامه این مقاله نحوه انتخاب بهترین فونت انگلیسی را بررسی کردیم، بنابراین همچنان همراه ما باشید!

1 . به دنبال فونت هایی با حداقل پنج وزن باشید

برخی از فونت ها دارای فونت های اضافی با نسخه های سبک تر و سنگین تر هستند. این به عنوان وزن فونت شناخته می شود، و هر وزن دارای درجه متفاوتی از جسارت است. شما می توانید از وزن فونت برای تنظیم کنتراست و چگالی پروژه خود استفاده کنید و آن را در مقابل پروژه های دیگر روی صفحه متمایز کنید.

2 . آن را ساده نگه دارید

هزاران و هزاران فونت برای انتخاب وجود دارد، اما هر فونتی برای هر پروژه ای مناسب نیست. وقتی فونت‌ها را جستجو می‌کنید، با فونت‌هایی بسیار پیچیده، پیچیده و آراسته مواجه می‌شوید – و همچنین فونت‌هایی که بسیار مینیمال، ابتدایی و ساده هستند. فونت‌های ساده برای متن قابل خواندن بهتر هستند، در حالی که فونت‌های پیچیده‌تر برای سرفصل‌ها یا مکان‌های دیگری که هدف آن برجسته شدن و جلب توجه است، بهتر است.

3 . تا حد امکان از فونت های کمتری استفاده کنید

در حال حاضر گرایشی به سمت استفاده از فونت های متعدد در یک پروژه وجود دارد. با این حال، این می تواند پروژه شما را آشفته و بی ارتباط جلوه دهد. بهتر است به یک یا دو فونت بچسبانید و از آنها در همه مکان هایی که معمولاً فقط از یک فونت استفاده می کنید استفاده کنید 

یک طراح خوب می تواند با یک فونت کار کند و همه چیز را بهتر جلوه دهد. یک طراح بزرگ می تواند با دو فونت کار کند و همه چیز را قابل توجه جلوه دهد.

از فهرست زیر از فونت‌های رایگان برای طراحان UI/UX، کاملاً مشهود است که هر فونت ظاهر و شخصیت منحصر به فرد خود را دارد که می‌تواند توسط طراحان برای ایجاد طرح‌های زیبا و جلب توجه استفاده شود. 

با گزینه های بسیار زیاد موجود، مطمئناً فونتی وجود دارد که کاملاً با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. بنابراین، دیگر منتظر نباشید، ادامه دهید و همین امروز شروع به دانلود برخی از این فونت های رایگان شگفت انگیز کنید! 


Alegreya Sans

Alegreya Sans

فونت Alegreya Sans یکی از بهترین فونت های انگلیسی است که می‌توانید در طراحی های رابط و تجربه کاربری خود استفاده کنید.

دانلود


بهترین فونت انگلیسی Inter

فونت انگلیسی Inter

فونت انگلیسی Inter نیز یکی دیگر از فونت انگلیسی رایگان در این لیست است که می‌توانید به صورت کاملا رایگان آن را با کلیک روی دکمه زیر دانلود و در پروژه های خود استفاده کنید.

دانلود


Lato

Lato

دانلود


Work Sans

Work Sans

دانلود


Space Grotesk

Space Grotesk

دانلود


Abhaya Libre Font

Abhaya Libre Font

دانلود


فونت انگلیسی Aleo

فونت انگلیسی Aleo

فونت Aleo نیز یکی از فونت های بسیار جذاب انگلیسی است که با استفاده از آن حتی می‌توانید لوگو تایپ نیز طراحی کنید.

دانلود


Montserrat

Montserrat

دانلود


Merriweather

Merriweather

دانلود


IBM Plex Sans

IBM Plex Sans

دانلود


فونت انگلیسی Switzer

فونت انگلیسی Switzer

دانلود


Open Sans

Open Sans

به نظرم فونت Open Sans یکی از بهترین و معروف ترین فونت های زبان انگلیسی است که استفاده از آن می تواند بسیار راحت باشد.

دانلود


فونت انگلیسی Barlow

فونت انگلیسی Barlow

دانلود


Roboto

Roboto

دانلود


Satoshi

Satoshi

دانلود


Source Sans Pro

Source Sans Pro

دانلود


فونت انگلیسی Playfair

فونت انگلیسی Playfair

دانلود


Poppins

Poppins

دانلود


Helvetica Font

Helvetica Font

دانلود


فونت انگلیسی Supreme

فونت انگلیسی Supreme

دانلود


Nunito Sans

Nunito Sans

دانلود


فونت انگلیسی Crimson Text

فونت انگلیسی Crimson Text

دانلود


Overpass

Overpass

دانلود


فونت انگلیسی Lexend

فونت انگلیسی Lexend

دانلود


Cormorant

Cormorant

دانلود


فونت انگلیسی DM Sans

DM Sans

دانلود


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله بهترین فونت های انگلیسی رایگان برای طراحی UI UX برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، اگر سوالی در رابطه با این مقاله دارید در انتهای همین مقاله و در بخش کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!