ساخت پاپ آپ در وردپرس با popup builder

ساخت پاپ آپ در وردپرس با popup builder

منتشر شده در تاریخ : 9, مرداد, 1400

ساخت پاپ آپ در وردپرس: پاپ اپ یکی از بهترین ابزار‌های تبلیغاتی است که با استفاده از ساخت پاپ آپ در وردپرس می‌توانید کاربران خود را به یک CTA (کال تو اکشن) خاص دعوت کنید و محصولات یا خدمات جدید خود را معرفی کنید و یا از کمپین‌های تخفیفی خود رونمایی کنید، ما در مقاله بهترین افزونه‌های پاپ آپ ساز وردپرس به شما بهترین افزونه‌های ساخت پاپ آپ در وردپرس را به شما معرفی کردیم، اما در مقاله ساخت پاپ آپ در وردپرس با popup builder از سری مقالات آموزش وردپرس قصد داریم به صورت کامل به شما توضیح دهیم که چطور می‌توانید با استفاده از افزونه popup builder چطور پاپ آپ‌های حرفه‌ای برای سایت خود طراحی کنید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس با popup builder

این افزونه در حال حاظر یکی از بهترین افزونه‌ های ساخت پاپ آپ در وردپرس است که می‌توانید با استفاده از آن به خوبی هر نوع پاپ آپ که در سایت نیاز دارید را برای خود طراحی و اجرا کنید، این افزونه قابلیت‌های زیادی دارد و همین باعث شده که محبوبیت بیشتری به نسبت افزونه‌های دیگر پاپ آپ ساز داشته باشد.

توجه داشته باشید که این افزونه در حال حاظر در مخزن وردپرس وجود دارد و به صورت رایگان عرضه شده که می‌توانید خیلی ساده آن را برای سایت خود نصب کنید و از آن استفاده کنید، (آموزش نصب افزونه وردپرس) استفاده از این افزونه هم کار خیلی سختی نیست و برای طراحی پاپ آپ‌های حرفه‌ای فقط نیاز است که کمی خلاق‌تر باشید تا بتوانید به صورت حرفه‌ای برای خود پاپ آپ ایجاد کنید.

برخی از مزیت‌ها و قابلیت‌های افزونه popup builder

افزونه پاپ آپ بیلدر یک سری قابلیت‌های خاصی دارد که همین موارد باعث می‌شود بتوانید پاپ آپ‌های حرفه‌ای برای خود داشته باشید و در این زمینه محدود نباشید؛ در حال حاطر این افزونه در سایت ها بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل است که به عنوان یکی از بهترین افزونه‌های پاپ آپ ساز شناخته می‌شود در این بخش مقاله با ما همراه باشید تا به شما یک سری از قابلیت ها و مزیت‌های این افزونه را معرفی کنیم.

  • ساخت پاپ آپ بدون کد نویسی: این افزونه کاملا بدون کد نویسی است و شما می توانید با استفاده از روش کشیدن و رها کردن پاپ آپ‌های سایت خود را طراحی کنید.
  • رایگان است: این افزونه به صورت کامل رایگان است و برای استفاده از آن نیاز نیست هزینه‌ای بپردازید، البته ماهیت این افزونه رایگان است و شما برای استفاده از اکستنشن‌های دیگر این افزونه نیاز است که هزینه پرداخت کنید و قابلیت‌های بیشتری را برای این افزونه خریداری کنید.
  • سازگاری با افزونه wpml: اگر یک سایت چند زبانه دارید، این افزونه می‌تواند به شما کمک کند که یک سری پاپ آپ‌های چند زبانه هم برای وب سایت خود ایجاد کنید که همین مورد باعث می‌شود شما به صورت حرفه‌ای‌تر پاپ آپ سایت خود را طراحی کنید تا هر کاربری از هر کشوری که به سایت شما مراجعه کرد، بتواند محتوا این پاپ آپ را متوجه شود.
  • سازگاری با ووکامرس: اگر قصد دارید یک سری از افزونه‌های خود را در یک باکس پاپ آپ قرار دهید، این افزونه می‌تواند به سادگی این کار را برای شما انجام دهد و می‌توانید خیلی خوب پاپ آپ برای فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید.

این افزونه مزیت‌های بسیار زیادی دارد و ما برای طولانی نشدن بی‌رویه مقاله همه آن‌ها را به شما معرفی نمی‌کنیم، اما در کل مهم‌ترین آن‌ها را به شما توضیح دادیم تا بیشتر با این افزونه آشنا شوید.

نصب افزونه popup builder

در قدم اول شما باید این افزونه را در سایت خود نصب کنید، برای نصب افزونه به مخزن وردپرس از طریق افزونه‌ها مراجعه کرده و نام آن‌را جستجو کنید، بعد از پیدا کردن این افزونه در مخزن وردپرس آن را در سایت خود نصب و راه‌اندازی کنید.

نصب افزونه popup builder

بعد از فعال کردن افزونه یک بخش در پیشخوان سایت شما ایجاد خواهد شد با نام popupbuilder که می‌توانید تمام بخش‌های مربوط به این افزونه را از این طریق تنظیم کنید و یا پاپ آپ‌های مورد نظر خود را با استفاده از آن طراحی و اجرا کنید.

شروع تنظیمات افزونه popup builder

این گزینه یک سری زیر بخش دارد که شما با استفاده از این زیر بخش‌ها می‌توانید کار‌های مختلفی را انجام دهید و قابلیت‌های بیشتر را برای ساخت پاپ آپ داشته باشید.

با popup builder چگونه پاپ آپ بسازیم؟

در این بخش با ما همراه باشید تا به شما آموزش ساخت یک پاپ آپ خوب را در افزونه popup builder ارائه دهیم و بتوانید هر نوع پاپ آپ که در سایت دارید را برای خود طراحی کنید. برای ساخت یک پاپ آپ جدید نیاز است که بر روی گزینه add new کلیک کنید، بعد از کلیک بر روی این دکمه برای شما یک پاپ آپ ایجاد خواهد شد که می‌توانید به طراحی آن بپردازید.

چگونه پاپ آپ بسازیم؟ آموزش افزونه popup builder
چگونه پاپ آپ بسازیم؟ آموزش افزونه popup builder

در بخش بعدی که مانند تصویر بالا است، از شما می‌خواهد که انتخاب کنید چه نوع پاپ آپ در سایت خود می‌خواهید داشته باشید، این مورد می‌تواند در قالب کد‌های HTML باشد و یا می‌تواند استفاده از یک تصویر باشد، یا حتی می‌توانید یک فرم دریافت ایمیل داشته باشید، این مورد را باید بر حسب نیاز خود انتخاب کنید.

البته توجه داشته باید که می‌توانید با استفاده از more ideas یک فرمت دلخواهی برای پاپ آپ خود داشته باشید و بر حسب نیاز خودتان آن را طراحی کنید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس با افزونه popup builder
ساخت پاپ آپ در وردپرس با افزونه popup builder

ما برای ساخت یک پاپ آپ از گزینه image استفاده کردیم تا بتوانیم از پاپ آپ تصویری استفاده کنیم و قصد داریم یک تصویر را مورد نمایش قرار دهیم. در قسمت اول باید عنوان پاپ آپ را وارد کرد، توجه داشته باشید که این عنوان به کاربران نمایش داده نمی‌شود و صرفا برای طبقه بندی در پیشخوان وردپرس است که شما بتوانید به خوبی آن‌ها را مدیریت کنید.

بعد از نوشتن عنوان باید از طریق باکس image popup main options یک  تصویر برای آن انتخاب کنید، توجه داشته باشید که این تصویر کیفیت مطلوبی داشته باشد تا شما بتوانید یک پاپ آپ با کیفیتی داشته باشید.

تنظیمات پاپ آپ در افزونه popup builder
تنظیمات پاپ آپ در افزونه popup builder

از طریق سمت راست صفحه، شما می‌توانید برای این پاپ آپ یک دکمه‌ای هم قرار دهید که طبق نیاز شما می‌توانید هر نوع و رنگ یا متنی داشته باشد، همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید می‌توانید تغییراتی در این دکمه اعمال کنید و آن‌را در پاپ آپ مورد نمایش قرار دهید.

از طریق بخش اول یعنی style شما می‌توانید نوع این دکمه را در سایت خود تعیین کنید که در واقع 2 نوع corner و basic دارد که شما باید تست کنید کدام مورد می‌تواند برای شما مناسب باشد. با استفاده از بخش position می‌توانید تعیین کنید که دکمه در کدام خش پاپ آپ سایت شما نمایش داده شود، از طریق بخش size هم می‌توانید اندازه این دکمه را در پاپ آپ تعیین کنید که بسیار مهم است و زیبایی پاپ آپ شما را تعیین خواهد کرد.

از طریق بخش background color می‌توانید رنگ این دکمه را تعیین کنید که بهتر است یکی از رنگ‌های سازمانی شما باشد تا خیلی سایت رنگارنگی نداشته باشید، برای تعیین رنگ متن دکمه هم باید از طریق text color این مقدار را مشخص کنید. در آخر هم می‌توانید متن دکمه را از طریق کادر text وارد کنید.

استایل دهی به پاپ آپ در popup builder
چگونه پاپ آپ بسازیم؟ – استایل دهی به پاپ آپ در popup builder

از طریق تب دیزاین هم شما می‌توانید یک سری تنظیمات مربوط به طراحی پاپ آپ خود وارد کنید، با استفاده از تب z index می‌توانید حداکثر سایز پاپ آپ خود را مشخص کنید که تصویر هر چقدر هم بزرگ باشد، از این سایز بیشتر نخواهد شد.

با استفاده از theme می‌توانید قالب پاپ آپ خود را انتخاب کنید که می‌تواند از 5 قالب مختلف از پیش طراحی شده باشد، توجه داشته باشید که این قالب‌ها استاندارد هستند و شما نمی‌توانید تغییری در آن‌ها دهید.

با استفاده از change color می‌توانید تعیین کنید که قالب پاپ آپ دقیقا چه رنگی باشد، بعد از وارد کردن این مورد هم می‌توانید مقدار شفافیت پاپ آپ را تعیین کنید که از طریق opacity می‌توانید این کار را انجام دهید.

اگر قصد دارید css سفارشی در سایت خود داشته باشید، می‌توانید از طریق کادر Content custom css class یک کلاس برای این پاپ آپ تعیین کنید و از طریق فایل استایل سایت، کد‌های css را در سایت اضافه کنید.

در نهایت هم برای به کار گرفتن این پاپ آپ شما نیاز است که بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا این پاپ آپ در سایت شما فعال شود، توجه داشته باشید که یک نسخه پرو از این افزونه ارائه شده است که برای داشتن قابلیت‌های بیشتر نیاز است که آن‌را خریداری کنید و با استفاده از آن به صورت نامحدود می‌توانید از آن استفاده کنید.

چگونه پاپ آپ بسازیم؟ - دسته بندی ها در افزونه popup builder
چگونه پاپ آپ بسازیم؟ – دسته بندی ها در افزونه popup builder

یکی از قابلیت‌های جالب افزونه ‌این است که شما می‌توانید، برای پاپ آپ‌های مختلف سایت خود دسته‌بندی داشته باشید و آن‌ها را دسته بندی کنید تا بتوانید مدیریت بهتری بر روی آن‌ها داشته باشید، توجه داشته باشید که این دسته‌بندی مهم است و شما اگر آن را رعایت نکنید ممکن است بعدا که این پاپ آپ‌ها زیاد شدند نتوانید به خوبی آن‌ها را مدیریت کنید و به مشکل خواهید خورد.

ساخت پاپ آپ در وردپرس - راه اندازی خبرنامه با افزونه popup builder
ساخت پاپ آپ در وردپرس – راه‌اندازی خبرنامه با افزونه popup builder

اگر از پاپ آپ برای دریافت ایمیل و سر نخ از کاربران استفاده کرده باشید، تمام این ایمیل‌ها و شماره‌هایی که از طریق فرم دریافت کرده‌اید را می‌توانید از طریق all Subscribers به آن‌ها دسترسی داشته باشید و برای مارکتینگ از آن‌ها استفاده کنید، این مورد که خود افزونه اطلاعات را جمع آوری می‌کند بسیار قابلیت جالبی است و باعث می‌شود شما دقیق تمام این موارد را در سایت خود داشته باشید.

اگر هم قصد داشته باشید از این اطلاعات خروجی بگیرید و از آن ها استفاده کنید، می‌توانید بر روی export کلیک کنید و با استفاده از این دکمه تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از این لیست در قالب یک فایل داشته باشید و به استفاده از آن بپردازید.

البته ممکن است برخی از این اطلاعات هم فیک باشند و توسط ربات‌ها در پاپ آپ درج شده باشند که شما می‌توانید به سادگی از طریق این لیست آن‌ها را حذف و یا ویرایش کنید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس - خبرنامه در افزونه popup builder
ساخت پاپ آپ در وردپرس – خبرنامه در افزونه popup builder

اگر قصد دارید از پاپ آپ برای ایجاد یک خبرنامه استفاده کنید، می‌توانید از طریق گزینه newsletter برای ایمیل‌هایی که دریافت کرده‌اید یک سری مطالب ارسال کنید، این قابلیت باعث می‌شود که شما دیگر نیاز به افزونه خبرنامه نداشته باشید و با خود این افزونه یک خبرنامه برای سایت داشته باشید و هر مطلبی که می‌خواهید برای کاربران خود به سادگی ارسال کنید که قابلیت جالبی برای شما خواد بود.

حتی شما می‌توانید با استفاده از شورت کد‌های این بخش دقیقا ایمیل را با نام همان فرد ارسال کنید که قابلیت جالبی است و احساس صمیمی بودن بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهید و می‌تواند بر روی مارکتینگ شما هم تاثیر گذار باشد.

تنظیمات افزونه popup builder

این افزونه تنظیمات خیلی خاص و جامعی ندارد و شما نیاز نیست که خیلی درگیر تنظیمات آن باشید، در بخش تنظیمات این افزونه یک سری گزینه‌های خیلی کم کاربردی وجود دارد که فقط می‌توانید آن‌ها را فعال و یا غیر فعال کنید.

چگونه پاپ آپ بسازیم - تنظیمات افزونه پاپ آپ
چگونه پاپ آپ بسازیم – تنظیمات افزونه پاپ آپ

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این افزونه تنظیمات پیچیده‌ای ندارد و شما قادر خواهید بود به سادگی آن‌ها را انجام دهید. از طریق Enable DEBUG MODE می‌توانید بخش دیباگ این افزونه را فعال کنید تا در بروز هر گونه مشکل این افزونه آن‌را رفع کند یا سریعا آن مشکل را به شما اطلاع دهید که خودتان آن را رفع کنید، با فعال کردن گزینه Delete popup data شما دیتا‌ها و تمام اطلاعاتی که از طریق کاربران در سایت خود دریافت کردید را به صورت اتوماتیک حذف می‌کنید.

اگر نیاز به ابزار‌های آنالیزی این افزونه ندارید می‌توانید از طریق Disable popup analytics این بخش را در سایت خود غیر‌فعال کنید تا سایت شما بهینه تر باشد و شما گزینه اضافی برای این بخش را مشاهده نکنید، اما در کل این آمار می‌تواند به شما کمک کند که کیفیت پاپ آپ سایت خود را بهتر ارزیابی کنید.

با استفاده از گزینه User role to access the plugin هم می‌توانید تعیین کنید کدام نقش‌های کاربری از طریق پیشخوان وردپرس می‌توانند به بخش پاپ آپ‌های سایت دسترسی داشته باشند. توجه داشته باشید که این تنظیمات با وجود این‌که ساده هستند شما باید به درستی آن‌ها را انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید.

نکاتی برای ایجاد پاپ آپ:

یک سری نکات برای ایجاد پاپ آپ وجود دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید، این نکات ممکن است خیلی مورد توجه قرار نکیرند اما اگر آن‌ها دست کم بگیرید کاربران خود را از دست خواهید داد.

  • پاپ آپ اصولی ایجاد کنید: یکی از اصلی‌ترین مواردی که شما باید رعایت کنید، این مورد است که شما به صورت اصولی برای خود پاپ آپ ایجاد کنید و در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد، برای مثال اگر پاپ آپ شما فقط یک متن باشد نمی‌تواند کاربر را متقاعد به کلیک کردن کند، پس به صورت اصولی و با المان‌های درست از پاپ آپ استفاده کنید تا بتوانید تاثیر خوبی را از آن دریافت کنید.
  • عدم ایجاد بی رویه پاپ آپ: شما نباید به صورت مکرر پاپ آپ ایجاد کنید چرا که می‌تواند باعث شود کاربران سایت شما را به عنوان یک سایت تبلیغاتی بشناسند و کاربران خود را از دست خواهید داد، فقط در یک سری از مواقع و به درستی از پاپ آپ استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از آن فروش خود را افزایش دهید و یا بازدید خود را با استفاده از نمایش یک پاپ آپ افزایش دهید.
  • پاپ آپ هدف دار باشد: هر وقت پاپ آپ ایجاد می کنید، باید به صورت هدف دار باشد، شما نباید بی‌هدف برای خود پاپ آپ ایجاد کنید، این کار هیچ نتیجه‌ای برای شما نخواهد داشت و باعث خواهد شد که شما از ساخت پاپ آپ ناامید شوید و دیگر هم سراغ ساخت پاپ آپ نمی‌روید.

چی یاد گرفتیم؟

در این مقاله ساخت پاپ آپ در وردپرس را به صورت کامل یاد گرفتید، این پاپ آپ‌ها بسیار می‌تواند برای شما مناسب باشد و شما می توانید یک ابزار تبلیغاتی درون سایت خود داشته باشید که باعث افزایش فروش شما خواهد بود، این آموزش بر بستر افزونه popup builder بوده است که شما می‌توانید با استفاده از آن به صورت رایگان در سایت خود پاپ آپ ایجاد کنید و با استفاده از این ابزار قابلیت‌های خوبی در این زمینه داشته باشید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به ساخت پاپ آپ در وردپرس کسب کرده باشید، هر سوالی در رابطه با طراحی پاپ آپ در وردپرس دارید می‌توانید از طریق نظرات از ما بپرسید و تجربیات خود را هم می‌توانید با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 1 =