مدرس دوره

مدرس دوره

نبی عبدی

مدت زمان ویدیو

زمان ویدیو

16:08 دقیقه

دیگر جلسات دوره

برو به دیگر جلسات

آموزش HTML و CSS

دانلود ویدیو

برای دانلود ویدیو

وارد شوید

آموزش تگ‌ های قالب بندی متن در HTML

منتشر شده در تاریخ : 10, تیر, 1400

در این جلسه از سری جلسات دوره رایگان آموزش HTML و CSS، با آموزش تگ‌ های قالب بندی متن در HTML در خدمت شما همراهان عزیــــز آکادمی وبکیما هستیم، برای نوشتن متن یا به اصطلاح قالب بندی متن ها در زبان HTML، تگ های بسیار زیادی وجود دارد که تا این جلسه با برخی از آن‌ها مثل تگ عنوان h1 یا تگ پاراگراف p آشنا شدید. حال در این جلسه می‌خواهیم با مهم‌ترین و پرکاربردترین تگ های نوشتن متن در HTML آشنا شویم. پس اگر می‌خواهید در ابتدا اصلا معنی قالب بندی متن‌ها را یاد بگیرید و در ادامه مهترین تگ‌های قالب بندی متون را بشناسید، تا انتهای این آموزش همراه ما باشید.

تگ های عنوان یا Heading

هر زمان که بخواهید یک عنوان در سایت یا سند html خود قرار دهید، باید از تگ های عنوان یا همان تگ های هدینگ ـ Heading استفاده کنید، تگ های عنوان 6 عدد هستند و از شماره 1 الی 6 نام‌گذاری شده‌اند. در قطعه کد زیر می‌توانید یک نمونه کامل از تمامی کدهای Heading را مشاهده کنید:

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<h1>Heading 1</h1>
<h2>Heading 2</h2>
<h3>Heading 3</h3>
<h4>Heading 4</h4>
<h5>Heading 5</h5>
<h6>Heading 6</h6>

</body>
</html>
تصویری از سایز تگ های عنوان
تصویری از سایز تگ های عنوان

فرق تگ های H1 تا H6 در چیست؟

در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم حتما برای اینکه بدانید فرق بین تگ‌های H1 تا H6 در چیست، ویدیوی این جلسه را تا انتها و با دقت مشاهده کنید، اما اگر در رابطه با سئوی سایت کمی تحقیق کنید متوجه خواهید شد که تگ‌های هدینگ در html، یکی از مهم‌ترین تگ‌ها به شمار می‌روند. در واقع در هر صفحه شما باید فقط یک عدد تگ h1 داشته باشید، یعنی مهمترین عنوان هر صفحه باید در تگ H1 قرار بگیرد.

همچنین از تگ H2 برای عنوان‌های مهم‌ استفاده می‌شود و هر چه شماره تگ عنوان کاهش یابد به این معنی است که در آن مطلب و در آن صفحه وب آن عنوان از اهمیت کمتری برخوردار است، برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید تصویر را دقایقی با دقت مشاهده کنید:

فرق تگ های H1 تا H6 در چیست؟
فرق تگ های H1 تا H6 در چیست؟

جمع بندی

در انتها امیدواریم که آموزش تگ‌ های قالب بندی متن در HTML برای شما مفید بوده باشد و با تگ های قالب بندی متون بتوانید متن‌های خود را در سندهای HTML خود قرار دهید، هر گونه مشکل و سوالی در رابطه با این جلسه دارید، در بخش دیدگاه‌های همین جلسه مطرح کنید تا پاسخ سوالات شما را در کمترین زمان بدهیم. با تشکر از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

تخفیفات ویژه آخر تابستان شروع شد! تا 67% تخفیف روی تمامی دوره‌ها! مدت محدود ...بـــزن بریـــــــم!
+