تغییر لوگو سایت در وردپرس

تغییر لوگو سایت در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 17 مرداد 1402

لوگو در سایت یکی از مهم‌ترین عواملی است که در واقع به عنوان نماد سایت شما شناخته می‌شود و اگر هم دقت داشته باشید همه سایت‌ها در بخش‌های مختلف لوگو خود را قرار داده‌اند، البته برخی از سایت‌ها هم هستند که لوگو ندارند و فقط اسم خود را قرار داده‌اند که طبق نیاز خود باید یکی از آن‌ها را در سایت قرار دهید؛ اما مسئله این است که ممکن است در سایت خود بخواهید لوگو را تغییر دهید، این موضوع در وردپرس هیچ محدودیتی ندارد و خیلی ساده می‌توانید لوگو خود را تغییر دهید، در مقاله تغییر لوگو در وردپرس از سری مقالات آموزش وردپرس همراه ما باشید تا به صورت کامل به شما توضیح دهیم که چگونه در وردپرس می‌‌توانید لوگو سایت را تغییر دهید.

چگونه لوگو سایت را تغییر دهیم؟

شاید فکر کنید که این آموزش مناسب شما نباشد اما باید دقت داشته باشید هر زمانی ممکن است بخواهید لوگو سایت خود را تغییر دهید و به صورت کامل یک ظاهر دیگر را برای لوگو  خود در نظر گرفته باشید، به همین دلیل نیاز دارید این آموزش را تا انتها پیش ببرید تا بتوانید لوگو سایت را به ساده‌ترین شکل ممکن تغییر دهید.

که البته فقط لوگو سایت شما نیست و ممکن است شما بخواهید لوگو صفحه ورود به وردپرس را تغییر دهید که این مورد هم نیاز به طی کردن یک فرایندی دارد، پس حتما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا تماما با این موارد آشنا شوید و این کار را خیلی ساده و سریع انجام دهید.

تغییر لوگو سایت

در این بخش از مقاله به صورت کامل به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید لوگو خود را تغییر دهید، البته دقت داشته باشید که این مورد یکی از روش‌های تغییر لوگو است که در ادامه تمام این روش‌ها را به صورت تک‌به‌تک به شما آموزش خواهیم داد تا با روش‌های مختلف بتوانید لوگو سایت خود را تغییر دهید.

 تغییر لوگو سایت
تغییر لوگو سایت سایت

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید باید برای تغییر لوگو سایت باید از طریق پیشخوان وردپرس باید به بخش نمایش بروید و از زیر منو نمایش بر روی سفارشی‌سازی کلیک کنید، از طریق سفارشی‌سازی خیلی ساده می‌توانید لوگو خود را تغییر دهید.

تغییر لوگو در سایت ورد\رسی
تغییر لوگو در سایت ورد\رسی

بعد از وارد شدن به بخش سفارشی‌سازی دقیقا با صفحه‌ای مانند تصویر بالا مواجه خواهید شد که می‌توانید با استفاده از آن خیلی ساده یک سری تنظیمات سفارشی نسبت به سایت خود داشته باشید، اولین گزینه یعنی هویت سایت گزینه‌ای است که ما در این مقاله با آن کار داریم و می‌توانیم با استفاده از آن هویت سایت خود را تغییر دهیم و یا لوگو جدید در سایت داشته باشیم.

آموزش تغییر لوگو در وردپرس
آموزش تغییر لوگو در وردپرس

تمام تنظیمات در این بخش مربوط به هویت سایت است و از طریق همان اولین گزینه هم می‌توانید لوگو خود را تغییر دهید، اما برای این که با این بخش آشنا شوید درباره گزینه‌های مختلف آن هم در این بخش مقاله توضیح کوتاهی ارائه می‌دهیم.

 • نشان: با استفاده از این گزینه می‌توانید خیلی ساده لوگو سایت را در سایت قرار دهید و آن‌را مورد نمایش اعضا بگذارید، دقت داشته باشید که سایز لوگو مناسب سایز سایت شما باشد تا به خوبی در سایت به نمایش گذاشته شود و از این نظر با مشکل مواجه نشوید.
 • عنوان سایت: با استفاده از این بخش می‌توانید عنوان سایت خود را قرار دهید و در واقع این مورد بیشتر برای بیان کردن نام سایت استفاده می‌شود.
 • معرفی کوتاه: در این کادر می‌توانید یک توضیح خیلی کوتاهی نسبت به فعالیت‌های سایت خود بنویسید.
 • نمادک سایت: اگر می‌خواهید favicon سایت را هم تغییر دهید و لوگو دیگری را نمایش دهید، باید از طریق این گزینه لوگو خود را آپلود کنید، البته دقت داشته باشید که این لوگو باید در سایز 512 در 512 آپلود شود تا بتوانید آن‌را بدون مشکل به نمایش بگذارید.

خیلی خوب بعد از تغییر دادن این موارد می‌توانید بر روی دکمه آبی رنگ انتشار کلیک کنید تا لوگو در سایت شما تغییر کند و خیلی ساده آن‌را به عنوان لوگو جدید خود معرفی کنید.


تعویض لوگو قالب وردپرس

همان‌طور که گفته شد قالب‌های وردپرس با توجه به کد نویسی‌های متفاوت روش مختلفی هم برای تغییر لوگو دارند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا لوگو سایت خود را تغییر دهید، اصولا قالب‌های حرفه‌ای و جدید که عرضه می‌شوند یک پنل تنظیمات دارند که از طریق آن می‌توانید خیلی ساده لوگو را تغییر دهید اما اگر قالب سایت شما پنل تنظیمات ندارد باید دستی بر کد نویسی داشته باشید تا بتوانید از طریق کد‌ها لوگو قالب را در سایت تغییر دهید.

اما اگر تسلط به کد نویسی ندارید و نمی توانید خودتان این کار ار انجام دهید باید به پشتیبان قالب خود اطلاع دهید تا این کار را برای شما انجام دهد در غیر این صورت ممکن است به صورت کامل قالب را به خطر بی‌اندازید و مشکلات زیادی برای آن به وجود آورید.

تغییر لوگو صفحه ورود وردپرس

خیلی خوب یکی دیگر از لوگو‌هایی که در وردپرس دارید و ممکن است بخواهید آن‌را تغییر دهید، لوگو صفحه ورود وردپرس است که آن هم به سادگی می‌تواند تغییر کند و از این بابت هم هیچ محدودیتی وجود ندارد.

برای تغییر لوگو صفحه ورود وردپرس هم می‌توانید از افزونه‌های مختلف استفاده کنید و هم به صورت دستی و با کد‌ها آن را امجام دهید و این لوگو هم برای سایت خود انحصاری کنید، اول افزونه‌های این مورد را معرفی می‌کنیم و بعد به سراغ روش کد نویسی آن می‌رویم تا بتوانید از هر روش لوگو صفحه ورود را تغییر دهید.

یکی از افزونه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید لوگو صفحه ورود وردپرس را برای سایت خود تغییر دهید، افزونه My WordPress Login Logo است که کار کردن با آن بسیار ساده است و در واقع اصلا با آن به مشکل بر نخواهید خورد، در ضمن این افزونه به صورت کاملا رایگان در مخزن وردپرس قرار گرفته و می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید.


یکی دیگر از افزونه‌های موجود در این زمینه، افزونه Change WordPress Login Logo است که این مورد هم خیلی ساده است و می‌تواند به سادگی لوگو را در صفحه لاگین شما تغییر دهد، در ضمن حجم این افزونه بسیار کم بوده و اصلا بر روی سرعت سایت شما تاثیر منفی نخواهد داشت و به صورت کاملا رایگان هم از مخزن وردپرس در دسترس است که تا‌کنون بیش از 10 هزار نصب فعال از این طریق دریافت کرده.


خیلی خوب با هر کدام از این افزونه‌ها می‌توانید لوگو صفحه ورود را در سایت خود به ساده‌ترین شکل ممکن تغییر دهید و از این بابت هیچ محدودیتی نخواهید داشت.

تعویض لوگو صفحه ورود وردپرس بدون افزونه

اگر نمی‌خواهید افزونه‌ای در سایت خود نصب کنید و می‌خواهید بدون افزونه این کار را انجام دهید در این بخش به صورت کد نویسی هم این موضوع را توضیح خواهیم داد تا از طریق کد‌ها بتوانید لوگو سایت را تغییر دهید.

function custom_login_img() {
  echo '<style>#login h1 a {background-image:url('.get_bloginfo('template_directory').'/img/login.png)}</style>';
 }
 
add_filter('login_head', 'custom_login_img', 999);

برای این که بتوانید با کد لوگو سایت را تغییر دهید، می‌توانید به فایل functions.php مراجعه کنید و قطعه کد زیر بالا را در این فایل قرار دهید، با قرار دادن کد بالا همان لوگویی که در بخش شخصی‌سازی وردپرس قرار داده‌اید در بخش صفحه ورود هم قرار داده خواهد شد و لوگو وردپرس در سایت حذف می‌شود.


جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به صورت کامل درباره تغییر لوگو وردپرس اطلاعاتی را ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات لوگو سایت خود را تغییر دهید، ما تمام روش‌ها را برای تغییر انواع لوگو در بخش‌های مختلف وردپرس را آموزش دادیم تا از همه آن‌ها بتوانید استفاده کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

نظرات در “تغییر لوگو سایت در وردپرس

 1. nader میگوید:

  سلام خسته نباشید برای من تو اون قسمت هویت سایت فقط
  گزینه نمادک وجود دارد و گزینه نشان وجود ندارد بی زحمت راهنمایی کنید تا این مشکل رو رفع کنم سپاس

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام، بخش نشان با توجه به قالبی که نصب دارید متفاوت خواهد بود، به احتمال زیاد شما می‌توانید از تنظیمات قالب خود لوگوی سایت خود را تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!