بهترین ابزار بررسی بک لینک

9+ بهترین ابزار بررسی بک لینک (رایگان و پولی)

منتشر شده در تاریخ : 19 مرداد 1402
باید لاگین کنید!

یکی از راه های بدست آوردن بک لینک بهتر این است که رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که لینک های خود را از کجا دریافت می کنند. با استفاده از ابزارهای موجود در بازار به راحتی می توانید پیدا کنید. که رقبای شما چه بک لینک هایی دارد. هر دو گزینه رایگان و پولی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از رقابت خود ایده کنید. در این مقاله از سری مقالات آموزش سئو نگاهی به ابزارهای قوی بک لینک می اندازیم.

بهترین ابزار آنالیز بک لینک کدام است؟

در اینجا انتخاب های ما برای 9 ابزار برتر جستجوگر بک لینک آورده شده است:

ابزار بررسی بک لینک Majestic SEO

ابزار بررسی بک لینک Majestic SEO

Majestic SEO در واقع چندین ابزار را برای کمک به مدیران وب ارائه می دهد. همچنین می توانید متن لنگر، تعداد پیوندهایی که قرار است دنبال شوند و موارد دیگر را مشاهده کنید.


ابزار بررسی بک لینک Ahrefs

ابزار بررسی بک لینک Ahrefs

Ahrefs اگر برای یک حساب پولی ثبت نام کنید، می توانید تجزیه و تحلیل عمیق تری دریافت کنید و پیشرفت خود را در طول زمان پیگیری کنید. البته، شما تمام اطلاعات یکسانی را برای سایت رقیب دریافت می کنید و می توانید پیشرفت خود را مقایسه کنید تا ببینید کجا می توانید پیشرفت کنید.


ابزار Open Site Explorer

ابزار Open Site Explorer

Open Site Explorer یکی از بهترین ابزارهای موجود برای تجزیه و تحلیل بک لینک در نظر گرفته می شود. البته تعداد پیوندهای یک سایت را به شما می دهد، اما اطلاعاتی مانند جدیدترین پیوندها، اعتبار صفحه، امتیاز اسپم و اعتبار دامنه را نیز در اختیار شما قرار می دهد.


ابزار Google Search Console

ابزار Google Search Console

Google Search Console بخشی از ابزارهای وب مستر است که غول جستجو ارائه می کند. در قسمت Search Console، می‌توانید «پیوندهای سایت خود» را در بخش «ترافیک جستجو» بررسی کنید.


ابزار بررسی بک لینک SEMrush

ابزار بررسی بک لینک SEMrush

SEMrush اطلاعات مهم زیادی در مورد هر URL که وارد می کنید، از جمله بک لینک هایی که به سایت اشاره می کنند، به شما می دهد. می توانید چندین سایت رقیب را ردیابی کنید و اطلاعات جامعی در مورد پیوندها دریافت کنید. برای این کار باید برای یک حساب پولی ثبت نام کنید.


ابزار Backlink Watch

ابزار Backlink Watch

Backlink Watch اطلاعاتی مانند تعداد کل پیوندها، متن لنگر استفاده شده، رتبه صفحه و موارد دیگر را به شما می دهد. همچنین می توانید بر اساس پیوندهایی که روی dofollow یا nofollow تنظیم شده اند مرتب کنید.


ابزار بررسی بک لینک Rank Signals

ابزار بررسی بک لینک Rank Signals

Rank Signals یکی دیگر از جستجوگرهای بک لینک رایگان است که اطلاعات مفید زیادی را ارائه می دهد. این ابزار علاوه بر ارائه تعداد لینک های خارجی، تعداد فالوورهای سایت در رسانه های اجتماعی، رتبه ترافیک الکسا و رتبه صفحه آن را نیز نشان می دهد.


ابزار Open Link Profiler

ابزار Open Link Profiler

Open Link Profiler مانند بسیاری از ابزارهای دیگر کار می کند. یک URL قرار دهید و یک پروفایل پیوند دریافت کنید. همچنین می توانید از این ابزار برای تجزیه و تحلیل لینک هایی که برای بهبود رتبه صفحه خود باید حذف شوند، استفاده کنید.


ابزار بررسی بک لینک Buzz Sumo

ابزار بررسی بک لینک Buzz Sumo

Buzz Sumo یک ابزار پولی است، اما اطلاعات جامعی در مورد اینکه چه کسی به رقبای شما پیوند می دهد، چگونه محتوا در نتیجه آن پیوندها کار می کند و چه صفحاتی اغلب به اشتراک گذاشته می شود، ارائه می دهد. شما نه تنها می توانید فرصت های پیوندها را شناسایی کنید، بلکه می توانید بفهمید که چه نوع محتوایی بیشترین لینک ها را جذب می کند.


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله بهترین ابزار بررسی بک لینک برای شما مفید و کاربردی بوده باشد،نظرات خود را برای ما کامنت کنید. 😍

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!