آموزش ساخت انجمن در وردپرس با bbpress

آموزش ساخت انجمن در وردپرس با bbpress

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 29 تیر 1402

آموزش ساخت انجمن در وردپرس با bbpress: همان‌طور که ساخت انجمن در جذب کاربر خیلی مهم است انتخاب یک افزونه و ابزار خوب هم برای ساخت انجمن در وردپرس خیلی مهم است تا بعدا به راحتی بتوانید این انجمن را مدیریت کنید، ما در مقاله بهترین افزونه‌های انجمن ساز وردپرس یک سری افزونه‌ها را به صورت کامل معرفی کردیم و اطلاعاتی درباره آن‌ها ارائه دادیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید انجمن‌های خوبی بسازید، اما در این مقاله تصمیم گرفتیم افزونه bbpress را تخصصی‌تر توضیح دهیم و آموزش آن‌را به شما ارائه دهیم تا بتوانید خیلی ساده طبق این آموزش انجمن‌های مورد نیاز خود را در سایت ایجاد کنید. پس اگر می‌خواهید ساخت انجمن در وردپرس با bbpress را به خوبی یاد بگیرید این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس را از دست ندهید.

چرا از افزونه bbpress استفاده کنیم؟

ممکن است همین اول مقاله این سوال ذهن شما را دیگر کرده باشد که چرا باید از افزونه بی بی پرس برای ساخت انجمن استفاده کنیم؟ در کل اجباری نیست که برای ساخت انجمن حتما از این افزونه استفاده کنید و ممکن است که اصلا این افزونه برای شما مناسب نباشد و مجبور باشید از یک افزونه دیگر استفاده کنید، پس اصلا فکر نکنید که اجباری بر روی این مورد وجود دارد.

اما چرا که این افزونه را برای آموزش قرار دادیم باید بگوییم که این افزونه بسیار جامع‌تر بقیه افزونه‌ها است و سادگی کار با افزونه باعث شده که طی بررسی‌های مختلف با استفاده از آن انجمن‌های مختلفی را ایجاد کنیم تا با استفاده از آن‌ها نیاز خود را رفع کنیم، همین سادگی تنظیم افزونه و زبان فارسی که دارد می‌تواند کمک کند ما به بهترین شکل ممکن در این زمینه پیش برویم و مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

شما هم اگر می‌خواهید در ساده‌ترین شکل ممکن یک انجمن ایجاد کنید و وقت زیادی برای این موارد ندارید حتما بهتر است از بی بی پرس استفاده کنید چرا که با وجود رایگان بودن قابلیت‌های عالی دارد که کمک می کند خیلی راحت انجمن‌های مورد نظر خود را ایجاد کنید.

آموزش ساخت انجمن یا تالار گفتگو در وردپرس با افزونه bbpress

 خیلی خوب بعد از توضیحاتی که دادیم اگر قصد دارید از افزونه بی بی پرس استفاده کنید تا انجمن مورد نیاز خود را ایجاد کنید حتما از این بخش مقاله به بعد همراه ما باشید تا کاملا این افزونه را آموزش دهیم و به آن مسلط شوید. قبل از شروع آموزش حتما افزونه را در سایت خود نصب کنید تا کار با آن‌را شروع کنیم، همان‌طور که می‌دانید این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار گرفته است و تا کنون هم بیش از 200 هزار نصب فعال از این طریق دریافت کرده که خیلی ساده از طریق افزونه‌های سایت می‌توانید آن‌را نصب و راه‌اندازی کنید. اگر در نصب افزونه مشکل دارید به آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

آموزش ساخت انجمن با وردپرس - نصب افزونه bbpress
آموزش ساخت انجمن با وردپرس – نصب افزونه bbpress

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید از طریق مخزن وردپرس خیلی ساده در دسترس است و مشکلی از این بابت وجود دارد بعد از نصب و فعال کردن آن چند بخش اصلی در پیشخوان وردپرس ایجاد می شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید افزونه را مدیریت کنید و انجمن‌های مورد نیاز خود را ایجاد کنید.


ساخت انجمن جدید در وردپرس در افزونه bbpress

در همین اول کار یک انجمن جدید در بی بی پرس ایجاد می‌کنیم تا متوجه باشید که ایجاد انجمن در این افزونه چگونه اتفاق می‌افتد و چگونه باید این کار را انجام دهید، برای ساخت انجمن می‌توانید از طریق بخش‌هایی که به پیشخوان وردپرس ایجاد شده است بر روی انجمن‌ها و افزودن تازه کلیک کنید تا بتوانید با استفاده از این بخش یک انجمن در سایت ایجاد کنید.

 ساخت انجمن جدید در افزونه bbpress
ساخت انجمن در وردپرس با افزونه bbpress

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ساختن یک انجمن جدید در این افزونه اصلا کار سختی نیست و همان فضایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که ما برای ساختن نوشته‌ها و برگه‌ها در اختیار داریم و همین موضوع می‌تواند بسیار برای ما خوب باشد چرا که راحت‌تر از آن استفاده می‌کنیم.

در کادر اول باید یک عنوان برای انجمن خود بنویسیم تا انجمن و فعالیت آن نسبت به همین موضوع و عنوان پیش برود، و در کادر دوم یعنی توضیحات می‌توانید یک سری متن، عکس و یا ویدیو داشته باشید تا اطلاعاتی را نسبت به انجمن به کاربران ارائه دهید.

از طریق باکس سمت چپ تصویر یک سری تنظیمات نسبت به همین انجمن را در دسترس دارید که می‌توانید با استفاده از این تنظیمات خیلی بهتر انجمن را ایجاد کنید.

 • در کادر اول از شما می‌خواهد که نوع انجمن را تعیین کنید که به صورت دسته‌بندی خواصی باشد یا به صورت عمومی همه بتوانند درباره هرچیزی صحبت کنند.
 • در گزینه دوم باز بودن و یا بسته بودن انجمن را برای فعالیت کاربران می‌توانید تعیین کنید که این نسبت وضعیت فعلی انجمن باید تعیین شود.
 • در قسمت سوم می‌توانید نمایش انجمن را محدود کنید که به صورت خصوصی بین تعدادی از کاربران نمایش داده شود یا خیر که این مورد خیلی مهم است.
 • از طریق کارد مادر هم می‌توانید این انجمن را زیرشاخه انجمن‌های دیگر قرار دهید که نسبت به انجمن باید تعیین شود.
 • یک باکس هم برای تعیین مدیران انجمن در این بخش وجود دارد که می‌توانید با کلیک بر روی کادر آن می‌توانید مدیران انجمن را انتخاب کنید تا دسترسی‌های متفاوتی داشته باشند و بتوانند این انجمن را مدیریت کنند، به صورت پیش‌فرض خودتان مدیر انجمن هستید و اما با این بخش هم می‌توانید یک سری همکار و مدیر برای انجمن تعیین کنید که مهم است.

اضافه کردن موضوع انجمن در افزونه bbpress

اگر قصد داشته باشید یک سری موضوع به افزونه بی بی پرس اضافه کنید تا در همان سری موضوعات کار خود را انجام دهید باید به بخش موضوعات مراجعه کنید و از طریق افزودن موضوع جدید به سایت اضافه کنید و همان موضوعات را مورد بررسی قرار دهید.

اضافه کردن موضوع انجمن در افزونه bbpress
ساخت انجمن در وردپرس با افزونه bbpress

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ما بر روی افزودن تازه کلیک کردیم تا بتوانیم موضوع جدید را در سایت ایجاد کنیم، اضافه کردن موضوع هم اصلا کار سختی نیست و خیلی ساده می‌توانید از طریق این بخش آن‌را انجم دهید، باید مانند بخش قبلی یک عنوان توضیحات برای این مورد داشته باشید و از سمت چپ تصویر یک سری تنظیمات دیگر هم نسبت به موضوع ارائه دهید.

 • از طریق گزینه اول یعنی نوع می‌توانید با ارزش بودن و مهم بودن موضوع را تعیین کنید که می‌تواند در 3 حالت قرار بگیرد و اگر این مورد معمولی است می‌توانید آن‌را بر روی معمولی قرار دهید.
 • از طریق گزینه وضعیت می‌توانید وضعیت باز بودن و یا بسته بودن استفاده از موضوع را تعیین کنید که این مورد هم مربوط به شما است که بخواهید الان درباره موضوع مدنظر صحبت شود یا خیر.
 • در آخر هم می‌توانید موضوع را به انجمن‌هایی که ساختید ارجاع دهید تا فقط در یک سری از انجمن‌ها موضوع قابل دسترس باشد.

مدیریت پاسخ‌ها در افزونه bbpress

در آخرین بخشی که این افزونه دارد یعنی پاسخ‌ها می‌توانید یک سری پاسخ‌ها را برای افزونه در نظر بگیرید و یا پاسخ‌هایی که در انجمن در حال استفاده است را مدیریت کنید که این موضوع بسیار مهم است و اگر بی‌توجهی به آن داشته باشید ممکن است مشکلات زیادی برای شما به وجود بیاید.

مدیریت پاسخ‌ها در افزونه bbpress
ساخت انجمن در وردپرس – مدیریت پاسخ‌ها در افزونه bbpress

همان‌طور که در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید ایجاد یک پاسخ جدید در این افزونه اصلا کار سختی نیست و به سادگی می‌توانید آن‌را انجام دهید پس نیاز نیست که یک‌بار دیگر موارد را توضیح دهیم چرا که مانند بخش‌های قبلی می‌توانید این موارد را انجام دهید.

خیلی خوب تا این بخش از مقاله با بخش‌های اصلی افزونه بی بی پرس آشنا شدید و متوجه شدید که کدام بخش چه کاربردی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد، بعد از این مورد باید به بخش‌های سخت‌تر افزونه یعنی تنظیمات بروید تا یک انجمن حرفه‌ای‌تر داشته باشید.

آموزش تنظیمات افزونه bbpress

تنظیمات افزونه اصلا کار سختی نیست و خیلی ساده می‌توانید با استفاده از آن‌ها تغییراتی در این افزونه و انجمن خود ایجاد کنید، در این بخش از مقاله با ما همراه باشید تا این تنظیمات را به صورت کامل یادگیرید و آن‌ها را به‌درستی در سایت انجام دهید.

 آموزش تنظیمات افزونه bbpress
ساخت انجمن در وردپرس – آموزش تنظیمات افزونه bbpress

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک سری گزینه‌ها در این بخش وجود دارد که برای رسیدن به این تنظیمات باید از طریق پیشخوان وردپرس و انجمن‌ها این تنظیمات را در دسترس داشته باشید و آن‌ها را انجام دهید.

 • نقش‌ها: با استفاده از این گزینه می‌توانید تعیین کنید کاربرانی که در سایت ثبت نام می‌کنند با چه نقشی در انجمن حضور داشته باشند.
 • طغیان: با استفاده از این گزینه می‌توانید یک محدودیت زمانی بین ایجاد کردن پست‌ها برای کاربران تعیین کنید که برای مقابله با اسپم مناسب است.
 • درحال ویرایش: با این تایمی که در این کادر وارد می‌کنید می‌توانید اجازه دهید کاربران بعد از آن تایم پست منتشر شده خود را ویرایش کنند.
 • ناشناس: با تیک زدن این گزینه می‌توانید تعیین کنید که افراد بدون ثبت نام در سایت هم در انجمن مشارکت داشته باشند.

ویژگی‌های انجمن – ساخت انجمن در وردپرس

در همین تنظیمات بی بی پرس یک بخش پایین‌تر هم است با نام ویژگی‌های انجمن که می‌توانید به صورت سفارشی برخی از آن‌ها را فعال کنید تا نیاز‌های خود را بسیار بهتر رفع کنید، این موضوع بسیار مهم است چرا که ممکن است بخواهید برخی از آن‌ها را غیرفعال کنید و برخی هم فعال کنید تا انجمن بسیار بهتری داشته باشید.

مدیریت ویژگی‌های انجمن در افزونه بی بی پرس
مدیریت ویژگی‌های انجمن در افزونه بی بی پرس

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید بخش‌های زیادی برای این موضوع وجود دارد که می‌توانید امکانات را به خوبی افزایش دهید، توجه داشته باشید که این امکانات به هر شکلی می‌توانند توسط شما استفاده شوند فقط کافی است برای فعال کردن یا نکردن آن‌ها تیک کنار هر گزینه را بزنید. به همین شکل می‌توانید تنظیمات را خیلی ساده و عالی انجام دهید بدون این که نیاز به تخصص خاصی داشته باشید و یا تجربه‌ای از استفاده این افزونه داشته باشید.


جمع بندی

افزونه بی بی پرس یکی از بهترین افزونه‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن ساخت انجمن در وردپرس را بسیار عالی طراحی و اجرا کنید که همین موضوع هم باعث شده است بسیار محبوب شود و افراد زیادی از آن استفاده کنند، در این مقاله سعی شد به صورت کامل افزونه بی بی پرس آموزش داده شود تا بتوانید با بخش‌های مختلف آن کار کنید و انجمن‌های حرفه‌ای برای خود داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در “آموزش ساخت انجمن در وردپرس با bbpress

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب