نظرات در وردپرس

نمایش نظرات در وردپرس ✉️آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 22, شهریور, 1399

نمایش نظرات در وردپرس:
سلام دوستان خوبم ممنون که در آکادمی وبکیما با ما همراه هستید! در ادامه آموزش وردپرس می رسیم به آموزش مدیریت تنظیمات نظرات در وردپرس و همچنین نمایش نظرات در وردپرس ، یا بخش دیدگاهها در وردپرس ، با ما تا انتهای این مقاله آموزشی همراه باشید.

آموزش نمایش نظرات در وردپرس

از مهمترین قسمت های هر وب سایتی قسمت نظرات آن است، در قسمت نظرات، بازدیدکنندگان سایت با مدیر سایت یا نویسندگان مقالات ارتباط برقرار می کنند و سوالات یا نظرات خودشون را راجع به یک مقاله یا محصول در قسمت پایین همان صفحه بیان می کنند، که این برای بازدهی هر سایتی خیلی خوبه یعنی شما زمانی که با بازدیدکنندگان سایت با استفاده از نظرات در وردپرس به صورت مستقیم گفتگو می کنید، در واقع باعث می شوید که آن بازدید کننده چندین بار برای خواندن پاسخ شما یا جواب دادن به کامنت های دیگران به سایت شما سر بزند، و در عمل باعث بالا رفتن بازدید سایت شما و در نهایت باعث بهبود سئوی سایت شود.

هدف از نمایش نظرات در وردپرس

در سایت های خارجی اگر کمی جستجو کنید متوجه خواهید شد که قسمت دیدگاهها در وردپرس معمولا برای بیان نظرات بکار می رود، ولی در سایت های فارسی زبان بازدیدکنندگان از قسمت نظرات برای پرسش و پاسخ استفاده می کنند، که این در واقع زیاد جالب نیست!

مدیریت نمایش نظرات در وردپرس

برای دسترسی به مدیریت دیدگاهها در وردپرس از پیشخوان وردپرس، بخش تنظیمات > گفت‌وگوها را انتخاب کنید:

دیدگاهها در وردپرس
نمایش دیدگاه ها در وردپرس

بعد از انتخاب آیتم گفت‌وگو ها صفحه گزینه‌های گفت‌وگو باز می شود که در آن می توانید بخش نظرات در  وردپرس را مدیریت کنید:

گزینه های گفتگو در وردپرس
نمایش نظرات در وردپرس

خب بریم گزینه ها را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم:

گزینه های پیش‌فرض نوشته

در این قسمت ۳ گزینه وجود دارد که به آن می پردازیم:

کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است 

این قابلیت وردپرس راشاید خیلی ها ندانند، با انتخاب کردن این گزینه اگر از سایت های وردپرسی دیگر لینکی در سایتتان قرار دهید، وردپرس برای آن سایت ها یک بازتاب می فرستد و مدیر آن سایت از این کار شما باخبر می شود، فعال یاغیر فعال بودن این ویژگی بستگی به سلیقه شما دارد. به غیر از این تنظیم کلی شما میتوانید برای هر نوشته به صورت جداگانه هم این تنظیمات را شخصی سازی کنید.

اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه

با فعال کردن این آیتم یک رابطه دوجانبه ایجاد می شود، این گزینه با گزینه بالایی تقریبا میشه گفت که مکمل یکدیگرند به این صورت که اگر کسی یک لینک از سایت شما در سایتش قرار داده باشد وردپرس یرای شما هم یک بازتاب می فرستد، این بازتاب ها یا پینگ ها در قسمت نظرات در وردپرس قابل مشاهده است . همچنین این تظیمات هم مانند آیتم بالایی برای هر نوشته بصورت جداگانه قابل تنظیم است.

اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید

فعال کردن نظرات در وردپرس از این قسمت انجام می شود یعنی اگر این آیتم را با زدن تیک آن فعال کنید به بازدیدکنندگان سایتتان اجازه داده اید که پایین مقالاتتان نظر بدهند.معمولا در سایت های شرکتی قسمت دیدگاهها در وردپرس را غیر فعال می کنند . به هر صورت فارغ از این تنظیمات شما می توانید برای هر نوشته دیدگاهها را بصورت جداگانه فعال یا غیر فعال کنید.

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها

در قسمت دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها ۵ آیتم وجود دارد که به شرح آنها می پردازیم:

 نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد

اگر این آیتم را فعال کنید کسی که بخواهد در سایت شما دیدگاهی بنویسد باید نام و ایمیل خود را وارد کند.

 کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند

اگر دقت کرده باشید در بعضی از سایت ها برای نوشتن دیدگاه باید ابتدا عضو آن سایت شده باشید تا بتوانید دیدگاه خود را ثبت کنید، این گزینه را اگر فعال کنید فقط کاربران عضو سایت می توانند دیدگاه ثبت کنند.

بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از … روز به‌صورت خودکار

در اینجا می توانید انتخاب کنید که مثلا بعد از ۱۰ روز از انتشار یک نوشته دیدگاه های آن به صورت خودکار بسته شود . این آیتم برای سایت های خبری بسیار مفید است چون که بعداز انتشار یک خبر حداکثر تا چند روز آن خبر ارزشمند است به بعد دیگر بدرد نخواهد خورد.

فعال‌کردن دیدگاه‌های تودرتو با عمق … دیدگاه

این قسمت بیشتر بدرد سایت های پر بازدید که در مطالب آن تعداد زیادی کامنت گذاشته می شود و باز زیر کامنت های به اصطلاح عمق اول کامنت های دیگری دریافت می شود و همین طور تا هر مرحله که شما در این قسمت انتخاب کرده باشید قابل ادامه دادن خواهد بود .

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با … دیدگاه در هر صفحه و آخرین/اولین صفحه به‌صورت پیش‌فرض نشان داده‌شود

این تنظیم هم بیشتر به کار سایت های پر بازدید که مطالبشان مباحث داغی را در بر دارد و پر از کامنت و دیدگاه می شود، در این جا می توانید نظرات در وردپرس را صفحه بندی کنید و انتخاب کنید که آخرین صفحه دیدگاهها در وردپرس نمایش داده شود یا اولین صفحه.

نمایش دیدگاه‌های کهنه تر / تاره تر در هر صفحه

در این قسمت هم می توانید ترتیب به نمایش در آمدن دیدگاهها در وردپرس را تنظیم کنید .

برایم نامه بفرستید هرگاه

این قسمت شامل ۲ گزینه زیر است:

کسی دیدگاهی نوشته است

اگر می خواهید هرگاه یکی از بازدیدکنندگان سایتتان، دیدگاهی ثبت کرد، با یک ایمیل با خبر شوید این گزینه را فعال کنید.

دیدگاهی نیازمند بررسی است

اگر می خواهید هرگاه دیدگاهی نیاز به بررسی شما داشت، با یک ایمیل باخبر شوید این آیتم را تیک بزنید.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود

این بخش هم دو آیتم دارد که به شرح آن ها می پردازیم:

دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند

با فعال بودن این گزینه تا شما به صورت دستی تک تک نظرات در وردپرس را تایید نکنید منتشر نمی شوند. اگر از نظرات اسپم خوشتان نمی آید ! این گزینه را همیشه فعال نگه دارید.

 نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد

با فعال بودن این آیتم اگر یکی از کاربران شما از قبل یک دیدگاه تایید شده داشته باشد، اگر دوباره دیدگاهی ثبت کند بدون نیاز به تایید دوباره شما دیدگاهش منتشر خواهد شد. پیشنهاد می کنیم این گزینه را غیر فغال  نگه دارید.

بررسی دیدگاه

آیتم های این بخش هم در صورتی که در تنظیمات قبلی گزینه «دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند» را فعال نکرده باشید و می خواهید که دیدگاهها بدون نظارت خاصی منتشر شوند، و همینطور هم میخواهید که احتمال انتشار دیدگاههای توهین آمیز یا غیره را کاهش دهید، می توانید از این آیتم استفاده کنید، در قسمت مربوطه  کلمات خاصی که خودتان می دانید نباید بصورت دیدگاه منتشر شوند را نوشته تا هرگاه دیدگاهی شامل این کلمات بود ابتدا به تایید شما نیاز داشته باشد. توجه کنید که در هر سطر تنها یک کلمه باید بنویسید.

سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها در وردپرس

در این قسمت در کادر مربوطه لیست کلمات غیر مجاز یا به اصطلاح لسیت سیاه کلمات را وارد کنید تا بدون دخالت خاصی از جانب شما این دیدگاهها به صورت جفنگ در آمده و نمایش داده نشود.

نیم‌رخ‌ها

نیم رخ ها تصاویر کوچکی هستند که به عنوان عکس کسی که دیدگاهی در سایت ثبت می کند قرار می گیرد، در این قسمت می توانید این تظیمات را شخصی سازی کنید.

جمع بندی

امیدوارم که مقاله آموزش تنظیمات نمایش نظرات در وردپرس مورد توجه و پسند شما واقع بشه و با با استفاده از آن بتوانید بخش نمایش نظرات در وردپرس را براحتی مدیریت کنید، همچنین پیشنهاد می کنیم که مقاله های زیر را به هیچ عنوان از دست ندهید:

اگر در این رابطه سوال یا نظری داشتید در قسمت نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. ممنون از همراهیتون 😉

منبع انگلیسی برای مطالعه بیشتر: wordpress.org

نظرات در “نمایش نظرات در وردپرس ✉️آموزش مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

تخفیفات ویژه آخر تابستان شروع شد! تا 67% تخفیف روی تمامی دوره‌ها! مدت محدود ...بـــزن بریـــــــم!
+