10+ بهترین قالب سایت فهرست وردپرس

10+ بهترین قالب سایت فهرست وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 28 مهر 1401

وب سایت فهرست دایرکتوری چیست؟

بهترین قالب سایت فهرست وردپرس را در این مقاله از سری مقالات آمورش وردپرس و قالب رایگان وردپرس را برای وب‌سایت شما آماده کرده‌ایم. فهرست‌بندی نوعی وب‌سایت خاص است که مشاغل، سازمان‌ها یا مکان‌ها را به شکلی فهرست می‌کند. این وب سایت ها اغلب بر اساس مکان سازماندهی می شوند و حاوی اطلاعاتی مانند نام کسب و کار، آدرس، جزئیات تماس و حتی نقشه ها/موقعیت جغرافیایی هستند. شما می توانید با فهرست کسب و کار خود به کاربران محلی و جهانی خدمات ارائه دهید. برای کاربران محلی، می‌توانید کمکی برای یافتن کسب‌وکار در منطقه خود ارائه دهید. کاربران جهانی می توانند از فهرست کسب و کار شما برای یافتن مشاغل در مناطق خاص استفاده کنند.

چرا از قالب وردپرس برای فهرست استفاده کنیم؟

انواع مختلفی از وب سایت ها وجود دارد که می توانید با استفاده از وردپرس بسازید، از جمله سایت های تجاری، تجارت الکترونیک، شخصی/ژورنال، رویداد و سایت های وبلاگ. با این حال، اگر وب‌سایتی می‌سازید که شامل فهرست یا فهرستی از مکان‌ها باشد (مانند درمانگران ماساژ در سیاتل)، یک قالب وردپرس بهترین راه برای رفتن است.

به طور خاص برای این منظور ساخته شده است، تم های وردپرس برای فهرست دایرکتوری به شما امکان می دهد تمام اطلاعاتی را که افراد هنگام جستجوی آنلاین به دنبال آن هستند شامل کنید: اطلاعات تماس، ساعات کار، و حتی نظرات. برخی از تم‌ها حتی شامل بسته‌های الحاقی هستند که شامل ویژگی‌های اضافی، مانند رتبه‌بندی مرور، نقشه‌های قابل نمایش و حتی فرم‌هایی برای ارسال هستند. پس اگر می‌خواهید بهترین قالب‌های سایت فهرست وردپرس را داشته باشید تا انتهای این مقاله را مشاهده کنید.


یک قالب وردپرس لیستینگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1. ارسال فرم

یکی از ویژگی های کلیدی در قالب وردپرس چند منظوره دایرکتوری ، امکان دریافت فرم های ارسالی از بازدیدکنندگان است. این می‌تواند فرمی برای افزودن کسب‌وکارهای جدید به فهرست، یا حتی فقط یک فرم تماس برای تماس با مالک وب‌سایت باشد. داشتن این قابلیت مهم است، زیرا بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا با وب سایت تعامل داشته باشند و محتوا را بیشتر بسازند.

2. قابلیت بررسی

بسیاری از تم های دایرکتوری وردپرس برای لیست ها شامل رتبه بندی بررسی برای مشاغل هستند. این به بازدیدکنندگان دلیل دیگری برای تعامل با وب سایت می دهد و به ایجاد اعتماد و اعتبار برای سایت لیست کمک می کند. امکان رتبه‌بندی کسب‌وکار در مقیاس 1 تا 5، با ستاره‌ها، یا برخی از سیستم‌های رتبه‌بندی دیگر، اغلب در موضوع داخلی وجود دارد، به علاوه اضافه کردن یک یا دو بررسی نیز آسان است.

3. اطلاعات تماس

این مهم است که بازدیدکنندگان وب‌سایت بتوانند اطلاعات تماس اولیه کسب‌وکارهای مشخص شده (مانند شماره تلفن، آدرس وب‌سایت و موقعیت فیزیکی آنها) را بیابند. مضامین دایرکتوری باید یافتن و نمایش آن را به روشی واضح و مختصر ساده کند.

برای کمک به بازدیدکنندگان در یافتن موقعیت فیزیکی یک کسب و کار، برخی از تم ها شامل قابلیت های نقشه برداری داخلی هستند. این همچنین یک ابزار مفید برای ایجاد اعتماد و اعتبار است – هر چه باشد، هیچ کس دوست ندارد گم شود!

4. اطلاعات عمومی

در کنار تمام مشخصات یک کسب و کار، یک موضوع فهرست وردپرس باید فضایی را برای اطلاعات کلی در مورد آن موجودیت فراهم کند – مانند زمان تاسیس کسب و کار، اینکه آیا آنها 24 ساعته باز هستند یا نه، و غیره. این به بازدیدکنندگانی که به دنبال اطلاعات عمومی تر در مورد یک کسب و کار هستند کمک می کند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

5. طرح بندی پست تک

طرح بندی تک پست یک پوسته دایرکتوری وردپرس می تواند تأثیر زیادی بر این که بازدیدکنندگان به راحتی می توانند محتوای جدید را به وب سایت اضافه کنند، داشته باشد. اگر قالب برای این امر مساعد باشد، موضوع باید به کاربران اجازه دهد تا با ارائه فیلدهایی برای نام کسب و کار، آدرس، مکان و سایر اطلاعات مهم، پست‌های جدیدی اضافه کنند. در صورت امکان، موضوع باید شامل دکمه‌های ویرایش نیز باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند تغییراتی در پست‌های موجود ایجاد کنند و نظرات، محتوا و رتبه‌بندی‌های خود را اضافه کنند.

6. طرح بندی چند پستی

در برخی موارد، بهتر است چندین پست در یک صفحه ارائه شود – به خصوص اگر وب سایت دارای لیست های متعدد برای مشاغل مختلف باشد. اگر اینطور باشد، یک تم وردپرس که برای لیست‌ها طراحی شده است، دارای یک طرح چند پستی است و بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد تا به سرعت تمام محتوای موجود را در یک مکان مناسب ببینند.

هر وب سایتی باید دارای نوار جستجو باشد، مهم نیست که چه نوع محتوایی دارد. یک موضوع فهرست باید شامل یک نوار جستجوی داخلی باشد که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد کسب‌وکارهایی را که به دنبال آن هستند جستجو کرده و ترافیک هدایت‌شده را برای آنها فراهم کند. هر چه یک بازدیدکننده زودتر بتواند آنچه را که به دنبالش است بیابد، مدت بیشتری در وب سایت می ماند – در نهایت، هیچ کس نمی خواهد بدون یافتن چیزی که برای آن آمده است، کلیک کند!

8. دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی

بر کسی پوشیده نیست که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند کمک بزرگی برای وب‌سایت‌ها باشند. بنابراین، گنجاندن دکمه‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی در مضامین فهرست‌بندی کاملاً منطقی است تا بازدیدکنندگان بتوانند در مورد کسب‌وکارهای ارائه‌شده در وب‌سایت اطلاعاتی را منتشر کنند. این می تواند به مزایای زیادی منجر شود، از بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو گرفته تا ترافیک بیشتر و افزایش قرار گرفتن در معرض.

9. ابزارک های نوار کناری

نوار کناری مکان مناسبی برای گنجاندن ویجت های مفید است و همه تم ها نباید فقط یک ناحیه برای این ویژگی ها داشته باشند. بنابراین، معمول است که مضامین فهرست شامل ویجت‌های نوار کناری باشد که اطلاعات بیشتری درباره فهرست‌ها، مانند آدرس و شماره تلفن، ساعات کار، عکس‌ها، توضیحات، رتبه‌بندی‌ها و نظرات ارائه می‌دهند.

10. اطلاعات سرصفحه

هدر یک پوسته وردپرس اطلاعات زیادی از عناصر نام تجاری گرفته تا ابزارهای ناوبری ارائه می دهد. بنابراین، یک موضوع فهرست باید به خوبی از فضا استفاده کند و اطلاعات مربوط به فهرست را در سرصفحه نمایش دهد. این می‌تواند شامل یک دکمه «جستجو» برای نوار جستجوی داخلی، فهرست‌ها، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ برند، و یک ناحیه ویجت برای ابزارک‌های نوار کناری باشد.

11. امنیت

وب‌سایت‌های فهرست‌شده اغلب حاوی اطلاعات بسیار حساسی مانند آدرس‌های کسب‌وکار و سایر آدرس‌ها هستند. بنابراین، ضروری است که مضامین فهرست‌بندی وب‌سایت‌ها ایمن باشند – این بدان معناست که در صورت امکان، باید به دنبال تم‌های رایگان با گواهی SSL باشید.

12. عملکرد

عملکرد موضوع دایرکتوری شما نباید نادیده گرفته شود، به خصوص اگر وب سایت شما مانند یک وب سایت فهرست بندی دارای محتوای سنگین باشد. عملکرد ضعیف می تواند منجر به یک تجربه خسته کننده برای بازدیدکنندگان شود و می تواند منجر به نرخ پرش بالا و زمان پایین صفحه شود. برای بهبود عملکرد موضوع فهرست خود، باید:

  • برای کاهش زمان بارگذاری از CDN استفاده کنید
  • استفاده از جاوا اسکریپت و CSS را به حداقل برسانید
  • بهینه سازی تصاویر

13. زمینه های سفارشی

امکان اضافه کردن فیلدهای سفارشی به کاربران یک ویژگی مفید است که به کاربران اجازه می دهد هر آنچه را که می خواهند به یک فرم اضافه کنند. این می‌تواند برای فهرست‌بندی مضامین مفید باشد، زیرا کاربران می‌توانند جزئیات آدرس خود را اضافه کنند تا مکان روی نقشه و نمای خیابان به‌طور دقیق ترسیم شود. بنابراین، فیلدهای سفارشی برای افزایش تجربه کاربر عالی هستند.

14. ویرایشگر طرح بندی را بکشید و رها کنید

برخی از تم های دایرکتوری وردپرس شامل ویرایشگرهای طرح بندی با کشیدن و رها کردن هستند که استفاده از آنها ابزارهای طرح بندی آسانی هستند که به شما امکان می دهند ویجت ها، محتوا و سایر عناصر را در اطراف طرح بندی صفحه اصلی موضوع خود جابجا کنید. این می تواند برای اینکه به کاربران امکان می دهد ظاهر و احساس وب سایت لیست خود را سفارشی کنند عالی باشد.

15. مجموعه آیکون ها

مجموعه آیکون‌ها را می‌توان در تم‌های فهرست قرار داد تا عناصر نام تجاری، نمادهای رسانه‌های اجتماعی و سایر عناصر نمادین را به سایت خود اضافه کنید. علاوه بر هویت برند، نمادها می توانند به بازدیدکنندگان کمک کنند تا عناصر خاصی مانند نوارهای جستجو، فهرست ها و غیره را به راحتی شناسایی کنند.

16. فرمت های پست

فرمت‌های پست قالب‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند بدون تغییر داده‌ها و محتوا، پست‌ها را متفاوت ارائه کنید. فرمت های جدید پست به طور مداوم به وردپرس اضافه می شود. برخی از موارد اضافه شده در قالب پست عبارتند از: گالری، پیوند، پرسش و پاسخ، صوتی و تصویری. مضامین فهرست اغلب از فرمت‌های پست تصویر و متن استفاده می‌کنند.

17. سئو دوستانه

عامل اصلی که موفقیت یک وب سایت دایرکتوری را تعیین می کند، بهینه سازی موتور جستجو است. توانایی بازدیدکنندگان برای جستجوی کلمات کلیدی و عبارات مربوط به خانه‌ها، محله‌ها، قیمت‌ها و سایر فهرست‌ها به این معنی است که موضوع شما باید سئو پسند باشد. استفاده از کلمات کلیدی، ابرداده صحیح، تگ های HTML، ساختار، سازماندهی محتوا و سایر عناصر بسیار مهم هستند.

بسیاری از تم های دایرکتوری وردپرس عالی وجود دارد که می توانید برای وب سایت یا وبلاگ خود از آنها استفاده کنید، اما یافتن بهترین آنها می تواند یک چالش باشد. به همین دلیل است که ما لیستی از بهترین تم های وردپرس لیست رایگان را برای انتخاب شما جمع آوری کرده ایم. این تم های دایرکتوری وردپرس همگی واکنش گرا هستند و دارای ویژگی های زیادی هستند که به شما در شروع کار کمک می کنند. بنابراین، اگر به دنبال یک تم جدید برای وب سایت دایرکتوری خود هستید، مطمئن شوید که لیست ما از بهترین تم های وردپرس لیست رایگان را بررسی کنید.


قالب وردپرس FT Directory Listing

قالب وردپرس FT Directory Listing

دانلود  نسخه نمایشی


تم وردپرس ListingHive

تم وردپرس ListingHive

دانلود نسخه نمایشی


تم وردپرس Online Tutor

تم وردپرس Online Tutor

دانلود  نسخه نمایشی


قالب وردپرس Ekta Directory

قالب وردپرس Ekta Directory

دانلود  نسخه نمایشی


قالب وردپرس CarListings

 قالب وردپرس CarListings

دانلود  نسخه نمایشی


قالب رایگان Directory Starter

قالب رایگان Directory Starter

دانلود  نسخه نمایشی


تم وردپرس Supreme

تم وردپرس Supreme

دانلود  نسخه نمایشی


پوسته وردپرس Event Listing

پوسته وردپرس Event Listing

دانلود  نسخه نمایشی


تم وردپرس VW Travel

تم وردپرس VW Travel

دانلود  نسخه نمایشی


پوسته وردپرس Whoop

پوسته وردپرس Whoop

دانلود  نسخه نمایشی


جمع‌ بندی

امیدواریم که مقاله بهترین قالب سایت فهرست وردپرس برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، هر سوالی در رابطه با قالب سایت فهرست وردپرس دارید در انتهای همین مقاله مطرح کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!