رفع خطای 408 request timeout | ارور Request timed out یعنی چه؟

رفع خطای 408 request timeout | ارور Request timed out یعنی چه؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 21 فروردین 1402

خطای Request timed out یعنی چه؟ این خطا که 408 نام دارد چه مفهومی دارد؟ چگونه باید مشکل خطای Request timed out را برطرف کنیم؟ خطای 408 که آن را بانام ارور Request Time out نیز می‌شناسند، یکی از ارور های دسته 4xx می‌باشد. در این مقاله از سری مقالات آموزش طراحی سایت بیشتر به آن می‌ پردازیم.

Request timed out یعنی چه؟

همان‌گونه که از نام این خطا پیدا است، یعنی مدت‌زمان درخواست شما به اتمام رسیده است. خطای 408 معمولاً در وب‌سایت‌های مختلف رخ می‌دهد. در این مقاله در خصوص خطای 408، دلایل بروز و همچنین نحوه رفع کردن آن را بررسی می‌کنیم، بنابراین اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، این مقاله را باحوصله کامل مطالعه کنید.

همانند سایر ارورها، خطای 408 نیز با توجه به نوع مرورگر و سیستم عامل یا اینترنت، به اشکال مختلفی نمایش داده می شود که برخی از آنها در زیر درج شده اند:

408: Request Timeout

HTTP Error 408 - Request Timeout

چرا خطای 408 رخ می دهد؟

به‌صورت کلی خطای 408 در مواردی رخ می‌دهد که مدت‌زمان اتصال شما به سرویس‌دهنده وب‌سایت دیگر به اتمام رسیده است. به‌عبارت‌دیگر، اگر درخواستی را برای سرویس‌دهنده وب‌سایت دیگر ارسال کنید و آن سرویس‌دهنده در مدت‌زمان مقرر پاسخ شما را ندهد، خطای مذکور نمایش داده خواهد شد.

حل مشکل Request timed out

  1. در ساده‌ترین راه برای رفع خطای 408 پیشنهاد می‌شود که به‌وسیله دکمه F5 یک‌بار مجدداً صفحه مدنظر را بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید در پنجره‌ای جداگانه آدرس وب‌سایت را وارد کنید تا دوباره لود شود. اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد یا وقفه‌ای در ارسال درخواست به وجود آید، باعث می‌شود که زمان تعیین‌شده به اتمام رسیده و خطای مذکور نمایش داده شود.
  2. اگر خطای 408 رخ داد. تلاش کنید که وب‌سایت دیگری همچون گوگل را بازکرده و اتصال به آن را چک کنید. شاید وقفه و خطا از جانب شرکت فراهم‌کننده اینترنت شما بوده که سرعت آن کاهش یافته است. در این موارد می‌توانید از تست سرعت استفاده کنید.
  3. گاهی اوقات کندی سایت موجب می‌شود تا پاسخگویی به درخواست‌ها با وقفه روبرو شود. در این زمان که سرویس‌دهنده مبدأ نمی‌تواند پاسخ خود را از سرویس‌دهنده مقصد دریافت کند، خطای 408 مشاهده می‌شود.
  4. در نظر داشته باشید که اگر یک وب‌سایت دارای بازدید بالایی باشد و مراجعات همزمان آن زیاد باشد، ممکن است با این خطا روبرو شود. زیرا سرویس‌دهنده از دسترس و پاسخگویی خارج می‌شود، بنابراین سعی کنید چند دقیقه دیگر مجدداً تست کنید.
  5. چنانچه تمام موارد بالا را انجام دادید اما همچنان با خطا روبرو شدید، پیشنهاد می‌شود که با مدیر وب‌سایت مدنظر تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. در بعضی موارد با پیگیری سمت سرور ممکن است خطا برطرف شود.

عموماً این خطا از سمت سرور رخ می‌دهد، به همین دلیل تأثیر منفی بر روی سئو داخلی سایت دارد. لذا پیشنهاد می‌شود در زمان روبرو شدن با این خطا سریعاً آن را برطرف سازید.

جمع‌بندی

خطای 408 ازجمله خطاهایی است که کاربر نمی‌تواند در زمان مقرر پاسخ درخواست خود را از سرویس‌دهنده مقصد دریافت کند. پیشنهاد می‌شود در این موارد حتماً آدرس اینترنتی مذکور را با ISP و مرورگر دیگر نیز چک کرده و یا مشکل خود را در پایین همین مقاله و در بخش نظرات مطرح کنید تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!