امکانات ووکامرس

امکانات ووکامرس و قابلیت های آن برای ساخت فروشگاه اینترنتی

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 7 فروردین 1402

امکانات و قابلیت های ووکامرس: سلام دوستان خوبم امیدوام که حالتون خوب باشه در سری مقالات آموزش وردپرس تا الان دو مطلب فروشگاه ساز ووکامرس چیست؟ و دلایل استفاده از ووکامرس چیست؟ را مورد بررسی قرار دادیم، حالا در این مقاله به امکانات ووکامرس و قابلیت های ووکامرس و ویژگی هایی که این فروشگاه ساز در اختیار ما می گذارد می پردازیم، پس اگر می خواهید امکانات ووکامرس را بشناسید این مقاله را از دست ندهید. 

امکانات ووکامرس و قابلیت های ووکامرس
قابلیت ها و امکانات متنوع ووکامرس

بررسی امکانات و قابلیت های ووکامرس

در این مقاله سعی بر آن است که تا حد ممکن به تمامی امکانات ووکامرس و قابلیت هایی که این فروشگاه ساز در اختیار کاربرانش قرار می دهد بپردازیم. همانطور که در دو مقاله قبلی توضیح دادیم فروشگاه ساز ووکامرس محدودیتی در مورد مدل محصولات فروشگاه ندارد و شما می توانید به راحتی هر مدل محصولی با هر مشخصاتی (محصولات فیزیکی – محصولات دانلودی و مجازی و هر مدل خدماتی که می خواهید به کاربرانتان بدهید) را به فروش برسانید.

جالب اینجاست که اگه ویژگی که شما به دنبال آن هستید در این مقاله نبود می توانید به راحتی با افزونه های ووکامرس ویژگی مد نظرتان را به آن اضافه کنید.

بزارید خیالتان را راحت کنم : بنده بعید می دونم که ویژگی که شما در ووکامرس می خواهید تا به حال افزونه اش ساخته نشده باشد، اگر هم فرض را بر این بذاریم که شما یک قابلیت خیلی خاص برای فروشگاه ووکامرسی تان می خواهید بازهم اصلا نگران نباشید چون ووکامرس Open Source است و یک توسعه دهنده و برنامه نویس وب می تواند برایتان یک افزونه ووکامرس مخصوص ویژگی که شما مد نظرتان است را بسازد.

امکانات ووکامرس و قابلیت های آن برای ساخت فروشگاه اینترنتی

در ادامه ۳۳ مورد از امکانات ووکامرس و قابلیت های ووکامرس را مورد بررسی قرار دادیم تا شما که می خواهید با ووکامرس فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید ابتدا با امکاناتی که ووکامرس در اختیارتان می گذارد آشنا شوید.

۱- محیطی کاربر پسند از امکانات ووکامرس است:

هر چقدر از سادگی کار با ووکامرس برایتان بگویم باز هم کم است ، یکی از دلایل محبوبیت ووکامرس سادگی کار با آن است بطوریکه هر شخصی با کمی کار با آن می تواند به راحتی با آن کار کند و مثل بعضی از فروشگاه سازهای دیگر کار با آن پیچیده نیست و احتیاجی به مهارت خاصی ندارد.

۲- زبان فارسی را بصورت کامل پشتیبانی می کند:

از امکانات ووکامرس پشتیبانی کامل از زبان فارسی است که کار را برای کاربران فارسی زبان خیلی آسان کرده است، تمامی منوها، تنظیمات و گزینه های ووکامرس بصورت کامل فارسی است.

۳- از امکانات ووکامرس قابلیت پیکربندی پیشرفته آن است:

از دیگر امکانات ووکامرس، ویژگی پیکربندی حرفه ای ووکامرس است، بصورتی که هر قسمت از آن دارای تنظیمات و پیکربندی پیشرفته ای بوده و قابل ویرایش و شخصی سازی است.

۴- فروش خدمات شما به کاربران سایت:

از امکانات ووکامرس، قابلیت فروش هر گونه خدمات است ، این قابلیت ووکامرس واقعا خیلی کم در دیگر فروشگاه سازها به چشم می خورد.

۵- امکان ایجاد تعداد نامحدود محصولات برای فروش در سایت:

این قابلیت در فروشگاه های بزرگ واقعا به درد بخور است ، اینکه شما از نظر تعداد ایجاد محصول جدید محدودیت نداشته باشید و از این بابت خیالتان راحت باشد خیلی خوب است. 

امکانات ووکامرس فروش محصولات دانلودی
امکان فروش محصولات دانلودی در ووکامرس

۶- از امکانات ووکامرس فروش محصولات دانلودی است:

این امکان ووکامرس را خیلی ها دوسش دارند از جمله خودم ، امکان فروش محصولات مجازی و دانلودی از امکانات بدرد بخور ووکامرس است که براحتی با همین قابلیت ووکامرس می توانید فروشگاه فایل راه اندازی کنید.

۷- نداشتن محدودیت در ساخت دسته بندی ها:

در ووکامرس نیازی نیست نگران محدودیت در ساخت دسته بندی های موضوعی سایت خود باشید و از این بابت هم خیالتان راحت باشد چون فروشگاه سازتان ووکامرس است !

۸- نداشتن محدودیت در ساخت برچسب های محصولات:

در ووکامرس هر تعداد برچسب محصول که نیاز دارید را بدون ترس از تمام شدن تعداد می توانید بسازید.

۹- ساخت ویژگی های مختلف برای هر محصول بدون محدودیت:

هر فروشگاه دارای محصولات مختلفی است که این محصولات در دسته بندی های مخصوص به خودشان قرار می گیرند ، از امکانات ووکامرس تعریف ویژگی های گوناگون برای هر دسته از محصولات است. این امکان ووکامرس هم مانند امکانات قبلی محدودیتی ندارد.

۱۰- از امکانات خوب ووکامرس ایجاد محصولات مرتبط بهم است:

تعریف محصولات مرتبط بهم یکی از ویژگی های بدردبخور ووکامرس است که باعث افزایش بازدید مشتریان از محصولات شده و در نتیجه باعث فروش بیشتر محصول می شود.

۱۱- ساخت گالری عکس برای محصولات:

از امکانات ووکامرس که خیلی کاربر پسند بوده و تجربه کاربری سایت را بهبود می بخشد همین امکان ساخت گالری تصاویر برای محصولات است. این قابلیت برای هر محصول بصورت جدا تعریف شده و شما می توانید با توجه به نوع محصول برای آن گالری عکس ایجاد کنید.

۱۲- استفاده از یک محصول در دسته بندی های گوناگون:

یعنی شما می تونید یک محصول را در چند دسته بندی مختلف قرار دهید ، شاید با خودتون بگید اینکه چیز خاصی نیست ! ولی باور کنید همین امکان ساده رو بعضی از فروشگاه سازها ندارند.

۱۳- از امکانات ووکامرس قابلیت بزرگنمایی تصاویر محصولات است:

در قسمت های قبل راجع به قابلیت ساخت گالری تصاویر توضیح دادیم ، کاربران سایت می توانند این عکس ها را به صورت زوم شده هم ببینند.

۱۴- امکان ساخت محصول ویژه و خاص:

یکی از امکانات ووکامرس که خیلی کاربردی و بدرد بخور است قابلیت ساخت محصول ویژه است. این امکان هم خیلی طرفدار دارد.

۱۵- قابلیت ساخت قوانین مالیاتی گوناگون برای هر دسته و گروه از محصولات سایت:

شما می توانید بر اساس درصد مالیاتی که برای یک محصول باید بپردازید یک قانون مالیاتی خاص برای آن دسته از محصولات تعریف کنید، این واقعا عالی است!

۱۶- از امکانات ووکامرس قابلیت ثبت دیدگاه های مشتریان و امتیازدهی به محصول است:

مشتریان سایت می تونند در صفحه هر محصول به آن محصول امتیاز داده و نظرشون رو راجع به اون محصول بنویسند. 

خبرنامه از امکانات ووکامرس
ساخت خبرنامه و ارسال آن به مشتریان از قابلیت های ووکامرس

۱۷- از امکانات ووکامرس ساخت خبرنامه و ارسال آن به کاربران است:

ایمیل مارکتینگ یکی از راههای افزایش فروش محصولات سایت به شمار می رود که ووکامرس با گرفتن ایمیل کاربران سایت کمک بزرگی در جهت افزایش فروش محصولات می کند.

۱۸- گزارش گیری دقیق از امکانات عالی ووکامرس است:

اگر یک امکان ووکامرس قابل ستایش باشد همین امکان گزارش گیری دقیق ووکامرس است که به شما در تحلیل فروش و سفارشات کمک شایانی می کند.

۱۹- قابلیت نمایش جدیدترین محصولات سایت از امکانات ووکامرس است:

مشتریان همیشگی شما دوست دارند از جدیدترین محصولات سایتتان باخبر شوند، با استفاده از این امکان ووکامرس می توانید جدیدترین محصولات سایت را در قسمتی از سایت مثلا سایدبار برای نمایش قرار دهید.

۲۰- قابلیت نمایش محصولاتی که بیشترین بازدید را دارند:

همیشه محصولات پرطرفدار درآمد بیشتری را برای سایت بهمراه دارد پس چه بهتر که قابلیتی داشته باشیم که بتوانیم این محصولات را در معرض دید کاربران قرار دهیم تا از این طریق به افزایش فروش این محصولات کمک کنیم، از امکانات خوب ووکامرس قابلیت نمایش محصولات پر بازدید در قسمتی از سایت است.

۲۱- پشتیبانی از واحد های پولی کشور های مختلف از امکانات ووکامرس است:

از اصلی ترین مشکلات فروشگاه سازهای دیگر عدم پشتیبانی آنها از واحد پول ایران است اما ووکامرس از واحد های پولی ریال ، تومان و هزار تومان براحتی پشتیبانی می کند و شما می توانید در بخش تنظیمات ووکامرس واحد پولی فروشگاه را تعیین کنید.

۲۲- امکان چند مدیره بودن سایت در ووکامرس:

بعضی از فروشگاه ها نیاز دارند که چند مدیر داشته باشند این هم از امکانات ووکامرس است.

۲۳- از امکانات عالی ووکامرس قسمت انبار گردانی آن است:

از قابلیت های ووکامرس قسمت انبارگردانی آن است که در فروشگاه های بزرگ خیلی کاربردی است.

۲۴- از امکانات ووکامرس قابلیت نمایش محصولاتی است که بیشترین خرید را دارند:

محصولاتی که بیشترین فروش را دارند می توانید براحتی در قسمتی از سایت به نمایش بگذارید.

۲۵- خلاصه نویسی برای محصولات:

ووکامرس قسمتی را برای متن خلاصه محصول در نظر گرفته که کاربر قبل از اینکه به قسمت متن اصلی محصول مراجعه کند ابتدا خلاصه محصول را بخواند.

۲۶- از امکانات ووکامرس قابلیت ساخت سبد فروش گروهی برای محصولات است:

فروش گروهی محصولات از امکانات ووکامرس است که به افزایش فروش محصولات کمک زیادی می کند.

۲۷- ارسال ایمیل و پیامک گزارشات به مشتریان و مدیر سایت:

این هم یکی از امکانات کاربردی ووکامرس است که می توانید در بخش تنظیمات ووکامرس آن را تنظیم کرده که در شرایط گوناگون به مشتریان و مدیر سایت گزارشات را ایمیل و پیامک کند. 

پشتیبانی از سئو از امکانات ووکامرس است.
ووکامرس از افزونه های مختلف سئو به خوبی پشتیبانی می کند

۲۸- از قابلیت های ووکامرس پشتیبانی از افزونه های سئو است:

ووکامرس از پلاگین های سئو پشتیبانی کرده و همین موضوع باعث بالا رفتن ترافیک سایت شده و در مرحله بعد باعث افزایش فروش محصولات می شود.

۲۹- ووکامرس دارای قابلیت جستجوی پیشرفته محصولات براساس ویژگی های آن است:

اگر برای محصولات ویژگی های گوناگونی تعریف کرده باشید کاربران بر اساس همین ویژگی ها می توانند محصولات را جستجو کرده و محصول مورد نظرشان را به راحتی پیدا کنند.

۳۰- تعریف حجم و وزن محصولات مختلف و استفاده از آن برای محاسبه هزینه حمل و نقل:

از دیگر امکانات ووکامرس که برای فروشگاه های کالاهای فیزیکی خیلی کاربردی است امکان تعریف وزن وحجم محصولات است که بر اساس آن بتوان هزینه حمل و نقل تا مکان مد نظر مشتری را براحتی محاسبه کرد.

۳۱- از امکانات ووکامرس پشتیبانی از انواع درگاه های پرداختی داخلی و خارجی است:

از امکانات ووکامرس که باعث راحتی ما ایرانی ها شده همین پشتیبانی از انواع درگاه پرداختی ووکامرس است. ووکامرس از درگاه های پرداختی گوناگون ایرانی و خارجی پشتیبانی می کند.

۳۲- تعریف روش های حمل و نقل گوناگون:

در ووکامرس می توانید انواع روش های حمل و نقل را تعریف کنید برای مثال شما می توانید از روش های ارسال با باربری یا ارسال با پست پیشتاز بهره ببرید.

۳۳- از امکانات ووکامرس پشتیبانی از قسمت بازاریابی است:

ووکامرس شامل قسمتی است که با استفاده از آن می توان برای مشتریان پورسانت بازاریابی در نظر گرفت به این صورت که مشتری برای سایت بازاریابی می کند و به ازای فروش هر محصول درصدی پورسانت دریافت کند.

جمع بندی

خب حالا که با امکانات ووکامرس و قابلیت های ووکامرس آشنا شدید در انتخاب این فروشگاه ساز شک نکنید که بهترین فروشگاه ساز است، اگر در رابطه با این مطلب سوالی داشتید در قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. عاطفه میگوید:

  با سلام و احترام
  در سایت فروشگاه از ووکامرس و افزونه دکان برای چند فروشندگی استفاده کردیم.آیا این امکان وجود دارد که هر فروشنده بتواند هزینه ای ثابت جهت حمل و نقل را مخصوص خودش تعریف کند و در فاکتور به خریدار نمایش دهد؟(مثلا یک فروشنده جهت هزینه بار حمل تشک مبلغ ۳۰۰۰۰ تومان را به فاکتور بیفزاید)

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام خدمت شما، بله این امکان به صورت پیشفرض در افزونه دکان هست و هر فروشنده می تواند بنا به نوع محصول و محل فروشگاه نرخ حمل و نقل مخصوص به خودش را داشته باشد.

   • عاطفه میگوید:

    ممنونم از پاسخگویی
    آیا مقاله ای جهت آموزش میتونید معرفی کنید؟

   • پشتیبانی میگوید:

    می توانید به سایت اصلی افزونه دکان مراجعه کنید.

 2. tajik میگوید:

  با استفاده از افزونه ووکامرس می توان یک فروشگاه اینترنتی به بزرگی دیجی کالا راه اندازی کرد؟ اگر امکانش وجود دارد ممکن است چندتا قالب خوب در این زمینه معرفی کنید؟

  • نبی عبدی میگوید:

   شما به هیچ عنوان نمی توانید با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و افزونه ووکامرس سایتی همانند دیجی کالا و به بزرگی آن راه اندازی کنید، اما اگر در ابتدای راه هستید و نمی خواهید برای طراحی یک سایت اختصاصی هزینه زیادی بپردازید می توانید کارتان را با وردپرس و افزونه فروشگاه ساز ووکامرس شروع کنید و بعد از اینکه کارتان رونق گرفت یک سیستم اختصاصی برای خود سفارش دهید. قالب های زیادی هستند که می توانید برای راه اندازی فروشگاه خود استفاده کنید و این بستگی به سلیقه و نوع فروشگاه شما دارد.

 3. reza میگوید:

  با سلام
  قابلیت چند فروشگاهی و همچنین قابلیت چند فروشندگی در این cms موجود هست ؟

  • نبی عبدی میگوید:

   با عرض سلام خدمت شما کاربر محترم:
   ووکامرس یک افزونه است که روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نصب می شود و باز خود افزونه ووکامرس افزونه هایی دارد که قابلیت های آن را افزایش می دهد حال شما اگر می خواهید قابلیت چند فروشگاهی و چند فروشندگی را به سایت تان اضافه کنید می توانید از افزونه های مختلفی که برای این کار طراحی شده اند استفاده کنید . برای مثال برای داشتن امکان چند فروشندگی در سایت می توانید از افزونه دکان استفاده کنید.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!