آخرین بروزرسانی در تاریخ : ۱۸, بهمن, ۱۳۹۸

نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس را در این مقاله از سری مقالات توابع وردپرس از آکادمی کسب و کار اینترنتی وبکیما می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم. زمانی که سایت تان با وردپرس طراحی شده باشه هیچ محدودیتی برای امکانات اضافی ندارید و هر امکانی را تنها با افزودن چند خط کد می تونید به سایت وردپرسی خود اضافه کنید و از آن امکان لذت ببرید.

در این آموزش از سری آموزش های هک و توابع وردپرس ، کدی رو معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن می توانید در مطالب منتشر شده سایت نمایش دهید که مطلب مورد نظر کی منتشر شده یا برای مثال ۵ روز پیش منتشر شده است .  

کد نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس

برای نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس باید قطعه کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود قرار دهید:  

function days_ago() {
$days = round((date('U') - get_the_time('U')) / (60*60*24));
if ($days==0) {
echo "امروز";
}
elseif ($days==1) {
echo "دیروز";
}
else {
echo "" . $days . " روز پیش";
}
}

نکته مهمنکته خیلی مهم : همیشه سعی کنید قبل از هر تغییری در فایل  function.php از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر یک جای کار ایراد داشت یا مشکلی برای سایت پیش اومد سریع فایل پشتیبان رو جایگزین کنید.  

مرحله بعدی از نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس

بعد از قرار دادن قطعه کد بالا در فایل function.php باید قطعه کد زیر را در هر قسمت از نوشته که می خواهید تعداد روزهای گذشته از انتشار مطلب نمایش داده شود قرار دهید:  

<?php days_ago(); ?>

با قرار دادن یک خط کد بالا در هر قسمت از نوشته ها تعداد روزهایی که انتشار آن نوشته می گذرد نمایش داده خواهد شد. برای مثال اگر امروز منتشر شده باشه کلمه ( امروز منتشر شد ) نمایش داده می شود. همچنین اگر دیروز منتشر شده باشه کلمه ( دیروز منتشر شد ) نمایش داده می شود. و اگر ۲۰ روز پیش منتشر شده باشه کلمه ( ۲۰ روز پیش منتشر شد ) نمایش داده می شود.  

جمع بندی

در انتها امیدوارم که آموزش نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشه. اگر به مباحث توابع وردپرس علاقمند هستید پیشنهاد می کنم مقاله های ساخت قالب متفاوت برای دسته بندی های جداگانه در وردپرس و نمایش تعداد بازدید وردپرس بدون افزونه (با استفاده از کدنویسی) و QR Code در وردپرس | ساخت خودکار QR Code از نوشته‌های وردپرس را هم حتما مطالعه کنید.

هرگونه سوال یا اشکالی در رابطه با این آموزش داشتید رو در بخش نظرات مطرح کنید. با انتقادات و پیشنهادات خود ما را همراهی کنید 😉  

مقاله انگلیسی برای مطالعه بیشتر = Function Reference/human time diff

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *