نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس

نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 17 اردیبهشت 1402
باید لاگین کنید!

نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس را در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس از آکادمی وبکیما می‌خواهیم مورد بررسی قرار دهیم. زمانی که سایت تان با وردپرس طراحی شده باشه هیچ محدودیتی برای امکانات اضافی ندارید و هر امکانی را تنها با افزودن چند خط کد می تونید به سایت وردپرسی خود اضافه کنید و از آن امکان لذت ببرید.

در این آموزش از سری آموزش های هک و توابع وردپرس، کدی رو معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن می توانید در مطالب منتشر شده سایت نمایش دهید که مطلب مورد نظر کی منتشر شده یا برای مثال ۵ روز پیش منتشر شده است.

کد نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس

برای نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس باید قطعه کد زیر را در فایل function.php قالب وردپرس خود قرار دهید:  

function days_ago() {
$days = round((date('U') - get_the_time('U')) / (60*60*24));
if ($days==0) {
echo "امروز";
}
elseif ($days==1) {
echo "دیروز";
}
else {
echo "" . $days . " روز پیش";
}
}

نکته خیلی مهم: همیشه سعی کنید قبل از هر تغییری در فایل  function.php از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر یک جای کار ایراد داشت یا مشکلی برای سایت پیش اومد سریع فایل پشتیبان رو جایگزین کنید.  

مرحله بعدی

بعد از قرار دادن قطعه کد بالا در فایل function.php باید قطعه کد زیر را در هر قسمت از نوشته که می‌خواهید تعداد روزهای گذشته از انتشار مطلب نمایش داده شود قرار دهید:  

<?php days_ago(); ?>

با قرار دادن یک خط کد بالا در هر قسمت از نوشته ها تعداد روزهایی که انتشار آن نوشته می گذرد نمایش داده خواهد شد. برای مثال اگر امروز منتشر شده باشه کلمه ( امروز منتشر شد ) نمایش داده می شود. همچنین اگر دیروز منتشر شده باشه کلمه ( دیروز منتشر شد ) نمایش داده می شود. و اگر ۲۰ روز پیش منتشر شده باشه کلمه ( ۲۰ روز پیش منتشر شد ) نمایش داده می شود.

ساخت همین امکان با کد کوتاه

اگر نحوه کار با شورت‌کد در وردپرس را بلد باشید می‌توانید خیلی ساده این قطعه کد را به یک کد کوتاه تبدیل کنید تا هر جا که نیاز به استفاده از این امکان داشتید تنها با قرار دادن یک کد کوتاه از آن استفاده کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کدهای کوتاه در وردپرس مقاله ساخت شورت کد در وردپرس را مطالعه کنید.

جمع بندی

در انتها امیدواریم که آموزش نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد. هرگونه سوال یا اشکالی در رابطه با این آموزش داشتید رو در بخش نظرات مطرح کنید. با انتقادات و پیشنهادات خود ما را همراهی کنید 😉

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. رامتین میگوید:

  درود
  وقت بخیر
  ممنون بابت آموزش کوتاه و مفیدتون
  می‌خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که مثل اینستاگرام به جای اینکه بنویسه ۳۰۰ روز پیش بنویسه ۱۰ ماه قبل؟
  یا به جای ۳۶۵ روز پیش بزنه یک سال پیش

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام و احترام و تشکر از توجه شما، بله موردی که فرمودید قابل انجام است، اما باید خودتان دست به کار شوید و کدنویسی مربوطه را انجام دهید.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!