متن تبلیغ در گوگل ادوردز | فروش با گوگل ادوردز

متن تبلیغ در گوگل ادوردز | فروش با گوگل ادوردز (قسمت 7)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 18, آذر, 1398

متن تبلیغ در گوگل ادوردز :
در قسمت قبل از مقاله فروش با گوگل ادوردز ، به صورت کامل با نحوه استفاده و انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادوردز آشنا شدید حالا در این قسمت می خواهیم به صورت کامل نوشتن متن تبلیغ در گوگل ادوردز را برای شما همراهان گرامی آکادمی وبکیما توضیح دهم. پس اگر می خواهید در فروش با گوگل ادوردز خبره شوید و یاد بگیرید که چگونه متن تبلیغ در گوگل ادوردز را بنویسید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

نکته مهمدوست خوبم مقاله فـــروش با گـــوگـــل ادز دارای ۱۴ قست است و شما در حال مطالعه قسمت هفتـــم هستید اگر هنوز شـــش قسمت اول را مطالعه نکردید پیشنهاد می کنم حتما ابتدا اون شـــش قسمت رو مطالعه کنید سپس به قسمت هفتـــــم مراجعه کنید. از طریق لینک های زیر می توانید به شـــش قسمت اول مقاله فــــروش با گــــوگــــل ادز دسترسی داشته باشید:
قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل
قسمت دوم => چرا تبلیغات جستجوی گوگل
قسمت سوم = > گوگل ادز چگونه کار می کند؟
قسمت چهارم = > آماده سازی سایت برای تبلیعات در گوگل
قسمت پنجم = > ساختار تبلیغ در گوگل ادز چگونه است؟
قسمت ششم = > کلمات کلیدی در گوگل ادز

مقدمه قسمت هفتم

متن تبلیغ خوب در گوگل ادوردز ؛ عشق در یک نگاه!

خب تا اینجا به نحوه کار گوگل ادز، آماده سازی مقدمات قبل از راه اندازی تبلیغ و نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب آشنا شدیم. حالا زمان آن رسیده که بتوانیم برای تبلیغات خود متن یا متن های تبلیغ مناسب بنویسیم.

متن تبلیغ در گوگل ادوردز
نوشتن متن تبلیغ خوب در گوگل ادوردز

متن تبلیغ در گوگل ادوردز همان چیزی است که شما پس از جستجوی کلمه موردنظرتان در صفحه اول گوگل، در چند لینک بالا یا پایین صفحه می خوانید.

همان گونه که قبلا هم اشاره کردیم، نوشتن یک متن خوب نقش اساسی در کاهش هزینه ها و میزان ورودی سایت شما دارد. زیرا اولین نقطه تماس شما با مشتریان احتمالی است. اجازه بدهید خودمانی بگویم، متن تبلیغ اولین و شاید مهم ترین جایی است که باید مخ مشتری را بزنید!

بنابراین باید حساسیت زیادی در نگارش آن به خرج دهید. در واقع یکی از مهم ترین دغدغه های شما باید نوشتن یک متن تبلیغ جذاب باشد. اما این متن از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. پس لازم است قبل از شروع نوشتن، ابتدا قسمت های مختلف آن را با هم بررسی کنیم.

به طور کلی، یک متن تبلیغ در شبکه جستجوی گوگل ادوردز ۲ بخش دارد:

  1. بخش اصلی و ثابت متن تبلیغ
  2. افزونه های متن تبلیغ

در شکل زیر قسمت های مختلف یک متن تبلیغ کامل در گوگل ادز قابل مشاهده است که در ادامه تک تک قسمت ها را توضیح خواهیم داد.

بخش های مختلف متن تبلیغ در شبکه جستجوی گوگل ادوردز
بخش های مختلف متن تبلیغ در شبکه جستجوی گوگل ادوردز

البته شما متن های تبلیغ متفاوتی در گوگل خواهید دید. بعضی از متن ها تنها ۳ خط دارند و برخی هم به اندازه شکل بالا حسابی پر و پیمان هستند! کافی است در این مقاله با ما همراه باشید تا به دلیل این همه اختلاف پی ببرید.


بخش ۱

بخش اصلی متن تبلیغ در گوگل ادوردز

این بخش از متن تبلیغ، به صورت دائمی به کاربران نمایش داده می شود. در واقع، هربار که کاربر یکی از کلمات کلیدی شما را جستجو کند و تبلیغ شما را ببیند، این متن حتما به او نمایش داده خواهد شد.

در شکل زیر بخش های اصلی یک متن تبلیغ را در یک کادر طلایی مشاهده می کنیم که در ادامه هر قسمت را جداگانه توضیح می دهیم.

بخش اصلی متن تبلیغ در گوگل ادوردز
بخش اصلی متن تبلیغ در گوگل ادوردز

عنوان تبلیغ (HEADLINE)

این بخش شامل ۳ قسمت عنوان اول، عنوان دوم و عنوان سوم است که در هر قسمت نهایتا تا ۳۰ کاراکتر می تواند بنویسید. این بخش مهم ترین مولفه تبلیغ شماست، زیرا به احتمال خیلی زیاد اولین بخش و حتی شاید تنها بخشی از متن تبلیغ است که کاربران مشاهده خواهند کرد.

عنوان تبلیغ (HEADLINE) در گوگل ادز
عنوان تبلیغ (HEADLINE) در متن تبلیغ در گوگل ادوردز

دقت داشته باشید که عنوان تبلیغ تنها قسمتی از متن اصلی تبلیغ شماست که قابلیت کلیک دارد و کاربر برای ورود به سایت شما، باید روی یکی از ۳ عنوان موجود در این بخش کلیک کند.

البته گاهی ممکن است عنوان سوم متن شما به کاربران نمایش داده نشود. دلیلش هم معمولا اندازه دستگاهی است که کاربر در آن تبلیغ شما را مشاهده می کند. زیرا ممکن است متن تبلیغ شما در دستگاه کاربر طولانی نمایش داده شود و با اندازه آن تناسبی نداشته باشد.

به خاطر داشته باشید گوگل می خواهد مطمئن شود که تبلیغ شما به بهترین شکل ممکن به کاربران مختلف نمایش داده خواهد شد.

مسیر سایت (PATH)

این بخش از دو قسمت مجزا تشکیل شده است و شما می توانید در هر بخش تا ۱۵ کاراکتر بنویسید. دقت داشته باشید که این قسمت هیچ ارتباطی به صفحه فرود یا آدرس URL سایت شما ندارد. این قسمت تنها برای نمایش به کاربر است.

مسیر سایت (PATH) در تبلیغ گوگل ادوردز
مسیر سایت (PATH) در متن تبلیغ در گوگل ادوردز

به عنوان مثال اگر بخواهید برای صفحه تور استانبول خود تبلیغ بنویسید، می توانید در قسمت اول این بخش کلمه تور خارجی و در قسمت دوم آن کلمه استانبول را بنویسید. به این صورت کاربر متوجه می شود که قرار است پس از کلیک روی این تبلیغ به صفحه تور استانبول هدایت شود. بنابراین، این قسمت تنها برای راهنمایی کاربر است و امکان کلیک روی آن وجود ندارد.

توضیحات (DESCRIPTION)

قطعا اگر می خواهید توضیحات کاملی از محصولات و خدمات خود به کاربر ارائه دهید، بخش عنوان تبلیغ برای شما کافی نخواهد بود. به همین دلیل گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد تا توضیحات بیشتری از محصولات و خدمات خود را به متن تبلیغ اضافه کنید.

در این بخش دست شما نسبت به سایر بخش ها بازتر است. این بخش از ۲ قسمت توضیحات ۱ و توضیحات ۲ تشکیل می شود که در هر قسمت شما مجاز هستید تا نهایتا ۹۰ کاراکتر به متن تبلیغ خود اضافه کنید.

توضیحات (DESCRIPTION) در متن تبلیغات گوگل ادوردز
توضیحات (DESCRIPTION) در متن تبلیغ گوگل ادوردز

در واقع شما می توانید ۲ خط توضیح به متن تبلیغ خود اضافه کنید و در هر خط تا ۹۰ کاراکتر توضیح بنویسید. در این بخش شما می توانید در مورد محصولات و خدمات خود توضیحات تکمیلی را بنویسید تا کاربر بیشتر با خدمات، مزایا و محصولاتی که ارائه می دهید آشنا شود. البته در هر نمایش ممکن است تنها ۱ قسمت از توضیحات نمایش داده شود.

نکته مهمتوصیه می کنیم که در متن تبلیغ خود در گوگل ادوردز حتما از کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدماتی که دارید، استفاده نمایید.


بخش ۲

قسمت های اضافی یا افزونه های متن (EXTENSIONS)

خبر بسیار خوب ما برای شما این است که گوگل ادوردز امکانات بی نظیر و جالبی را تحت عنوان افزونه تبلیغ (AD EXTENSION) در اختیار شما قرار می دهد که استفاده از آنها در جذاب کردن، بهینه کردن و هدفمند کردن تبلیغات شما تاثیر زیادی دارد و خود گوگل هم استفاده از آنها را به شما پیشنهاد می دهد.

به عبارتی دیگر، گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد که امکانات و قسمت های کاربردی و فوق العاده دیگری را هم به متن اصلی تبلیغ خود در گوگل ادوردز اضافه کنید. شما با استفاده از افزونه های گوگل ادوردز می توانید اطلاعات بیشتری از خدمات و محصولات خود را به کاربران ارائه دهید و کاربران با استفاده از آنها می توانند سریع تر به اهداف خود برسند.

در شکل زیر در کادر طلایی رنگ می توانید انواع افزونه ها را در یک نگاه مشاهده بفرمایید. البته در ادامه این قسمت تک تک افزونه های گوگل ادوردز را مورد بررسی قرار می دهیم.

قسمت های اضافی یا افزونه های متن (EXTENSIONS) در گوگل ادوردز
قسمت های اضافی یا افزونه های متن تبلیغ (EXTENSIONS) در گوگل ادوردز

مهم ترین مزیت افزونه ها این است که با استفاده از آن متن تبلیغ شما برجسته تر خواهد شد که همین مزیت موجب می شود تا متن شما نسبت به رقبایتان کلیک بیشتری دریافت کند.

استفاده از قسمت های اضافی یا افزونه های متن (EXTENSIONS) برای جذاب شدن تبلیغ
استفاده از قسمت های اضافی یا افزونه های متن تبلیغ (EXTENSIONS) در گوگل ادوردز

همچنین، اکستنشن ها متن تبلیغ شما را جذاب تر کرده و علاوه بر کاهش هزینه ها، رتبه تبلیغ شما را بالاتر می برند. اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود! کلی مزیت دیگر در استفاده از این افزونه ها وجود دارد که دانستن آنها واجب و ضروری است و البته در ادامه این مقاله همه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم!


بخش ۳

انواع افزونه های متن تبلیغ در گوگل ادوردز

در گوگل ادوردز افزونه های متعددی داریم که شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که اشتباه در انتخاب این افزونه ها هم می تواند هزینه های شما نابود کند!

بنابراین، قبل از آنکه حریصانه بخواهیم از همه آنها استفاده کنیم، باید با هر کدام شان آشنا شویم و کاربرد و جایگاه شان را بدانیم. تنها در این صورت است که این اکستنشن ها به افزایش کیفیت تبلیغ ما کمک می کنند.

افزونه مزایا (CALLOUT EXTENSION) در گوگل ادوردز

شما با استفاده از افزونه کال اوت CALLOUT EXTENSION می توانید چندین عبارت چند کلمه ای را زیر قسمت توضیحات اصلی تبلیغ خود (DESCRIPTION) اضافه کنید. معمولا از این ابزار برای افزودن مزایا، فرصت های ویژه و… به متن تبلیغ استفاده می شود.

افزونه مزایا (CALLOUT EXTENSION) در متن تبلیغات در گوگل ادوردز
افزونه مزایا (CALLOUT EXTENSION) در متن تبلیغ در گوگل ادوردز

به عنوان مثال می توان عبارت «ارسال رایگان در تهران» یا «تضمین بازگشت وجه تا ۲۰ روز» را اضافه کرد. اگر فکر می کنید که قسمت اصلی متن تبلیغ فضای کافی برای معرفی همه مزیت های شما ندارد، به شما توصیه می کنیم که حتما از این افزونه ها استفاده کنید.

شما می توانید هر تعداد کال آوتی که مورد نظرتان بود را به تبلیغ خود اضافه کنید، اما گوگل در هر بار نمایش متن تبلیغ شما ۱ الی ۸ کال آوت را نمایش خواهد داد. بنابراین اگر در تبلیغی شما ۱۰ مورد CALLOUT اضافه کرده اید، انتظار نداشته باشید که گوگل هر ۱۰ مورد را نمایش دهد.

سیستم گوگل ادوردز از میان مواردی که شما اضافه کرده اید، دست به انتخاب می زند و به صورت تصادفی تعدادی از آنها را نمایش می دهد.

هدف گوگل از انتخاب تصادفی عبارات این است که بهترین کال اوت هایی که تاثیر مثبتی بر افزایش نرخ کلیک تبلیغ شما داشته اند را انتخاب کند و آنها را بیش از سایر عبارات نمایش دهد.

افزونه سایت لینک (SITELINK EXTENSION) در گوگل ادوردز

افزونه سایت لینک گوگل ادوردز SITELINK EXTENSION نیز امکان فوق العاده دیگری است که گوگل در اختیار ما قرار می دهد و با استفاده از آن می توانیم تا ۸ لینک در زیر تبلیغ خود اضافه کنیم. در واقع شما با استفاده از این افزونه می توانید در هر نمایش متن تبلیغ، تا ۸ لینک مختلف از سایتتان را زیر متن اصلی خود نمایش دهید.

افزونه سایت لینک (SITELINK EXTENSION) در متن تبلیغات در گوگل ادوردز
افزونه سایت لینک (SITELINK EXTENSION) در متن تبلیغات در گوگل ادوردز

شاید شما در سایت خود صفحه ای جداگانه برای تعرفه ها داشه باشید. شاید بخواهید لینک صفحه تماس با ما را به تبلیغ خود اضافه کنید، شاید بخواهید زیر تبلیغی که برای فروش گوشی سامسونگ نوشته اید، لینک مستقیم چند محصول پر فروش دیگر را هم قرار دهید، شاید حتی در سایت خود فرم مشاوره ای آماده کرده اید و بدتان نمی آید کاربران را مستقیم به آن صفحه بفرستید.

برای انجام همه این کارها، کافی است از این افزونه استفاده کنید! شما علاوه بر آنکه می توانید زیر تبلیغ خود این لینک ها را اضافه کنید، می توانید برای هر لینک توضیحی بنویسید تا کاربران متوجه شوند که پس از کلیک روی لینک شما به چه صفحه ای وارد خواهند شد.

در اینجا هم گوگل نهایتا تا ۸ لینک را زیر تبلیغ شما نمایش می دهد و اگر تعداد بیشتری لینک به تبلیغ اضافه کنید، بین آنها دست به انتخاب می زند تا به مرور زمان بهترین ها را برای نمایش تعیین کند.

کلیک بر روی هر یک از این لینک ها به اندازه قیمت پیشنهادی شما روی کلمه کلیدی جستجو شده هزینه دارد. در واقع تفاوتی میان کلیک روی این لینک ها با کلیک بر روی متن تبلیغ در گوگل ادوردز وجود ندارد. استفاده از افزونه سایت لینک باعث بالاتر رفتن کیفیت تبلیغ شما خواهد شد و گوگل استفاده از آن را به شما توصیه می کند.

افزونه تماس (CALL EXTENSION) در متن تبلیغ در گوگل ادوردز

اگر دوست دارید مخاطبان شما، پس از دیدن متن تبلیغ در گوگل ادوردز مستقیما با شما تماس بگیرند، استفاده از افزونه تماس یا کال اکستنشن CALL EXTENSION را شدیدا به شما توصیه می کنیم.

همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این افزونه به عنوان شماره تماس ثابت یا تلفن همراه شما در کنار متن تبلیغ قرار می گیرد.

افزونه تماس (CALL EXTENSION) در متن تبلیغات در گوگل ادوردز
استفاده از افزونه تماس (CALL EXTENSION) در متن تبلیغ در گوگل ادز
افزونه تماس (CALL EXTENSION) در متن تبلیغات در گوگل ادوردز نمایش در موبایل

اما قضیه در موبایل حرفه ای تر هم هست! همان گونه که در شکل مشاهده می کنید شماره تماس در موبایل به زیبایی هر چه تمام تر به کاربران نمایش داده می شود و کاربران با کلیک بر روی شماره تماس، می توانند مستقیم با شما تماس بگیرند، چقدر عالی!

به خاطر داشته باشید که کلیک کاربر بر روی شماره تماس همانند کلیک کاربران بر روی متن تبلیغ هزینه دارد و از شارژ شما به اندازه قیمت کلمه کلیدی جستجو شده کم خواهد شد.

در واقع گوگل تفاوتی بین کلیک بر روی شماره تماس یا کلیک بر روی متن تبلیغ قائل نمی شود.

اینم یک ویدیوی آموزشی برای قرار دادن افزونه تماس در گوگل ادوردز از خود تیم گوگل ادز :
Use Call Extensions to Drive Phone Sales

افزونه توضیحات ساختاری ( STRUCTURED SNIPPET)

افزونه توضیحات ساختاری یا استراکچرد اسنیپت STRUCTURED SNIPPET (با همین غلظت تلفظ شود!) هم یکی دیگر از افزونه هایی است که می توانید از آن برای معرفی انواع دسته بندی محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر فروشگاه عطر و ادکلن دارید، می توانید بگویید چه برندهایی دارید، می توانید انواع سرد، گرم، شیرین و تلخ ادکلن را معرفی و به طور کلی هر نوع دسته بندی دیگری که مدنظرتان است را با استفاده از این افزونه به متن تبلیغ اضافه کنید.

افزونه توضیحات ساختاری ( STRUCTURED SNIPPET) در متن تبلیغات گوگل ادوردز
استفاده از افزونه توضیحات ساختاری ( STRUCTURED SNIPPET) در متن تبلیغ در گوگل ادوردز

البته همان گونه که در شکل بالا مشاهده می کنید، برای عنوان خدمات یا محصولاتی که مدنظرتان است، ناچارید زبان انگلیسی را انتخاب کنید، زیرا امکان استفاده از زبان فارسی در این افزونه وجود ندارد.

افزونه پروموت (PROMOTE EXTENSION)

افزونه PROMOTE EXTENSION نیز یکی از افزونه هایی است که جدیدا به گوگل ادوردز اضافه شده است. همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید، با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تخفیف ویژه و مناسبتی خود را در متن تبلیغ گوگل ادوردز اعلام کنید.

افزونه پروموت (PROMOTE EXTENSION) برای افزودن تخفیفات به متن گوگل ادز
افزونه پروموت (PROMOTE EXTENSION) برای اعلام تخفیفات در متن گوگل ادز

شما می توانید برای متنی که در این قسمت تنظیم می کنید یک لینک از سایت خود را قرار دهید. به عنوان مثال اگر در سایت خود صفحه ای جداگانه برای تخفیفات ویژه خود دارید، می توانید آدرس آن را برای این افزونه تنظیم کنید.

همانند سایر افزونه ها، کلیک بر روی این افزونه نیز برای شما به اندازه قیمت کلمه کلیدی جستجو شده هزینه خواهد داشت.

افزونه اپلیکیشن (APP EXTENSION)

در صورتی که برای کسب و کار خود اپلیکیشنی دارید، می توانید از افزونه APP EXTENSION استفاده کنید. کاربران پس از کلیک روی این افزونه، به طور مستقیم می توانند اپلیکیشن شما را دانلود کنند.

نکته مهم

جهت استفاده از افزونه اپلیکیشن (APP EXTENSION) ، لازم است حتما اپلیکیشن خود را در پلی استور گوگل بارگذاری نمایید.

البته اگر در حالت کلی هدف شما افزایش دانلود اپلیکیشن است، در گوگل ادوردز نوعی کمپین وجود دارد که مخصوص دانلود اپلیکیشن است و به آن UNIVERSAL APP CAMPAIGN گفته می شود.

همانند سایر افزونه ها، کلیک بر روی این افزونه نیز برای شما به اندازه قیمت کلمه کلیدی جستجو شده هزینه خواهد داشت.

سایر افزونه های متن تبلیغ در گوگل ادوردز که در ایران کاربرد چندانی ندارند!

افزونه هایی که تا اینجا به شما آموزش دادیم، در ایران قابل استفاده بودند. اما گوگل ادوردز افزونه های کاربردی و جالب دیگری هم دارد که ما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم.

در ادامه این افزونه ها را به طور مختصر بررسی می کنیم. به امید روزی که بتوانیم از همه آنها برای بهتر شدن کمپین خود استفاده کنیم!

افزونه ارسال پیامک (MESSAGE EXTENSION)

با استفاده از افزونه MESSAGE EXTENSION ، می توانید یک شماره تماس به تبلیغ خود اضافه کنید. کاربران می توانند با استفاده از آن به شما پیامک دهند. البته همانند افزونه تماس گوگل، کلیک و ارسال پیامک هزینه ای معادل هزینه کلیک روی متن اصلی تبلیغ شما دارد.

افزونه مکان (LOCATION EXTENSION)

با استفاده از افزونه لوکیشن می توانید مکان و آدرس کسب و کار خود را به تبلیغ اضافه کنید. این افزونه برای کسب و کارهایی که هدف شان جذب مشتری در مکانشان است بسیار مفید و موثر است. البته چون در گوگل ادوردز نمی توانیم ایران را هدفگیری کنیم، بنابراین امکان استفاده از این افزونه در ایران وجود ندارد.

افزونه مکان شعب و همکاران (AFFILIATE LOCATION EXTENSION)

این افزونه برای کسب و کارهایی مناسب است که چند شعبه یا همکار دارند و یا فروشگاه زنجیره ای هستند. این افزونه به مشتریان کمک می کند که نزدیک ترین مکان برای خرید را در بین شعبه های مختلف پیدا کنند.

افزونه نظرسنجی و امتیاز دهی (REVIEW EXTENSION)

این افزونه نشان دهنده رضایت مشتریان از تبلیغ شماست که به صورت چند ستاره زیر تبلیغ شما نمایش داده می شود. این افزونه به صورت اتوماتیک تنظیم می شود و برای نمایش آن، لازم است از کاربرانی که وارد سایت شما می شوند حداقل ۱۵۰ نظر منحصر به فرد دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که گوگل به شما اجازه می دهد تا برای نمایش یا عدم نمایش همه این افزونه ها محدودیت زمانی تعیین کنید. به عنوان مثال برای افزونه تماس می توانید تنظیم کنید که در ساعات محدودی از روز که پاسخگوی تماس های تلفنی هستید، این افزونه در تبلیغ شما نمایش داده شود.

استفاده از متن تبلیغ در گوگل ادوردز برای افزایش کلیک
استفاده از افزونه ها در متن تبلیغ در گوگل ادوردز برای جذاب شدن تبلیغات

البته افزونه های دیگری هم در گوگل ادوردز وجود دارند، اما این مواردی که توضیح دادیم از مهم ترین ها و کاربردی ترین افزونه های گوگل ادوردز هستند.

استفاده درست از این افزونه ها قطعا در افزایش امتیاز کیفی تبلیغ شما تاثیرگذار خواهد بود، اما هر گونه اشتباهی، نتیجه نامطلوبی برای شما در پی دارد. بنابراین لازم است در انتنخاب محتوای این افزونه ها و زمان نمایش آنها دقت نمایید.

در پایان، هر چقدر از مزایا و خوبی های استفاده از افزونه های گوگل ادوردز بگویم، کم گفته ام! اما در یک جمله، می توان گفت که مهم ترین مزیت های استفاده از این افزونه ها، افزایش امتیاز کیفی تبلیغ و کاهش هزینه هاست (آیا در تبلیغات گوگل ادوردز غیر از این به دنبال چیز دیگری هم هستیم؟!).


بخش ۴

مزایای استفاده از افزونه های متن تبلیغ در گوگل ادوردز چیست؟

یکی از مهم ترین کارهایی که در تبلیغات گوگل ادوردز و بخصوص پس از راه اندازی آن باید انجام دهیم، کاهش هزینه های تبلیغات گوگل ادز است. اما چگونه؟ با افزایش امتیاز کیفی تبلیغ. چگونه این امتیاز را افزایش دهیم؟ خب، یکی از بهترین راهکارها استفاده از همین افزونه های گوگل ادوردز است.

افزونه هایی که امتیاز شما را افزایش می دهند که در نتیجه آن، هزینه های کاهش خواهد یافت.

همچنین امکاناتی که این افزونه ها در اختیار ما قرار می دهند بسیار جذاب و موثر است. شما می توانید شماره تماس خود را به متن تبلیغات در گوگل ادوردز اضافه کنید، می توانید چند لینک از سایت خود را در متن تبلیغ گوگل ادز قرار دهید، می توانید تخفیف های خود را اعلام کنید و کلی مزایای دیگری که با استفاده از این اکستنشن ها نصیب شما خواهد شد!

نکته مهمبه اعلام گوگل، هر افزونه متن تبلیغ در گوگل ادوردز به تنهایی می تواند تا ۱۵% نرخ کلیک تبلیغ شما را افزایش دهد! چقدر فوق العاده است واقعا!

۴ مورد از مهمترین مزیت های استفاده از افزونه های گوگل ادوردز

هنوز هم قانع نشده اید که استفاده از افزونه های متن تبلیغ در گوگل ادوردز چقدر حیاتی است؟ پس لازم است که در ادامه با ۴ مورد از مهم ترین مزیت های افزونه های گوگل ادز آشنا شوید.

۱- با استفاده از افزونه ها اطلاعات بیشتری به کاربران می دهید

با استفاده از افزونه های متن تبلیغات در گوگل ادوردز اطلاعات بیشتری به کاربران می دهید

افزونه های متن تبلیغ در گوگل ادز به شما اجازه می دهند تا بتوانید اطلاعات بیشتری را از مزایا و خدمات کسب و کار خود به کاربران معرفی کنید.

همانطور که می دانید، متن ثابت و اصلی تبلیغ شما محدود است و شاید نتوانید برخی از مزایای کسب و کار خود را در آن عنوان کنید.

افزونه های گوگل ادز فضای بیشتری را برای شما فراهم می کنند که با استفاده از آن می توانید توضیحات بیشتری از کسب و کار خود ارائه دهید و در یک نگاه، خود را بهتر و کامل تر معرفی کنید.

۲- با کمک افزونه های گوگل ادوردز بالاتر از رقبای خود قرار بگیرید!

با کمک افزونه های متن تبلیغات در گوگل ادوردز بالاتر از رقبای خود قرار بگیرید!

استفاده از افزونه ها به واسطه افزایش نرخ کلیک و ارتباط تبلیغ با عبارت جستجو شده، در نهایت کیفیت تبلیغ شما را بالاتر می برد.

سال ها تجربه کار با سیستم گوگل ادوردز به ما ثابت کرده کمپین هایی که از این اکستنشن ها به درستی استفاده می کنند، امتیاز بالاتری از گوگل ادز دریافت کرده و در نهایت رتبه بالاتری در میان رقبا دریافت می کنند.

شما خودتان فرض کنید که گوگل هستید و قرار است رتبه چند تبلیغ را مشخص کنید. کدام را انتخاب می کنید؟ من شخصا ترجیح می دهم تبلیغی را بالاتر قرار دهم که تبلیغ دهنده آن وقت بیشتری را روی آن گذاشته باشد، روی متن تبلیغ خود در گوگل ادوردز کار کرده باشد و اطلاعات بیشتر و شفاف تری را ارائه داده باشد و در کل کیفیت تبلیغ بالاتری داشته باشد.

گوگل هم به این مسئله اهمیت می دهد و برای تبلیغاتی که اطلاعات بیشتری را فراهم کرده و به راحتی کاربران خود اهمیت بدهند، ارزش بیشتری قائل است و امتیاز بالاتری برای آن تبلیغ در نظر می گیرد.

۳- با افزونه های گوگل ادوردز تبلیغات خود را حرفه ای و قابل اعتماد کنید

با افزونه های متن تبلیغات در گوگل ادوردز تبلیغات خود را حرفه ای و قابل اعتماد کنید

با استفاده از افزونه های گوگل ادز می توانید اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان خود دهید. ارائه این اطلاعات در جلب نظر و اعتماد کاربران تاثیر زیادی دارد.

کاربری که اطلاعات کاملی را درباره محصولات و خدمات شما در متن تبلیغ در گوگل ادوردز می بیند، تصویر حرفه ای تری از شما در ذهنش ایجاد می شود و راحت تر به شما اعتماد می کند. بنابراین شانس شما برای گرفتن ورودی نسبت به سایر رقبا افزایش می یابد.

۴- افزونه ها نرخ کلیک شما را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهند

افزونه های متن تبلیغات در گوگل ادوردز نرخ کلیک شما را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهند

یکی از مهم ترین اهداف ما در بهینه سازی تبلیغات گوگل، افزایش نرخ کلیک (نسبت تعداد کلیک به تعداد نمایش تبلیغ) است.

زیرا هر چه نرخ کلیک شما بالاتر باشد، یعنی تبلیغ شما بهتر، جذاب تر و مرتبط تر است و امتیاز بالاتری خواهد گرفت که در نتیجه آن، هزینه های شما کاهش چشمگیری خواهند داشت.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، ارائه اطلاعات تکمیلی به کاربران باعث می شود نظر آنها بیشتر جلب شود و بیشتر دوست داشته باشند که روی تبلیغ شما کلیک کنند. به عنوان مثال، کاربری که سریعا به دنبال شماره تماس شماست، پس از دیدن افزونه شماره تماس، به راحتی و با کلیک بر روی آن می تواند با شما تماس بگیرد.

در واقع استفاده مناسب از افزونه شماره تماس، نظر این کاربر را جلب می کند و شانس شما را برای جذب او افزایش خواهد داد.

نکته مهمبه یاد داشته باشید که نرخ کلیک، یکی از مهم ترین شاخص هایی است که گوگل ادوردز بر اساس آن به تبلیغ شما امتیاز می دهد. هر چه نرخ کلیک بالاتر باشد، امتیاز بیشتری می گیرید که در نتیجه آن، هزینه های شما کاهش می یابد.

اینم لینک توضیحات خود گوگل در رابطه با متن تبلیغ در گوگل ادوردز = > About text ads

پایان قسمت هفتم

منبع : کتاب فروش با گوگل ادز از حامد رضوی – آژانس نوین

نکته مهمتوجه : این مقاله دارای ۱۴ قسمت است و شما می توانید از طریق لینک های زیر به دیگر قسمت های آموزش فروش با گوگل ادوردز دسترسی داشته باشید:

قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل
قسمت دوم =>  چرا تبلیغات جستجوی گوگل
قسمت ســـوم => گوگل ادز چگونه کار می کند؟
قسمت چهــارم => آماده سازی سایت برای تبلیعات در گوگل
قسمت پنـجــم => ساختار تبلیغ در گوگل ادز
قسمت شـشــم =>  کلمات کلیدی در گوگل ادز
قسمت هفتـــم =>  متن تبلیغ در گوگل ادوردز
قسمت هشتــم =>  هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت نـهــــم =>  بهینه سازی تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت دهــــم => انواع تنظیمات در گوگل ادوردز
قسمت یازدهــم =>  تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز
قسمت دوازدهـم =>  مفاهیم و اصطلاحات گوگل ادوردز
قسمت سیزدهـم => قوانین و چارچوب های گوگل ادوردز
قسمت چهاردهم => مهمترین سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بلک فرایــــدی... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها...تخفیف‌تو بگیر!
+