فروش با گوگل ادز | چرا تبلیغات جستجوی گوگل

فروش با گوگل ادز | چرا تبلیغات و فروش با سرویس جستجوی گوگل ادوردز؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 28, آبان, 1398

چرا تبلیغات جستجوی گوگل ادوردز؟
در دومین قسمت از مقاله فروش با گوگل ادز می خواهیم به این مساله بپردازیم که اصلا چرا باید از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنیم.

نکته مهمدوست خوبم مقاله فـــروش با گـــوگـــل ادز دارای ۱۴ قست است و شما در حال مطالعه قسمت دوم هستید اگر هنوز قسمت اول را مطالعه نکردید پیشنهاد می کنم حتما ابتدا قسمت اول را مطالعه کنید سپس به قسمت دوم مراجعه کنید. از طریق لینک زیر می توانید به قسمت اول مقاله فــــروش با گــــوگــــل ادز دسترسی داشته باشید:
قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل

بهترین روش تبلیغات در تمام دنیا؟؟؟

به نظر شما چرا باید از میان روش های مختلف تبلیغات، گوگل ادز را انتخاب کنیم؟ ما به عنوان آژانس بازاریابی و تبلیغات دیجیتال، با روش های تبلیغاتی زیادی سر و کار داریم و بارها بازخورد هر کدام از آنها را بررسی کرده ایم. باور کنید که این تجربه چندین و چند ساله، به ما ثابت کرده که تبلیغات گوگل یکی از بهترین و هدفمندترین روش های تبلیغاتی دنیا است!

در طول این همه سال، مشتریان زیادی را دیده ایم که در مدت بسیار کوتاهی با استفاده از گوگل ادز فروش خود را چند برابر کرده اند. یکی از مشتریان ما به قدری از تبلیغاتش راضی بود که به گفته خودش، ۳ نیروی جدید استخدام کرد تا بتواند پاسخگوی مشتریانش باشد!

یکی دیگر از مشتریان ما که فروشگاه اینترنتی موبایل بود، توانست در مدت کوتاهی فروش روزانه اش را ۶ برابر کند! آن هم با هزینه بسیار پایین و حداقلی. حالا شاید بگویید این حرف های ما فقط ادعای تو خالی است. پس بهتر است دقیق تر توضیح دهیم که چرا گوگل ادز می تواند کسب و کارتان را متحول کند. باشد که ایمان بیاورید!

بهترین روش تبلیغات گوگل ادز است.
بهترین روش تبلیغات گوگل ادز است.

به ۶ دلیل باید تبلیغات گوگل را امروز شروع کنید

در ادامه می خواهم ۶ مزیت مختلفی که گوگل ادز را تبدیل به یک روش تبلیغاتی ایده آل برای کسب و کارها می کند به شما توضیح بدهم. با من همراه باشید.

تبلیغات در گوگل کاملا هدفمند است

سرویس گوگل ادز با امکانات هدفگیری فوق العاده خود به شما اجازه می دهد تا تبلیغ خود را تنها برای کاربرانی نمایش دهید که دقیقا به دنبال خدمات شما هستند. چه چیزی بهتر از این؟

بیابید یک مقایسه انجام دهیم. فرض کنیم شما تولیدی «ظروف یکبار مصرف» دارید و می خواهید محصولات خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید. چقدر شانس این وجود دارد که کاربرانی را پیدا کنید که دقیقا در همان لحظه نیاز به محصول شما داشته باشند و البته حاضر باشند آن را از طریق اینستاگرام سفارس دهند؟

اما با در تبلیغات گوگل قضیه فرق دارد.
شما فقط و فقط به ازای مخاطبانی هزینه پرداخت می کنید که کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کنند.
این یعنی تبلیغ شما در لحظه ای به مخاطب نمایش داده می شود که به دنبال خدمات شماست.

اگر کسی عبارت «خرید ظرف یکبار مصرف» را جستجو کند، قطعا به دنبال خرید این محصول است. و این یعنی شانس شما برای فروش (به شرط داشتن محصول با کیفیت و ارائه خدمات خوب) واقعا بالاست. این حد از هدفمندی، هیچوقت در هیچ رسانه دیگری ممکن نبوده است.

تبلیغات در گوگل ادز می تواند بسیار هدفمند باشد
تبلیغات در گوگل ادز می تواند بسیار هدفمند باشد

به این نکته توجه داشتــه باشید که هر چقدر کســب و کار شما خاص تر باشد، اهمــیت هدف گیری دقیق مخاطبان افزایـش می یابد. یعنی می توان گفت که برای یک کسب و کار واقعا تخصصی (مثلا کسب و کاری که دستگاه پمپ بتن می فروشد) عملا هیچ روش تبلیــغات دیگری جز گوگــل را نمی توان تصور کرد.

هزینه های شما کاملا بهینه و هدفمند است

در تبلیـــغات گوگــــل هزینه تنها به ازای هر کلیک روی متن تبلیغ شما محاسبه می شود و نمایش تبلیغ هیچ هزینه ای ندارد.
در نتیجه مطمئن هستید که تبلیغ شما به صرفه است. چرا که بابت کسانی که سایت شما را انتخاب نمی کنند، هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.
و این بسیار فوق العاده خواهد بود چون شما می توانید تمامی هزینه های تبلیغات را به صورت کاملا حرفه ای مدیریت کنید.

تبلیغات گوگل هدفمند است

البته، بگذارید روی دیگر سکه را هم ببینیم. در صورتی که تبلیــــغات گوگـــل شما به درستی مدیریت نشود، ممکن است تمام هزینه شما بابت تبلیغات به ضرر تبدیل شود. پس باید مطمئن شوید که تبلیغ خود را به بهترین شکل تنظیم می کنید (در این مقاله تمام اصول درست را برای موفقیت در گـــوگـــل ادز یاد می گیرید.)

نکته مهماگر می خواهید خودتان تبلیغ گوگل را مدیریت کنید، نحوه کار با آن را بیاموزید. در غیر این صورت، حتما تبلیغات خود را به یک آژانس مطمئن بسپارید.

نتایج گوگل ادز کاملا ملموس و قابل اندازه گیری است

یکی از مهم ترین مزایایی که بازاریابی دیجیتال نسبت به بسترهای سنتی، مانند تلویزیون یا حتی بازاریابی حضوری دارد، این است که به راحتی قابل اندازه گیری است.

شما در گـــوگـــل ادز این امکان را دارید که در هر لحـظه ببینید چند نـفر روی تبلیـــغات شما کلیـــک می کنند و وارد سـایت تان می شوند. همچـــنین گزارش های روزانه و ماهیانه ای که در اخــتیارتان قرار می گیرد به شما نشان می دهند در چه تاریخ و ساعاتی بیشـــترین بازدید را داشته اید.

تنوع این گزارشات بسیار زیاد است. شما می توانید تمامی جزئیــات کمــپین خود را به دقت بررسی کنید و از وضعیت ورودی، نمایش، هزینه و بسیاری از شاخــصه های دیگر مطلع شوید.

حتی به لطف امکانات فوق العاده گــــوگــــل ادز، می توانید نرخ بازگشت ســـرمایه (ROI) تبلیغات خود را نیز اندازه گیری کنید. این یعنی می توانید بفهمید که در ازای چقدر هزینه، چقدر فروش داشته اید و سود کرده اید. (و این در یک کلام بی نظـــیر است!)

به جرات می توان گفت که هیچ گزارشـــی نیست که شما بخواهید و گـــوگـــل ادز شما را ناامید کند! این گزارش ها در تحـلیل میـــزان موفقیت و بهینه کردن تبلـــیغات کمک بسیار زیادی به شمــا خواهـــد کرد.

نتایج گوگل ادز کاملا ملموس و قابل اندازه گیری است
گزارشات گـــوگـــل ادز

گوگل ادز فروش شما را در لحظه افزایش می دهد!

یکی از مهم ترین ویژگی های گوگل ادز این است که فروش شما بلافاصله پس از شروع تبلیغات افزایش می یابد. شما اکانت خود را شارژ می کنید، تنظیمات کمپین خود را مشخص می کنید و بلافاصله بعد از تایید گوگل، نمایش تبلیغ شما آغاز خواهد شد. از این لحظه به بعد، شما در جستجوهای مرتبط خود حضور دارید و شانس فروش خواهید داشت.

در واقع، تبلیغات گوگل یکی از راهکارهای زود بازده تبلیـــغاتی است. راهکاری که میوه آن را همین امروز خواهید چید و لازم نیست برای نتیجه گرفتن آن منتظر بمانید.

حتی روش هایی مانند تبلیغات بنری (که معمولا بودجه های کلانی صرف آن می شود) هم این بازدهی سریع را ندارند و بیشتر برای برندینگ کسب و کار شما مناسب هستند.

هزینه تبلیغات در مشت شماست!

در گـــــوگـــــل ادز شما می تــوانید سـقف بودجــه تبلیـــغاتی روزانــه را مشخـــص کنید.
برای مثـــال می توانید تعیین کنید که بیش از ۲۵ درهم در روز مصرف نشود.
شاید با خود بپرسید چرا نمی گوییم تومان.
با توجه به تحریم ها و عــدم استـــفاده از تومـــان، ناچاریم از ارزهای خارجی مانند درهم امارات، دلار آمریکا، دلار استرالیا، لیر ترکیه و … استفاده کنیم.
ولی معمولا درهم امارات بیشـــتر استـــفاده می شود.

در گوگل ادز شما می توانید سقف بودجه تبلیغاتی روزانه را مشخص کنید. برای مثال می توانید تعیین کنید که بیش از ۲۵ درهم در روز مصرف نشود (شاید بپرسید چرا نمی گوییم تومان. با توجه به تحریم ها و عدم استفاده از تومان، ناچاریم از ارزهای خارجی مانند درهم امارات، دلار آمریکا، دلار استرالیا، لیر ترکیه و … استفاده کنیم).

همچنین شما می توانید قیمت تک تک کلمات را هم به صورت دستی و با میل خودتان تعیین کنید و مطمئن شوید که بابت هر کلیک، هزینه معقولی پرداخت می کنید.

این قابلیت ها به شما کمک می کند که به بهترین شکل پول خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که هیچ هزینه ای هدر نرفته است. بنابراین مهم نیست چقدر بودجه داشته باشید. چه ۵۰ درهم داشته باشید و چه ۵۰۰۰ درهم، می توانید متناسب با همان بودجه تبلیغ کنید.

مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل ادز
هزینه تبلیغات در گوگل ادز

البته اگر شما وقت آن را نداشته باشید که برای هر کدام از کلمات خود قیمت گذاری کنید، می توانید به گوگل بگویید که این کار را برای شما به صورت اتوماتیک انجام دهد. (ما روش های قیمت گذاری در گوگل ادز را در فصلی جداگانه به طور مفصل مورد بررسی قرار می دهیم.)

نکته مهمبحث هزینه ها در گوگل بسیار حساس است و توصیه می کنم اگر بر تبلیغات گوگل ادز مسلط نیستید، از مدیریت شخصی کمپین صرف نظر کنید و تبلیغات خود را آژانس های متخصص بسپارید.

در پایان، ذکر این نکته را الزامی می دانم که چون گوگل سرویس تبلیغاتی خود را در ایران تحریم کرده است، هر گونه اشتباه در پرداخت ها و مسائل مالی شما ممکن است منجر به مسدود شدن حساب شما گردد. (این موضوع نیز در قسمت های بعدی بررسی می شود.)

رقبای شما از گوگل ادز استفاده می کنند

برای آنکه بفهمید رقبای شما تا چه حد از سرویس گوگل ادز استفاده می کنند، کافی است یک کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کارتان را در سایت گوگل جستجو کنید.

برای درک بهتر موضوع، بد نیست بدانید که در صنفی مثل آژانس های هواپیمایی بخصوص در روزهای قبل از تعطیلات، ممکن است همزمان بیش از ۳۰ آژانس مسافرتی روی کلمه «خرید اینترنتی بلیط» تبلیغات انجام بدهند.

همه این آژانس ها در یک رقابت لحظه ای با هم قرار دارند و برای بالاتر بودن در نتایج گوگل یک جنگ تمام عیار راه انداخته اند؟ چرا؟! چون دلشان می خواهد و البته مطمئنا هزینه های تبلیغاتشان با نرخ قابل توجهی بازگشت دارد.

در واقع، به لطف بازدهی بالای گوگل ادز، هر زمانی که تبلیغ خود را شروع کنید، یک قدم از رقبایی که زودتر از شما شروع کرده اند عقب تر هستید، و یک قدم از آنهایی که هنوز شروع نکرده اند جلوتر! (جمله سنگین بود و دقایقی تنفس عمیق پیشنهاد می شود!).

عاقبت استفاده نکردن کسب و کار های اینترنتی از گوگل ادز
عاقبت استفاده نکردن کسب و کار های اینترنتی از گوگل ادز!

شاید الان این سوال برای شما مطرح شده باشد که با توجه به این بازار به شدت رقابتی، چه شانسی خواهید داشت برای اینکه از این تبلیغات نتیجه بگیرید؟ من هم به شما خواهم گفت که لطفا بهانه ها را کنار بگذارید. به شما قول می دهم که در هر صنفی هم که باشید، باز هم به سهم خودتان از این بازار سود کنید.

همچنین، فراموش نکنید که اکثر رقبای شما درباره اصول و تکنیک هایی که در این مقاله مطرح می شود چیزی نمی دانند. ما به شما خواهیم گفت که چطور توانستیم برای مشتری های خود، حتی در پر رقابت ترین حوزه ها هم نتایج عالی بگیریم و شما را به دانشی مسلح می کنیم که کلید برد شما در نبردهای گوگلی خواهد بود. فقط کافی است به ما اعتماد کنید و حرف هایمان را در عمل اجرا نمایید.

حالا بگذارید با این کمیک جذاب، یک بار دیگر مزایای گفته شده را مرور کنیم. (ظاهرا این خانم یک شخصیت واقعا رقابتی دارد.)

چرا باید از تبلیغات گوگل ادز استفاده کنیم؟
چرا باید از تبلیغات گوگل ادز استفاده کنیم؟

گوگل ادز در برابر سئو (پیروز میدان کیست؟)

احتمالا باید بدانید که برای حضور داشتن در بین نتایج صفحه اول گوگل، ۲ راه مختلف دارید:

یک راه بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو سایت است. برای این منظور شما باید کیفیت سایت خود را افزایش دهید، محتوای مفید تولید کنید، خودتان را در اینترنت مطرح کنید و مهم تر از هر چیز، صبر داشته باشید. تا کی؟ تا زمانی که گوگل شما را به عنوان یک سایت خوب بشناسد و حاضر شود شما را در جایگاه های بالایی نمایش دهد.

در واقع سئو یک کار زمان بر و پرهزینه است، اما در عوض نتایج ماندگاری دارد.

گوگل ادز در برابر سئو (پیروز میدان کیست؟)

حالا فرض کنیم که شما همین امروز سایت خود را راه اندازی کرده اید. تکلیف چیست؟ آیا باید ماه ها منتظر بمانید و تولید محتوا کنید تا سایت شما بیشتر دیده شود و بیشتر ورودی بگیرد؟ همانطور که تا اینجا حتما متوجه شده اید، پاسخ منفی است.

گوگل به شما اجازه می دهد به کمک تبلیغات گوگل در سریع ترین زمان ممکن سایت خود را در صفحه اول گوگل و حتی بالاتر از تمام سایت های دیگر نمایش دهید. نتیجه این کار هم که مشخص است: افزایش فروش آنی!

اما (همیشه یک اما وجود دارد!) نباید فراموش کنید که به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ خود، باید به گوگل هزینه ای پرداخت کنید. این در حالی است که در سئو شما به گوگل پول نمی دهید. بلکه هزینه می کنید تا سایت شما به صورت طبیعی در گوگل بالا باشد.

استراتژی کوتاه مدت همان گوگل ادز استپس در نهایت باید گفت که هر چند سئو در بلند مدت بازدهی خوبی خواهد داشت، اما در استراتژی کوتاه مدت خود باید جایی برای گوگل ادز در نظر بگیرید. روشی بسیار سریع، آسان و پربازده برای آنکه همین امروز در گوگل حضور داشته باشید و درآمد کسب کنید.

اگر می خواهید روی سئوی سایت خود بیشتر کار کنید و سایت تان را در موتورهای جستجو بهینه کنید، پیشنهاد می کنم دو مقاله فاکتورهای رتبه بندی گوگل و سئو وردپرس را به هیچ عنوان از دست ندهید.

تبلیغات گوگل و سئو هیچ تاثیری بر روی یکدیگر نمی گذارند.

نکته ای که اینجا باید در نظر داشته باشید (که خیلی ها را به اشتباه انداخته) این است که گوگل ادز هیچ ارتباطی به رتبه طبیعی سایت شما ندارد و در هر رتبه ای که قرار داشته باشید، می توانید تبلیغ خود را در نتایج نمایش دهید.

نکته دیگر اینکه ما اصلا نمی گوییم بعد از کسب رتبه طبیعی، تبلیغ را متوقف کنید. بلکه پیشنهادمان این است که همواره تبلیغات گوگل را ادامه دهید.

ما برای سایت های شرکت خودمان هم- هر چند که روی کلمات کلیدی زیادی به صورت طبیعی در بالای صفحه اول گوگل قرار دارند- از تبلیغات گوگل استفاده می کنیم و بازدهی مثبت آن را هم تجربه کرده ایم.

فراموش نکنید که ۲ بار دیده شدن خیلی بهتر از ۱ بار دیده شدن است و قطعا شانس شما را برای افزایش ورودی و مشتری افزایش می دهد. بنابراین، گوگل ادز نه تنها برای افرادی که به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند مناسب است، بلکه برای سایت هایی که حتی رتبه های بالایی در سئو دارند نیز بسیار موثر و مفید خواهد بود.

تبلیغات گوگل ادز مناسب تمامی کسب و کار های اینترنتی
تبلیغات گوگل ادز مناسب تمامی کسب و کار های اینترنتی

گوگل ادز برای چه کسانی مناسب است؟

بگذارید این بخش را با این سوال به پایان ببریم که چه کسب و کارهایی از تبلیغات گوگل سود می برند و یک جواب ساده هم به آن بدهیم: تمام کسب و کارها!

اما ما بیشتر این روش تبلیغاتی را به کسب و کارهایی توصیه می کنیم که محصول یا خدماتی برای فروش دارند. چرا که می توانند آنچه برای ارائه دارند را به صورت هدفمندتر و موثر تبلیغ کنند و در سریع ترین زمان ممکن (معمولا ۱ روز) به هدف خود یعنی افزایش فروش برسند.

اما این به آن معنی نیست که کسب و کارهایی که به دنبال برندینگ و جذب ورودی هستند، نتوانند از گوگل ادز برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. هر چند شبکه نمایشی بیشتر برای این اهداف مناسب است، اما تبلیغات در جستجوی گوگل (و مدیریت درست آن) هم می توان با هزینه واقعا پایین، به طرز قابل توجهی ورودی را بیشتر کرد و میزان آگاهی مردم از یک برند را افزایش داد.

گوگل ادز مناسب برای تمامی کسب و کارها
گوگل ادز مناسب برای تمامی کسب و کارها

حالا دیگر شما می دانید که چرا گوگل ادز تا این حد محبوب دل هاست و مشتاق شروع کردن هستید. پس وقت آن رسیده که به شما هشدار بدهیم: شروع تبلیغات بدون شناخت گوگل ادز، می تواند خیلی زود به یک فاجعه منجر شود.

قبل از شروع این روش تبلیغاتی، می بایست مقدماتی را آماده کنید. اما جای نگرانی نیست. ما در این مقاله ۱۴ بخشی، تمامی آنچه که قبل، حین و بعد از شروع تبلیغات نیاز دارید را به شما آموزش می دهیم. کافی است با ما همراه باشید.

خب حالا بگذارید تا در قسمت های بعدی این مقاله ببینیم که این سیستم شگفت انگیز چگونه کار می کند.

پایان قسمت دوم – مقاله انگلیسی برای مطالعه بیشتر : Why Use Google Ads

منبع : کتاب فروش با گوگل ادز از حامد رضوی – آژانس نوین

نکته مهمتوجه : این مقاله دارای ۱۴ قسمت است و شما می توانید از طریق لینک های زیر به دیگر قسمت های آموزش فروش با گوگل ادوردز دسترسی داشته باشید:

قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل
قسمت دوم =>  چرا تبلیغات جستجوی گوگل
قسمت ســـوم => گوگل ادز چگونه کار می کند؟
قسمت چهــارم => آماده سازی سایت برای تبلیعات در گوگل
قسمت پنـجــم => ساختار تبلیغ در گوگل ادز
قسمت شـشــم =>  کلمات کلیدی در گوگل ادز
قسمت هفتـــم =>  متن تبلیغ در گوگل ادوردز
قسمت هشتــم =>  هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت نـهــــم =>  بهینه سازی تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت دهــــم => انواع تنظیمات در گوگل ادوردز
قسمت یازدهــم =>  تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز
قسمت دوازدهـم =>  مفاهیم و اصطلاحات گوگل ادوردز
قسمت سیزدهـم => قوانین و چارچوب های گوگل ادوردز
قسمت چهاردهم => مهمترین سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه... بیش از 70 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها...تخفیف‌تو بگیر!
+