تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز | فروش با گوگل ادز

تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز | فروش با گوگل ادز

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 18, آذر, 1398

تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز :
در قسمت قبل از مقاله فروش با گوگل ادوردز با انواع تنظیمات در گوگل ادز آشنا شدید حال در این قسمت می خواهیم در رابطه با تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز بحث کنیم با ادامه مقاله فروش با گوگل ادوردز با آکادمی وبکیما همراه باشید.

نکته مهمدوست خوبم مقاله فـــروش با گـــوگـــل ادز دارای ۱۴ قست است و شما در حال مطالعه قسمت یازدهـــم هستید اگر هنوز ۱۰ قسمت اول را مطالعه نکردید پیشنهاد می کنم حتما ابتدا اون ۱۰ قسمت رو مطالعه کنید سپس به قسمت یازدهـــم مراجعه کنید. از طریق لینک های زیر می توانید به ۱۰ قسمت اول مقاله فــــروش با گــــوگــــل ادز دسترسی داشته باشید:
قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل
قسمت دوم => چرا تبلیغات جستجوی گوگل
قسمت سوم = > گوگل ادز چگونه کار می کند؟
قسمت چهارم = > آماده سازی سایت برای تبلیعات در گوگل
قسمت پنجم = > ساختار تبلیغ در گوگل ادز چگونه است؟
قسمت ششم = > کلمات کلیدی در گوگل ادز
قسمت هفتم = > متن تبلیغ در گوگل ادوردز
قسمت هشتم = > هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت نهم => بهینه سازی تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت دهم => انواع تنظیمات در گوگل ادوردز

مقدمه قسمت یازدهم

از کجا بدانیم که تبلیغات ما در چه وضعیتی است؟

خب حالا فرض کنیم شما به یک آژانس تبلیغاتی برای تبلیغ سایت خود در گوگل ادوردز درخواست داده اید. اما از کجا بدانید کمپین شما چه وضعیتی دارد؟ از کجا معلوم چقدر هزینه شده، چند بار تبلیغ شما نمایش داده شده و چند ورودی گرفته اید؟ از کجا بدانید چه امتیازی گرفته اید و چقدر باید هزینه کنید تا تبلیغ شما روی کلمه کلیدی مورد نظرتان در لینک اول نمایش داده شود؟

گوگل ادوردز سیستم بسیار پیشرفته ای برای گزارش گیری دارد. پس خیال تان راحت باشد، زیرا قرار است جزئیات کامل و دقیقی از وضعیت کمپین تبلیغاتی خود دریافت کنید. آن هم به صورت مستقیم و بدون دخالت فردی.

به یاد داشته باشید یکی از مهم ترین وظایفی که یک آژانس تبلیغاتی در قبال شما دارد، این است که از روند تبلیغات به صورت مستمر گزارش بدهد و این حق شماست که این درخواست را داشته باشید. در ادامه روش های گزارش گیری از حساب کاربری گوگل ادز را با هم بررسی می کنیم.

تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز
بخش ۱

دسترسی مستقیم به پنل کاربری گوگل ادوردز

شاید هیچ چیزی به اندازه داشتن دسترسی مستقیم به پنل گوگل ادوردز جذاب نباشد! در این روش شما می توانید از فرد یا شرکت ارائه دهنده خدمات گوگل ادوردز، درخواست کنید تا به شما دسترسی مستقیم به پنل گوگل بدهد.

این دسترسی در ۴ سطح ایمیل، فقط نمایش، استاندارد و مدیریت داده می شود. سطح ایمیل (EMAIL ONLY) برای زمانی است که بخواهید انواع گزارشات کمپین را در ایمیل خود دریافت کنید.

دسترسی در سطح فقط نمایش (READ ONLY) هم به شما اجازه می دهد تا تنها جزئیات کمپین خود را مشاهده کنید و اجازه اعمال تغییرات را نخواهید داشت.

در سطح استاندارد (STANDARD) شما قادر خواهید بود علاوه بر مشاهده روند کمپین تبلیغاتی خود و تمامی جزئیات آن، تغییرات مدنظر خودتان را نیز اعمال کنید. این روش زمانی توصیه می شود که آشنایی کافی با گوگل ادوردز داشته باشید.

دسترسی در سطح مدیریت (ADMIN) هم همانند دسترسی استاندارد است، با این تفاوت که می توانید پرداخت حساب را هم انجام دهید و علاوه بر آن، می توانید حساب گوگل ادوردز خودتان را به سایر ابزارهای دیجیتالی (گوگل آنالیتیکس، گوگل پلی استور و….) متصل کنید. همچنین با این سطح دسترسی می توانید سایر کاربران سیستم را نیز مدیریت کنید.

البته ممکن است برخی از شرکت ها به شما دسترسی مستقیمی به حساب کاربریتان ندهند. در این صورت حداقل درخواست شما باید این باشد که گزارشات کمپین به صورت روزانه برای شما ایمیل شود. برخی شرکت ها هم ممکن است پنل واسطی طراحی کرده باشند و از طریق آن اطلاعات و تغییرات لازم را از شما دریافت کنند.

نکته مهمتوجه داشته باشید که شما نیازی به دسترسی در سطح مدیریت ندارید. سطح استاندارد بهترین سطحی است که می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما باشد.

بخش ۲

دریافت گزارش دوره ای به صورت ایمیل

دریافت گزارش دوره ای گوگل ادوردز به صورت ایمیل

در این روش شما می توانید از شرکت ارائه دهنده خدمات گوگل ادوردز درخواست کنید که از کلیه اطلاعات کمپین شما، به صورت دوره ای به ایمیل شما گزارش ارسال کند.

این ارسال می تواند به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه یا هر روزی از هفته که مدنظر شماست انجام شود. برای دریافت این گزارشات لازم است از شرکت ارائه دهنده خدمات ادوردز بخواهید تا به شما در سطح ایمیل دسترسی بدهد.

گزارشی که به ایمیل شما ارسال می شود می تواند فرمت های مختلفی مانند PDF، CSV، XML و…. داشته باشد. این فرمت ها بنا به درخواست شما قابل تغییر است. پس از آنکه گزارش کمپین خود را باز کردید، ستون های مختلفی می بینید که هر ستون اطلاعات مشخصی در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال در ستون CLICKS می توانید تعداد کلیکی که روی هر کلمه کلیدی دریافت کرده اید را مشاهده کنید.

البته در قسمت ۱۲ اصطلاحات مهم گوگل ادز را توضیح خواهیم داد. مطالعه این قسمت به شما کمک می کند تا ستون های مختلف یک گزارش را بشناسید. در نظر داشته باشید که اطلاعات دریافتی گزارش شما هم قابل تغییر است. به عنوان مثال ممکن است در گزارش شما ستون امتیاز کیفی وجود نداشته باشد. در این صورت، کافی است از ارائه دهنده حدمات گوگل ادوردز خود بخواهید که این ستون را به گزارشات شما اضافه کند.

بنابراین حتی اگر دسترسی مستقیم به پنل ادوردز خود ندارید، اصلا نگران نباشید. زیرا شما می توانید به صورت روزانه از آخرین تغییرات کمپین تبلیغاتی خود مطلع شوید.

بخش ۳

استفاده از سایر ابزارهای تحلیل

به غیر از امکاناتی که گوگل ادوردز به صورت مستقیم برای شما فراهم می کند تا بتوانید روند کمپین خود را بررسی کنید، ابزارهای تحلیل هم وجود دارند که می توانید اطلاعات کمپین گوگل ادوردز خود را در آنها وارد کنید.

البته جهت اتصال حساب خود لازم است دسترسی های لازم را به پنل گوگل ادوردز داشته باشید. در ادامه مهم ترین این ابزارها را با هم بررسی می کنیم.

اتصال گوگل ادوردز به گوگل آنالیتیکس

اتصال گوگل ادوردز به گوگل آنالیتیکس

شما می توانید حساب کاربری خود در گوگل ادوردز را به حساب آنالیتیکس سایتتان متصل نمایید و آمار ورودی های خود را در آن بررسی کنید.

در این صورت می توانید در آنالیتیکس خود تمامی جزئیات کمپین و حتی نرخ تبدیل ورودی های تبلیغ را بررسی کنید. البته برای این منظور لازم است به هر دو حساب آنالیتیکس و گوگل ادوردز در سطح مدیریت دسترسی داشته باشید. پس از دریافت دسترسی، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که وارد حساب آنالیتیکس خود شده و در قسمت PRODUCT LINKING، اتصال گوگل ادز را انتخاب نمایید.

پس از این کار، تمامی اطلاعات حساب گوگل ادوردز شما در قسمت ACQUISITION و در منوی GOOGLE ADS قابل مشاهده خواهد بود.

استفاده از سایر ابزارهای تحلیل

به غیر از آنالیتیکس که البته یکی از سرویس های گوگل نیز محسوب می شود، ابزارهای دیگری هم وجود دارد (THIRD PARTY) که شما می توانید به حساب گوگل ادز خود متصل کنید و اطلاعات کمپین خود را روی آنها تحلیل و بررسی کنید.

مهم ترین این ابزارها عبارتند از: SALESFORCE ، ADJUST، FIREBASE و سایر ابزارهایی که امکان اتصال به گوگل ادوردز را داشته باشند.

به عنوان مثال ، ابزار ADJUST یکی از این ابزارهای تحلیل برای نصب اپلیکیشن موبایل است که می توانید با اتصال آن به حساب گوگل ادوردز خود، داده های دلخواهتان را از گوگل ادوردز دریافت و در داشبورد خود مشاهده کنید.

استفاده از  ابزار ADJUST برای تحلیل نصب اپلیکیشن موبایل در گوگل ادوردز

پایان قسمت یازدهم

منبع: کتاب فروش با گوگل ادز از حامد رضوی – آژانس نوین

نکته مهمتوجه : این مقاله دارای ۱۴ قسمت است و شما می توانید از طریق لینک های زیر به دیگر قسمت های آموزش فروش با گوگل ادوردز دسترسی داشته باشید:

قسمت اول =>  آشنایی با تبلیغات در گوگل
قسمت دوم =>  چرا تبلیغات جستجوی گوگل
قسمت ســـوم => گوگل ادز چگونه کار می کند؟
قسمت چهــارم => آماده سازی سایت برای تبلیعات در گوگل
قسمت پنـجــم => ساختار تبلیغ در گوگل ادز
قسمت شـشــم =>  کلمات کلیدی در گوگل ادز
قسمت هفتـــم =>  متن تبلیغ در گوگل ادوردز
قسمت هشتــم =>  هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت نـهــــم =>  بهینه سازی تبلیغات در گوگل ادوردز
قسمت دهــــم => انواع تنظیمات در گوگل ادوردز
قسمت یازدهــم =>  تحلیل و بررسی وضعیت کمپین در گوگل ادوردز
قسمت دوازدهـم =>  مفاهیم و اصطلاحات گوگل ادوردز
قسمت سیزدهـم => قوانین و چارچوب های گوگل ادوردز
قسمت چهاردهم => مهمترین سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش ویژه... بیش از 70 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها...تخفیف‌تو بگیر!
+