منتشر شده در تاریخ : ۵, مهر, ۱۳۹۸ 1,324 بازدید

حذف نسخه وردپرس :
به صورت پیش فرض وردپرس کدهایی را برای ردیابی برخی اطلاعات در سایت های وردپرسی قرار می دهد. با استفاده از همین اطلاعات است که می دونیم سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، بزرگترین پلتفرم وبلاگ نویسی و سایت ساز در جهان است. اما گاهی اوقات ممکن است در بروزرسانی وردپرس به ورژن جدید سهل انگاری کنید یا فراموش کنید یا در هر صورت تا مدتی بروز رسانی هسته وردپرس سایت تان به تعویق بیافتد. در این صورت ممکن است نمایش نسخه وردپرس سایت شما باعث هک شدن سایت تان شود چون بعد از بروز رسانی هسته وردپرس باگ های امنیتی نسخه قبل را هکر ها می توانند به راحتی به دست بیاورند.

اگر شما همیشه از بروز ترین نسخه وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید که نیازی به انجام این کار ندارید و اصلا نمی خواد نگرانی بابت این موضوع داشته باشید اما اگر احتمال می دهید که حتی ۱۰ درصد ممکن است بروز رسانی هسته وردپرس سایت تان به تعویق بیافتد حتما ادامه این آموزش وردپرس را مطالعه کرده و در سایت وردپرس خود پیاده کنید.

حتما بخوانید  آموزش عملی کار با افزونه المنتور (آموزش افزونه المنتور - جلسه ششم)

راه های مختلفی برای حذف نسخه وردپرس وجود دارد که می توانید استفاده کنید اما باید بدانید که هیچکدام از آن راه ها بهینه نیستند و تنها روش و بهترین روش برای حذف ورژن وردپرس برای کانفیگ امنیت وردپرس همین روشی است که در این مقاله یاد خواهید گرفت.

روش های پیشنهادی برخی سایت ها برای حذف شماره نگارش وردپرس

در برخی از سایت ها پیشنهاد می کنند که فایل header.php قالب وردپرس خود را باز کنید و کد زیر را از آن حذف کنید تا ورژن وردپرس دیگر نمایش داده نشود:

<meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" />

حذف نسخه وردپرس به روشی دیگر

در برخی سایت های دیگر پیشنهاد می کنند برای حذف شماره ورژن وردپرس کد زیر را داخل فایل فانکشن functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید:

remove_action('wp_head', 'wp_generator');

هر دو راه حل بالا یک روش ناقص برای حذف شماره نسخه وردپرس هستند. با استفاده از هر کدام از روش های بالا به راحتی شماره نگارش وردپرس از هدر سایت شما حذف می شود و اگر شخصی سورس کد سایت شما را مشاهد کند دیگر نمی تواند شماره ورژن وردپرس نصب شده روی سایت شما را ببیند.

حتما بخوانید  آموزش کار با المان نمونه کارها در المنتور (طراحی با المنتور-جلسه 17)

اما خب ما با یک هکر حرفه ای وردپرس طرفیم و یک هکر حرفه ای وردپرس خیلی زرنگ تر از این حرفاست و خیلی راحت به فید RSS سایت مراجعه کرده و ورژن وردپرس را از آنجا بدست می آورد، چون هیچکدام از کدهای بالا شماره نگارش وردپرس را از فید rss وردپرس حذف نمی کند.

بهترین روش برای حذف ورژن وردپرس

برای حذف شماره ورژن وردپرس از هدر و فید RSS باید قطعه کد زیر را داخل فایل فانکشن functions.php سایت وردپرس خود قرار دهید:

function wpbeginner_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'wpbeginner_remove_version');

با افزودن کد بالا به فایل فانکشن قالب وردپرس خود شماره نسخه وردپرس را از تمامی بخش های مختلف سایت حذف خواهید کرد، این روش صحیح ترین روش برای حذف شماره نسخه وردپرس نصب شده روی سایت است.

نکته خیلی مهم :

ما پیشنهاد می کنیم برای افزایش امنیت سایت خود حتما همیشه و به محض منتشر شدن نسخه ای جدید از وردپرس ، هسته وردپرس سایت خود را بروزرسانی کنید.

حتما بخوانید  آموزش کار با المان کادر تصویر در المنتور (آموزش المنتور- جلسه ۱۱)

منبع : stackoverflow

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 10%
پوچ
دفعه ديگه .
تقریبا!
کد تخفیف 20%
کتاب آموزش وردپرس
کد تخفیف 30%
امروز رو شانس نبودی!
تقریبا!
تخفیف 40%
پوچ
پوچ
شانس خودتان را برای برنده شدن یک جایزه امتحان کنید!
ایمیل خود را وارد کنید و گردونه را بچرخانید و شانس خودتان را برای برنده شدن انواع کدهای تخفیف شگفت انگیز امتحان کنید!
قوانین داخلی ما:
  • یک بازی برای هر کاربر
  • متقلبین رد صلاحیت خواهند شد.