غیرفعال کردن فید RSS در وردپرس بدون افزونه

غیرفعال کردن فید RSS در وردپرس بدون افزونه

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 19 اردیبهشت 1402

غیرفعال کردن RSS وردپرس بدون افزونه:
غیرفعال کردن RSS وردپرس را در این مقاله از سری مقالات آموزش وردپرس از آکادمی وبکیما می خواهیم به شما آموزش دهیم تا اگر سایت شما به فید RSS نیازی ندارد بتوانید به سادگی آن را غیر فعال کنید.  

غیرفعال کردن RSS وردپرس را چرا باید انجام دهید؟

این روز ها سایت های زیادی هستند که تمامی مطالب آن ها از طریق فید RSS سایت های دیگر تامین می شود، به عبارت دیگر این سایت ها از ربات های فیدخوان استفاده می کنند و دقیقا مطالب سایت شما را در سایت خود قرار می دهند. اما این به خودی خود اشکالی ندارد ولی در سایت های خبری و سایت هایی که رقابت در آن ها در موتورهای جستجو بر سر رتبه های اول گوگل خیلی زیاد است فید RSS مشکل ساز می شود.  

چگونه ربات های فیدخوان برای سایت های مرجع محتوا مشکل ساز می شوند؟

بزارید این سوال رو با یک مثال پاسخ بدم تا بهتر متوجه بشید: فرض کنید شما مدیر یک سایت خبری هستید و برای ساخت و انتشار یک خبر مهم کلی زحمت می کشید و خودتان خبرها را جمع آوری می کنید تدوین می کنید و خلاصه که برای یک خبر ۳۰۰ کلمه ای یک روز کامل زحمت می کشید.

سپس به محض این که این خبر را روی سایت خود قرار می دهید سایت رقیب شما که اصلا حتی هیچ تجربه ای در این کار ندارد تنها با یک ربات فیدخوان سایت شما را رصد می کند و به محض قرار گرفتن خبر روی سایت قبل از اینکه خبر شما در گوگل ایندکس شود در سایت رقیب منتشر می شود !

حالا ضرورت غیرفعال کردن RSS وردپرس را متوجه می شوید!؟ حال کافیست که پیج اتوریتی سایت رقیب کمی از سایت شما بالاتر باشد، مطمعن باشید که رقیب شما در گوگل بالاتر از شما خواهد بود و شما که کلی بابت اون خبر زحمت کشیده اید پایین تر از رقیب تان خواهید بود. حال اهمیت غیرفعال کردن RSS وردپرس را برای این مدل سایت ها متوجه شدید.  

مراحل غیرفعال کردن RSS وردپرس بدون افزونه

برای غیرفعال کردن RSS وردپرس باید قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید:  

<?php
  function cwc_disable_feed() {
    wp_die( __(
'هیچ خبرنامه ای روی سایت ما فعال نیست. می توانید به صفحه اصلی سایت برگردید!'
) );
}
add_action('do_feed', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'cwc_disable_feed', 1);
?>

نکته مهم برای غیرفعال کردن RSS وردپرس: 

با غیرفعال کردن RSS وردپرس ، خبرنامه ایمیلی شما از کار خواهد افتاد و دیگر مشترکین شما به خبرنامه سایت شما دسترسی نخواهند داشت. همچنین مطالب سایت شما دیگر در گوگل برنر خوانده نخواهند شد. پس اگر این موارد را نیاز ندارید می توانید غیرفعال کردن RSS وردپرس را برای سایت خود انجام دهید.  

جمع بندی

در انتها امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و در صورت نیاز بتوانید RSS را در سایت وردپرسی خود را غیر فعال کنید. اگر در رابطه با غیرفعال کردن RSS وردپرس سوالی دارید در بخش نظرات سایت با ما در ارتباط باشید. با نظرات سازنده خود ما را در تهیه مطالب آموزشی بهتر یاری کنید 😉

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب