ترفند افزایش ممبر کانال تلگرام 🤩افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام رایگان

افزایش ممبر کانال تلگرام 🤩 افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام رایگان

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 27 مرداد 1402

ترفند افزایش ممبر کانال تلگرام | افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام رایگان: ممبر کانال تلگرام و افزایش تعداد آنها، یکی از چالش هایی است که اکثر افرادی که در فضاهای مجازی کسب درآمد می کنند، با آن روبرو هستند. یکی از اصول بازاریابی این است که تبلیغات خود را در مکان هایی انجام دهید که تعداد زیادی از افراد حضور دارند.

در همین راستا با توجه به گسترش کاربرد های فضاهای مجازی در زندگی انسان، امروزه کسب درآمد از این طریق بسیار رایج است. تلگرام نیز یکی از فضاهایی است که شما با کمترین هزینه و تنها با ایجاد یک کانال می توانید از طریق آن سودآوری داشته باشید. پس اگر می‌خواهید نحوه افزایش ممبر کانال تلگرام را یاد بگیرید تا انتهای این آموزش از سری آموزش‌های کسب و کار اینترنتی همراه آکادمی وبکیما باشید.

راهنمای مطالعه:

راهکار برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

برای اینکه بتوانید در راه اندازی فعالیت و فروش از طریق کانال تلگرام موفق عمل کنید، لازم است تا ممبر کانال تلگرام شما عدد قابل توجهی باشد. به عبارت دیگر هر اندازه ممبر ها زیاد تر باشند، محصول شما توسط تعداد بیشتری از افراد دیده شده و احتمال خرید آن نیز افزایش می یابد. با این توضیح قطعا اگر دارای یک کانال تلگرام هستید به دنبال افزایش اعضا و ممبر تلگرام خواهید بود. بعضی افراد برای اینکه اعتبار کانال خود را افزایش دهند از روش های buy telegram member (خرید ممبر تلگرام حالا یا فیک یا واقعی!) استفاده می کنند تا اعضا و ممبر کانال را به صورت غیر واقعی افزایش دهند.

افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام

در نظر داشته باشید که نوع فعالیت کانال تلگرام شما بسیار مهم است. روش های غیر واقعی افزایش ممبر تلگرام، عموما برای کانال هایی خوب است که قصد دارند از طریق درج آگهی تبلیغات، کسب درآمد کنند. در این شرایط هر اندازه ممبر شما بیشتر باشد، اعتبار کانال شما نیز بیشتر است. در مقابل برخی از کانال های تلگرامی وجود دارند که اعضای کانال زیاد نبوده اما به صورت هدفمند عضو کانال شده اند لذا، کانال ذکر شده موفق عمل می کند و سوددهی منطقی خود را نیز دارد. هدف در این مقاله از سری مقالات کسب و کار اینترنتی، آن است که بتوان روش هایی معرفی کرد تا از طریق آنها، تعداد ممبر کانال تلگرام به صورت هدفمند و واقعی افزایش یابد.

چرا افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام؟

اگر تا به اینجا برای شما این سوال به وجود آمده است که اعضای واقعی چه افرادی هستند، باید عنوان کرد که ممبر واقعی و البته هدفمند، افرادی هستند که از روی علاقه به کانال وارد شده اند و آن را دنبال می کنند. به عبارت دیگر با زور آنها را وارد کانال تلگرام مان نکرده ایم!

طبیعتا در بحث بازاریابی توجه به کاربران هدف بسیار مهم است زیرا آنها می توانند شما را به سود برسانند. در دوره های گذشته معمولا ممبر کانال تلگرام از طریق پاپ آپ و تبلیغات و .. جذب کانال می شدند. این روش امروزه کارایی ندارد لذا شما باید تلاش خود را انجام دهید تا از طریق روش های طبیعی و موثر، اعضای کانال تلگرام خود را افزایش دهید. به زبانی ساده تر باید به گونه ای عمل کنید که کاربران به دنبال کانال تلگرام شما باشند.

بسیاری از افراد از طریق غیر اصولی و با پرداخت هزینه، تلاش به افزایش ممبر کانال تلگرام خود می کنند اما این روش ها نمی تواند پاسخگویی خوبی داشته باشد زیرا در گام اول این اعضا واقعی نیستند و همچنین نمی توانند در موفقیت شما یا خرید از کانال تلگرام شما تاثیر مثبتی داشته باشند.

در نظر داشته باشید که روش های زیادی هستند که باعث می شوند اعضای غیر واقعی در کانال شما زیاد شوند اما این مورد اعتماد کاربران شما را از بین می برد. تصور کنید شما 50 هزار نفر در کانال خود به عنوان عضو دارید. هم اکنون یک شخص دیگر اگر وارد کانال شود و میزان بازدید پست ها را در حد 1000 بازدید مشاهده کند، متوجه خواهد شد که اعضا غیر واقعی بوده و کانال را ترک میکند. اگر این روند ادامه داشته باشد، ممبرهای واقعی کانال تلگرام خود را هم از دست خواهید داد.

معرفی 13 روش کاربردی برای افزایش ممبر کانال تلگرام

معرفی 13 روش کاربردی برای افزایش ممبر کانال تلگرام
معرفی 13 روش کاربردی برای افزایش ممبر کانال تلگرام

در ادامه مقاله “ترفند افزایش ممبر کانال تلگرام” می خواهیم 13 روش کاربردی برای افزایش ممبر کانال تلگرام را بررسی کنیم، پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.

1- شناسایی هدف در افزایش ممبر کانال تلگرام

در گام اول باید هدف و آینده کانال تلگرام خود را روشن و شفاف سازید. لازم است تا نقشه راه خود را تدوین کرده و بر اساس آن حرکت کنید. تمرکز بر روی هدف منجر می شود تا ممبر کانال تلگرام شما به صورت جدی مطالب را دنبال کند زیرا حس می کند که این کانال برای مالکان آن مهم است. یک نکته مهم در این مرحله آن است که هیچ گاه موضوع کانال خود را تغییر ندهید.

شناسایی هدف برای افزایش اعضای کانال تلگرام
شناسایی هدف برای افزایش اعضای کانال تلگرام

به طور مثال اگر بر روی حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید، طنز سیاسی بین مطالب خود درج نکنید زیرا این کار باعث دلسردی دنبال کنندگان شما می شود. متاسفانه امروزه خیلی از صاحبان کانال های تلگرامی عکس این مورد را تصور می کنند و به امید افزایش ممبر کانال تلگرام خود، مسائل حاشیه ای را وارد کانال می کنند. همین امر موجب می شود تا اعضای فعلی را پس از مدتی از دست بدهند. (مقاله مرتبط دیجیتال مارکتینگ چیست؟ را از دست ندهید)

2- برای کانال تلگرامی خود یک پروفایل جذاب ایجاد کنید

برای کانال تلگرام خود یک لوگو و نام با معنی قرار دهید. سعی کنید که در پروفایل کانال مواردی همچون راه های ارتباطی و توضیحات مختصری از فعالیت خود قرار دهید. در بخش Bio کانال تلگرام عبارات جذاب و خلاقانه ای درج کنید تا کاربر جذب آن شود. در نظر داشته باشید که کاربران کانال تلگرام شما به این مورد حساس هستند. مخصوصا بخش Bio جای تعریف از خود نیست، شما باید در این بخش موردی را در درج کنید تا باعث جلب نظر کاربر شود.

سعی کنید پست های کانال تلگرام خود را بدون کپی از سایر کانال ها نشر دهید. تصاویر شیک و اورجینال می تواند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کند. برای پست های تلگرام خود از هشتگ ها استفاده کنید تا پست های شما راحت تر توسط کاربران فراخوانی شوند. (مقاله مرتبط آموزش حذف اکانت تلگرام را از دست ندهید.)

3- محتوای با کیفیت و جذاب تولید کنید

کانال تلگرام شما در هر رابطه ای که باشد، نیاز به محتوای خوب و یکتا دارد. تهیه محتوای خوب دشوار است اما نتیجه آن بر افزایش ممبر کانال تلگرام بسیار زیاد است. اگر در حوزه طنز فعالیت می کنید، لازم است به دنبال آن باشید، که کدام نوع از انواع محتوا ها می تواند بیشتر برای کاربران جذاب باشد؟ گیفت ها، فیلم های ویدیویی کوتاه، تصاویر و .. از جمله مواردی هستند که بیشترین آمار بازدیدها را به خود اختصاص می دهند.

یکی از مواردی که بر روی افزایش ممبر کانال تلگرام و خاص بودن کانال شما تاثیر دارد، استفاده از اینفوگرافیک ها است. اینفوگرافیک ها موجب می شوند تا علاقه بازدید کنندگاه به حضور در کانال شما افزایش یابد. در نظر داشته باشید عموما افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، زمان کافی ندارند و به صورت گذرا پست ها را بررسی می کنند. لذا سعی کنید تا بیشتر از عکس نوشته، تصویر و صوت استفاده کنید. ارسال پست های متنی طولانی منجر می شوند تا کاربران از کانال خسته شوند. (مقاله مرتبط رازهای تولید محتوای با کیفیت را از دست ندهید)

4- پست های کانال شما باید اختصاصی باشد

جهت جلوگیری از هرگونه سو استفاده از پست ها، لازم است تا محتوای تولید شده، امضای کانال شما را داشته باشند. این مورد موجب می شود تا ممبر کانال تلگرام شما چنانچه پست را در کانال دیگر دید و به آن علاقه مند شد، به دنبال لینک کانال تلگرام شما باشد. در همین راستا لوگو و تصویر خاصی برای تصاویر و پست های خود قرار دهید تا نشان دهنده فعالیت شما باشند.

شما می توانید پست های اختصاصی خود را با استفاده از نرم افزار هایی همچون pic art ایجاد کنید. البته شما می توانید در پست های خود از لینک کانال تلگرام خود نیز استفاده کنید که همچون امضای فعالیت های شما عمل میکند. توجه به اصول اولیه پست گذاری بسیار مهم می باشد. به طور مثال آدرس کانال تلگرام شما باید در عین زیبا بودن، ساده و قابل یادگیری باشد. برای داشتن یک کانال تلگرام موفق باید صبوری کنید تا نتیجه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

5- برای تولید محتوا از کاربران خود کمک بگیرید

به صورت کلی تعامل یکی از گزینه هایی است که منجر می شود تا ممبر کانال تلگرام شما ارتقا یابد. برای این مورد می توانید از روش های مختلف استفاده کنید. به طور مثال شما می توانید از کاربران خود درخواست کنید که با توجه به موضوع مد نظر شما محتوا تولید کرده و در کانال خود، با مشخصات آنان قرار دهید. محتوایی که به صورت سوال و جواب با کاربر است، می تواند گزینه جالبی برای جلب نظر سایر افراد شود.

گاها مسابقه و نظرسنجی هایی که منجر می شوند، اطلاعات کاربران کانال خود را دریافت کرده و بر اساس آن محتوای با کیفیت تولید کنید، در افزایش نرخ تعامل کانال شما تاثیر بسزایی دارند. در نظر داشته باشید که در کانال تلگرام شما افرادی حضور داند که به رشته کاری شما علاقه دارند لذا می توانید از نظرات و انتقاد های آنان برای رشد و ترقی خود بهره ببرید.

6- عضویت در گروه ها و سوپر گروه ها

تلاش کنید تا کانال تلگرام افراد هم رده خود را که زمینه فعالیت آنها در راستا فعالیت شما است را پیدا کرده و از آنها بخواهید تا در کانال آنان نیز فعالیت کنید. به طور مثال برخی از پست های خود را در کانال آنها منتشر کنید. گاها کانال ها از این روش پشتیبانی نمی کنند. در این زمان می توانید به آنان پیشنهاد همکاری دو جانبه بدهید. برخی از پست های آنان را در کانال تلگرام خود منتشر کرده و از آنها نیز توقع اجازه دادن برای فعالیت شما در کانال آنان را داشته باشید. شما اگر بتوانید با درج و انتشار پست های خود در این گروه ها، نظر کاربران را جلب کنید، یک قدم موثر برای افزایش ممبر کانال تلگرام خود برداشته اید.

7- لینک کانال تلگرام با سایر شبکه های اجتماعی

پیشنهاد می شود برای افزایش ممبر کانال تلگرام، از آدرس کانال خود در سایر شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به طور مثال، لینک کانال تلگرام را در بخش بیوگرافی اینستاگرام درج کنید. در این شرایط کاربرانی که در شبکه دیگری قرار دارند برای دنبال کردن شما به اعضای کانال تلگرام شما می پیوندند. می توانید این لینک را در کپشن، پست های خود و یا در کلیپ های ویدیویی خود درج کنید. به صورت کلی در هر سایت و هر شبکه ای که پروفایل دارید می توانید از لینک های کانال خود به جهت اطلاع رسانی استفاده کنید.

8- درج کانال تلگرام خود در دایرکتوری های تلگرام

امروزه بسیاری از سایت ها در سطح اینترنت وجود دارند که بر اساس محتوای کانال های تلگرام آن ها را دایرکتوری بندی می کنند. شما می توانید به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه نام کانال تلگرام خود را در دایرکتوری های آنان درج کنید. در این صورت کاربران با جستجو در اینگونه سایت ها می توانند نام کانال تلگرام شما را مشاهده کرده و با احتمال بیشتر به آن جذب شوند.

برای اینکار کافیست روی عبارت “دایرکتوری کانال های تلگرام” کلیک کنید یا همین عبارت را در گوگل خان جستجو کنید! بعد از جستجو با کلی سایت و دایرکتوری کانال های تلگرام روبرو خواهید شد که می توانید به سادگی کانال تلگرام خود را در آن ها ثبت کنید.

9- برگزاری انواع مسابقه ها با انواع جایزه های وسوسه انگیز

برای هر سن و هر قشری، مسابقه و جایزه گرفتن جذاب است. شما می توانید با این روش ممبر کانال تلگرام خود را افزایش داده و آنها را ترغیب کنید تا پست های شما را مطالعه کنند. نکته ای که این بین وجود دارد، این مهم است که جایزه شما باید در حدی جذاب باشد که کاربر نسبت به آن ترغیب شود.

برگزاری مسابقات با جوایز ویژه برای افزایش فالوور در تلگرام
برگزاری مسابقات با جوایز ویژه برای افزایش فالوور در تلگرام

پروتکل مسابقه در دستان شما است. می توانید هر گونه ضوابطی برای آن در نظر بگیرید. در ساده ترین روش می توانید، تعداد بازدید های یک ویدیو را به عنوان مسابقه در نظر بگیرید. هیچ تفاوتی ندارد که کانال شما در چه حوزه ای فعالیت می کند اما این مورد مهم است که بتوانید مسابقه ای در راستای محتوای خود طرح ریزی کنید.

10- استفاده از سایت برای افزایش ممبر کانال تلگرام

شاید جالب باشد برای شما که بدانید، بیشترین ورودی به کانال تلگرام شما می تواند از طریق وب سایت انجام شود. در همین راستا شما می توانید اطلاع رسانی در سایت خود بابت یکی از پست های تلگرام که به تازگی منتشر شده است، قرار دهید.

درج پاپ آپ های مختلف که کاربران را به سمت ورود به کانال سوق می دهد نیز از دیگر روش های افزایش ممبر کانال تلگرام است. گاها شما می توانید از طریق ترفند های ایمیلی و ارسال ایمیل گروهی، کاربران خود را به سمت ورود به کانال تلگرام وب سایت و استفاده از مزایای آن دعوت کنید. (مقاله مرتبط راهنمای کسب درآمد از تلگرام را از دست ندهید.)

11- نقش اسپانسر شدن در افزایش ممبر کانال تلگرام

روش اسپانسری امروزه یکی از روش های موثر در افزایش اعضای کانال تلگرام است. شاید با کانال های تلگرامی روبرو شده اید که در بالای پیج، یک پست به صورت پین شده و همیشگی وجود دارد. این مورد دقیقا توضیح دهنده بحث اسپانسری است. این روش هزینه دارد اما روش موثری می باشد. لذا اگر محتوای کانال شما خوب و ارزشمند است، پیشنهاد می شود حتما از این روش استفاده کنید. به یک مثال ساده توجه کنید، تصور کنید در کانالی که دارای 10 هزار ممبر است، اسپانسر می شوید. حال هر پستی که در این کانال درج می شود به صورت متوسط 6 نفر عضو کانال شما می شوند. این عدد در ماه، عدد قابل توجهی خواهد بود

12- ربات افزایش ممبر کانال تلگرام

ربات های زیر مجموعه گیر یکی از روش هایی است که امروزه بسیار از آنها استفاده می شود. قطعا مشاهده کرده اید برای بعضی از گروه های تلگرام لازم است تا حتما در آنها عضو باشید که بتوانید پست بگذارید، کانال شما می تواند یکی از این دست کانال های عضویت باشد. این روش پولی بوده اما بازدهی خوبی دارد. آقای تیموری از همین روش استفاده کرد و حدود 1 میلیون کاربر فعال جذب کانال وی شدند.

ربات افزایش ممبر کانال تلگرام
استفاده از ربات افزایش فالوور در تلگرام

البته در نظر داشته باشید که شما شخصا می توانید ربات زیرمجموعه گیر طراحی کنید که البته این مورد نیاز به دانش برنامه نویسی دارد. در آغاز فعالیت بسیاری از کانال ها با یکسری اعضای فیک در حد 500 نفر فعالیت خود را آغاز می کنند و سپس آن را بسط می دهند. شما نیز می توانید این کار را انجام دهید. همچنین برای افزایش ممبر کانال تلگرام می توانید در آغاز فعالیت از دوستان و آشنایان خود شروع کنید و از آنها بخواهید تا کانال شما را به دوستان خود معرفی کنند.

13- استفاده از تبلیغات برای افزایش اعضا تلگرام

در این طبقه، روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها، امکان اضافه کردن اجباری است که اعضا با استراتژی های تلگرام به اجبار به لیست اعضای شما اد می شوند. در روش دوم شما برای هر کاربر و عضوی که در کانال شما اضافه می شود، هزینه ای پرداخت می کنید. البته باید در نظر داشت که هیچ نرخ مصوبی برای این مورد وجود ندارد. از طرف دیگر برای افزایش ممبر کانال تلگرام لازم است تا در کانال های پر طرفدار دیگر نیز تبلیغ درج کنید.

طبیعتا هر اندازه اعضای کانال مذکور بیشتر باشد، موفقیت تبلیغ شما نیز بیشتر خواهد بود. اما باید در نظر داشته باشید که محتوای تبلیغاتی شما باید بسیار جذاب باشد. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که نه تنها نتوانید بازدهی خوبی مشاهده کنید، بلکه باعث از بین رفتن سرمایه نیز خواهد شد.

روش های حفظ ممبر کانال تلگرام

روش های حفظ ممبر کانال تلگرام
روش های حفظ ممبر کانال تلگرام

تا به اینجا تمام مواردی که عنوان شد، باعث افزایش ممبر کانال تلگرام می شد اما سوال اینجا است که اگر اعضای کانال تلگرام افزایش یابد، چگونه می توان آنها را حفظ کرد؟ بسیاری از محققان معتقد هستند که حفظ اعضای کانال بسیار سخت تر از جذب اعضا است. در زیر برخی از روش هایی که منجر می شود، اعضای کانال تلگرام شما به اعضای ثابت تبدیل شوند، عنوان شده است.

برای افزایش فالوور تلگرام کمیت را فدای کیفیت نکنید

تعداد پست های کانال تلگرام شما اهمیتی ندارد. کیفیت پست ها از ارزش بیشتری برخوردار است. اگر پست های شما بدون مضمون و بی ربط باشند، موجب می شوند که دنبال کنندگان شما، کانال را ترک کنند.

پست ها را طبق یک زمان بندی منظم ارسال کنید

برای ارسال پست های خود از یک الگوریتم زمانبندی منظم استفاده کنید. فواصل زمانی معین، باعث می شود که کاربران شما منتظر پست ها باشند. ارسال زیاد پست در روز، گزینه خوبی نمی باشد. سعی کنید تا مخاطبان خود را شرطی سازید. به طور مثال هر روز 12 ظهر یک پست جدید نشر داده می شود. تحقیقات نشان داده است که پست های بین ساعت 2 الی 8 صبح، کارایی خوبی نخواهند داشت.

سعی کنید با اعضای کانال در ارتباط باشید

اگر شما علاقه و سلیقه کاربران خود را بدانید، راحت تر می توانید محتوای مد نظر آنان را تولید کنید. لذا کمپین های نظرسنجی در این راستا خیلی می توانند به شما کمک کنند. شما می توانید از کاربرانتان بخواهند تا محتوا برای کانال تولید کنند تا این امر موجب اعتماد بیشتر آن ها به کانال تلگرام شود.

کانال خود را به یک کانال تبلیغات تبدیل نکنید

در نظر داشته باشید هیچ گاه برای درج تبلیغات در کانال زیاده روی نکنید. این امر موجب خسته شده اعضای شما می شود. در نظر داشته باشید که ممیر کانال تلگرامی شما به دلیل حوزه فعالیت و محتوای شما در کانال حضور دارند. اگر قصد تبلیغات دارید؛ می توانید آن ها را به ساعات خاصی محدود کنید.

با مدیران کانال خود یکپارچه عمل کنید

بعضی از کانال های تلگرامی از چندین مدیر بهره می برند. در این شرایط نوع فعالیت این مدیران می بایست هم سو و یکپارچه باشد. به طور مثال تمام پست ها با یک لوگو و تگ ارسال شوند. مدیران خود را توجیه کنید که از مطالب کپی استفاده نکنند و یا زمانبندی ارسال پست را رعایت کنند.

از قرار دادن پست های طولانی بپرهیزید

هر اندازه پست های شما کمتر باشد و کیفیت بیشتری داشته باشد، می توان اعضای بیشتری را به سمت خود جذب کند. بنابراین در نظر داشته باشید که پست های طولانی را در کانال تلگرام خود منتشر نکنید، البته پست هایی که کاربردی هستند و یا پست های سریالی می تواند در جذب رضایت مخاطبان نقش مهمی را داشته باشد.

جمع بندی

با توضیحاتی که در بالا عنوان شد، مشخص می شود که افزایش ممبر کانال تلگرام دشوار نیست اما یک سری اصول بنیادی دارد. پیشنهاد می کنیم هیچ گاه از روش های افزایش اعضای غیر واقعی استفاده نکنید زیرا این امر اعتماد کاربران شما را سلب می کند. حتی استفاده از ربات و نرم افزار برای ارسال پست نیز گزینه خوبی نمی باشد. در حال حاضر در ایران بیش از 45 میلیون نفر تلگرام را نصب کرده اند و افراد زیادی از همین طریق درآمدهای بسیار زیادی دارند لذا وقت گذاشتن بر روی این شبکه اجتماعی می تواند ارزش فوق العاده ای داشته باشد.

در انتها شما هم اگر ترفندی را برای افزایش ممبر کانال تلگرام می شناسید که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است، در قسمت دیدگاه های سایت و در پایین همین مقاله با ما و دیگر کاربران آکادمی وبکیما به اشتراک بگذارید، همچنین اگر سوال یا ابهامی در رابطه با افزایش ممبر کانال تلگرام دارید در پایین همین مقاله سوالاتتان را بپرسید تا خیلی زود پاسخگوی شما عزیزان باشیم. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله 😉

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!