آموزش حذف اکانت تلگرام | دیلیت کردن حساب telegram

حذف اکانت تلگرام ❌ دیلیت حساب telegram

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 27, آبان, 1400

آموزش حذف اکانت تلگرام: شبکه اجتماعی تلگرام یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی در ایران است که هم اکنون حدود 40 میلیون کاربر از این پیام رسان محبوب استفاده می کنند، اما خب در مواردی ممکن است که بخواهید به صورت موقتی یا حتی دائمی از این 40 میلیون کاربر تلگرام جدا شوید و اکانت تلگرام خودتان را حذف کنید.

یا حتی ممکن است مجبور شوید که سیمکارت خود را تغییر دهید و باید قبل از فروش و واگذاری سیم کارت ابتدا حساب های شبکه های اجتماعی تان را که با آن شماره موبایل ساخته اید، حذف کنید، در این مقاله از سری مقالات آموزش کسب و کار اینترنتی، می خواهیم آموزش حذف اکانت تلگرام را به شما همراهان خوب آکادمی وبکیما آموزش دهیم، همچنین میخواهیم علت حذف خودکار اکانت تلگرام را بررسی کنیم تا اکانت تلگرام شما بدون اینکه شما بخواهید به صورت خودکار حذف نشود.

قبل از اینکه بریم و آموزش دیلیت کردن حساب telegram را با هم مرور کنیم، پیشنهاد می کنم به نکات مهم زیر توجه کنید:

 • توجه داشته باشید که با حذف اکانت تلگرام، تمامی داده های شما مثل: مخاطبین، شماره های موبایل، پیام ها، چت ها، کانال ها، گروه ها، تصاویر، ویدیوها و خلاصه تمام اطلاعات حساب کاربری تلگرام تان حذف خواهد شد و این غیر قابل برگشت است.
 • همچنین اگر حساب تلگرام خود را از یک شماره حذف کنید و مجددا با همان شماره یک اکانت تلگرام بسازید، دقیقا مثل این است که برای اولین بار وارد تلگرام شده اید و هیچ یک از داده ها و اطلاعات قبلی تان قابل بازیابی و بازگشت نیست.
 • نکته خیلی مهم: بسیاری از دوستان با خود فکر می کنند که می توانند با دیلیت حساب تلگرام شان، ریپورتی تلگرام را دور بزنند و بازشت مجدد به تلگرام با همان شماره از ریپورت خارج شوند که این موضوع صحت ندارد و تلگرام شماره موبایل را ریپورت می کند و اگر شما 10 بارهم حساب تان را حذف و مجددا فعال کنید از ریپورتی تلگرام خارج نخواهید شد.

حذف خودکار اکانت تلگرام

شبکه اجتماعی تلگرام برای جلوگیری از ساخته شدن حساب های کاربری بلااستفاده، امکانی را به پلتفرم خود اضافه کرده است که اکانت کاربرانی که مدتی مشخص از آخرین زمان آنلاین بودن آنها میگذرد را به صورت خودکار حذف می کند، این زمان توسط صاحب اکانت تلگرام قابل مدیریت است و از یک ماه تا نهایتا یک سال متغیر است، این تظیم به صورت پیشفرض روی 6 ماه قرار دارد، که البته شما می توانید به سادگی این مقدار را تا یک سال افزایش دهید.

آموزش جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام

برای اینکه مدت زمان حذف خودکار حساب کاربری تلگرام تان را به یک سال افزایش دهید، می توانید از نسخه اندروید تلگرام به قسمت => (settings> privacy and security) یا به فارسی => (تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) مراجعه کنید.

آموزش جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام
آموزش جلوگیری از حذف خودکار حساب کاربری در تلگرام

سپس از بخش تنظیمات Advanced، گزینه Delete my account if away for را انتخاب کنید، حال از بین گزینه های نمایش داده شده یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

افزایش مدت زمان حذف اتوماتیک حساب telegram
افزایش مدت زمان حذف اتوماتیک حساب telegram

پیشنهاد می شود اگر از کاربرانی هستید که دیر به دیر به حساب کاربری تلگرام تان سر می زنید تنظیمات حذف خودکار حساب telegram را روی حداکثر، یعنی یک سال قرار دهید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

در ادامه مقاله می رسیم به بحث اصلی خودمان یعنی آموزش حذف کردن حساب کاربری تلگرام، خب برای این منظور شما باید با استفاده از لینک زیر به صفحه اصلی دیلت اکانت تلگرام وارد شوید، توجه داشته باشید که حذف حساب تلگرام از طریق موبایل و سیستم اندروید و آیوس ممکن نیست و فقط از طریق سایت اصلی تلگرام و لینک زیر قابل انجام است:

مرحله اول: برای حذف اکانت تلگرام وارد لینک زیر شوید:

نکته خیلی مهم: تنها لینک معتبر و رسمی برای پاک کردن حساب کاربری در تلگرام همین لینکی است که در بالا قرار دارد، و به هیچ عنوان از لینک های نامعتبری که در گروه ها و کانال های تلگرام قرار دارد استفاده نکنید چون ممکن است به سادگی گیر هکرها بیوفتید و حساب کاربری تان هک شده و تمام اطلاعات مهم تان به سرقت رود. لینک اصلی پاک کردن حساب تلگرام => (my.telegram.org/auth?to=deactivate)

بعد از وارد شدن به لینک بالا صفحه زیر برایتان باز می شود:

لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام
صفحه رسمی پاک کردن حساب کاربری در تلگرام

در صفحه باز شده شما باید شماره موبایل حساب تلگرامی که می خواهید حذف کنید را وارد کنید، توجه کنید که در ابتدای شماره باید کد کشور ایران را که 98+ است را نیز وارد کنید، برای مثال به تصویر بالا دقت کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل به صورت صحیح، دکمه Next را انتخاب کنید.

مرحله دوم: وارد کردن کد رمز حذف حساب در سایت تلگرام

بعد از انتخاب دکمه Next یک کد مخصوص پاک کردن اکانت تلگرام برای تان در حساب کاربری تان ارسال می شود:

دیلیت اکانت تلگرام چگونه است
کد ارسال شده توسط تلگرام برای حذف حساب کاربری

خب حالا کدی که برایتان ارسال شده را باید در باکس مربوطه در همان صفحه ای که شماره موبایل تان را وارد کرده بودید، را وارد کنید، اگر از نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده می کنید کارتان ساده تر است و می توانید کد مورد نظر را کپی کنید و در قسمت مربوطه قرار دهید، بعد از قرار دادن کد روی گزینه sign in کلیک کنید:

وارد کردن کد مربوطه برای دیلیت اکانت telegram
وارد کردن کد مربوطه برای دیلیت اکانت telegram

خب در مرحله بعدی اگر کد را صحیح وارد کرده باشید، صفحه مدیریت اکانت تلگرام برای تان باز خواهد شد، حالا باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید تا به صفحه اصلی حذف اکانت تلگرام هدایت شوید:

حذف اکانت تلگرام | دیلیت اکانت تلگرام | delete account telegram
صفحه delete account telegram

مرحله سوم: چرا تلگرام را ترک می کنید؟

بعد از انتخاب گزینه حذف اکانت، صفحه اصلی پاک کردن حساب کاربری تلگرام نمایش داده می شود؛ در این مرحله تلگرام از شما می پرسد که چرا دارید تلگرام را ترک می کنید؟ و شما باید پاسخ این سوال را در باکس why are you leaving که در پایین صفحه قرار دارد، وارد کنید، که البته این کار اجباری نیست، و اگر دوست ندارید یا حوصله ندارید نمی خواهد آن را پر کنید، بعد از انجام این مرحله، گزینه Done را انتخاب کنید.

مرحله پاسخ به سوال why are you leaving 
حذف اکانت تلگرام | دیلیت اکانت تلگرام | delete account telegram
مرحله پاسخ به سوال why are you leaving

مرحلۀ آخر: تصمیم کبری! برای حذف اکانت تلگرام!

بعد از انجام این مراحل و انتخاب گزینه Done در مرحله قبلی، تلگرام برای اطمینان خاطر خودش و شما! با نمایش پنجره زیر یک بار دیگر از شما می پرسد که برای حذف اکانت تلگرام مطمئن هستید؟ حالا وقت تصمیم گیری است! اگر واقعا مایل به حذف اکانت telegram خود هستید باید روی دکمه قرمز رنگ با عنوان Yes, delete my account کلیک کنید.

صفحه تایید نهایی برای دیلیت حساب تلگرام
صفحه تایید نهایی برای دیلیت حساب تلگرام

تبریک میگم شما تونستید به همین سادگی حساب تلگرام خود را حذف کنید، حال اگر به حساب تلگرام خود مراجعه کنید، صفحه ورود و عضویت تلگرام به شما نمایش داده خواهد شد که نشان از حذف شدن کامل حساب کاربری تلگرام شماست.

و در پایان

امیدوارم که این مقاله هم مورد پسند شما قرار گرفته باشه و در زمان های مورد نیاز با استفاده از این آموزش بتوانید حساب کاربری خودتان را در تلگرام حذف کنید، هر گونه سوال یا مشکلی در رابطه با اجرای این آموزش دارید، در انتهای همین مقاله و در قسمت دیدگاه ها، سوال خود را مطرح کنید تا ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما همراهان خوب آکادمی وبکیما باشیم. ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید 😎

PDF حذف اکانت تلگرام

اگر الان وقت مطالعه این مقاله را ندارید می توانید نسخه PDF آن را دانلود کنید و هر زمان که فرصت کردید حتما این مقاله ارزشمند را مطالعه کنید، برای دانلود روی دکمه زیر کلیک کنید:

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در “حذف اکانت تلگرام ❌ دیلیت حساب telegram

 1. ثریا محمدی میگوید:

  لینک مستقیم دیلیت اکانت تلگرام همان لینکی است که قرار دادید؟ آیا دیلیت اکانت تلگرام بدون کد هم ممکن است؟

  • پشتیبانی میگوید:

   بله شما می توانید به سادگی با طی کردن مراحل این آموزش اکانت تلگرام تان را دیلیت کنید.

 2. ریحانه صفری میگوید:

  سلام و تشکر از شما بابت به اشتراک گذاشتن این مقاله ارزشمند
  خیلی وقت بود که در جستجوی یک آموزش قدم به قدم دیلیت دائمی اکانت تلگرام بودم که خیلی تصادفی مقاله شما رو توی نتایج اول گوگل دیدم
  مقاله کاملی بود و من با همین روش تونستم حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی رو انجام بدم
  ممنون وبکیما

 3. سارا کاظم پور میگوید:

  درود بر شما، با این روشی که در این مقاله توضیح دادید اکانت تلگرام من به صورت دائمی حذف میشه؟
  دیگه قابل برگشت نیست؟
  شما مطمئنید؟

  • پشتیبانی میگوید:

   با سلام و تشکر از حضور شما؛ بله با استفاده از روش توضیح داده شده در مقاله شما می توانید به صورت کامل و دائمی حساب کاربری تلگرام خودتون رو دیلیت کنید.

 4. موسی کالی میگوید:

  بهترین آموزش دیلیت کردن حساب تلگرام همین بود واقعا ممنون آکادمی وبکیما

 5. ناصری میگوید:

  چه جالب من اصلا نمی دونستم که باید تلگرام رو اینجوری حذف کنم! فکر میکردم از داخل اپ تلگرام قابل حذف هست! ممنون بابت توضیحات خوب تون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =

بلک فرایدی! بزرگترین تخفیف سال وبکیما را از دست ندهید، تا 90% تخفیف!بـــزن بریـــــــم!
+