منتشر شده در تاریخ : 25, سپتامبر, 2019 179 بازدید

افزودن هدر و فوتر یا سایدبار سفارشی برای هر دسته بندی در وردپرس :
آیا تا به حال وب سایت های وردپرس را دیده اید که یک هدر یا فوتر یا حتی سایدبار جداگانه برای دسته بندی های مختلف دارند؟ در این آموزش وردپرس ما یک قطعه کد ساده را با شما به اشتراک می گذاریم که با استفاده از آن می توانید هدر ، فوتر یا حتی نوار کناری یا همان سایدبار سفارشی خود را برای هر دسته بندی در وردپرس اضافه کنید.

افزودن هدر سفارشی در هر دسته بندی وردپرس

برای اینکه بتوانید یک هدر سفارشی را برای یک دسته بندی خاص در سایت وردپرس نمایش دهید، ابتدا از بین فایل های قالب وردپرس فایل index.php را باز کنید و کد عادی فارخوانی هدر سایت را با کد زیر جایگزین کنید:

<?php if (is_category('Blogging')) {
get_header('blogging');
} else {
get_header();
} ?>

با جایگزین کردن کد بالا با کد پیشفرض فراخوانی هدر به وردپرس می گویید که اگر شخصی دسته بندی “Blogging” را باز کرد، وردپرس باید هدری به نام  header-blogging.php را نمایش دهد، و اگر دسته بندی به غیر از “Blogging” را باز کرد وردپرس همان هدر پیشفرض قالب را نمایش دهد.

افزونه های وردپرس : ۷ نکته که باید قبل از انتخاب افزونه وردپرس بدانید

افزودن سایدبار سفارشی در هر دسته بندی وردپرس

برای قرار دادن یک نوار کنار یا سایدبار سفارشی در یک دسته بندی خاص در وردپرس شما باید کد زیر را با کد پیشفرض فراخوانی سایدبار در قالب وردپرس خود جایگزین کنید:

<?php if (is_category('Blogging')) {
get_sidebar('blogging');
} else {
get_sidebar();
} ?>

با جایگزین کردن کد فوق با کد پیشفرض فراخوانی سایدبار در وردپرس به وردپرس می گویید اگر شخصی دسته بندی “Blogging” را باز کرد باید فایل سایدبار به نام blogging.php را فراخوانی کند در غیر این صورت از همان ساید بار پیشفرض استفاده کند.

افزودن فوتر سفارشی در هر دسته بندی وردپرس

برای قرار دادن یک فوتر یا پاورقی سفارشی در یک دسته بندی خاص در وردپرس شما باید کد زیر را با کد پیشفرض فراخوانی فوتر در قالب وردپرس خود جایگزین کنید:

<?php if (is_category('Blogging')) {
get_footer('blogging');
} else {
get_footer();
} ?>

با جایگزین کردن کد فوق با کد پیشفرض فراخوانی فوتر در وردپرس به وردپرس می گویید اگر شخصی دسته بندی “Blogging” را باز کرد باید فایل فوتر به نام footer-blogging.php را فراخوانی کند در غیر این صورت از همان فوتر پیشفرض استفاده کند.

معرفی ۲۵ افزونه کاربردی ابزارک در وردپرس (بهترین ویجت ها)

جمع بندی

خوب دوستان خوبم این هم از آموزش افزودن هدر و فوتر یا سایدبار سفارشی برای هر دسته بندی در وردپرس ، اگر سوالی در استفاده از کدها داشتید در بخش دیدگاه های سایت مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم. ممنون از همراهیتون 😉

منبع: wpbeginner

 

آموزش چقدر برای شما مفید بود؟
[مجموع: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی