کار با گزینه نمایش در وردپرس

کار با گزینه نمایش در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 22 آبان 1402

در ادامه آموزش وردپرس از ابتدا می رسیم به آموزش بخش گزینه نمایش در وردپرس ( قسمت تنظیمات قالب وردپرس )، در این آموزش منوی نمایش در وردپرس (Appearance) را به صورت کامل بررسی می کنیم و کار با بخش نمایش در وردپرس را به طور کامل شرح می دهیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

کار با منوی نمایش در وردپرس

اگر در پیشخوان خود روی قسمت نمایش کلیک کنید، زیر مجموعه های این بخش قابل مشاهده خواهد بود، که شما با استفاده از این ابزار ها می توانید تنظیمات مربوط به نمایش سایت وردپرسی خود را شخصی سازی کنید.

تنظیمات نمایش در وردپرس
تنظیمات نمایش وردپرس

پنل تنظیمات نمایش در وردپرس با توجه به قالب وردپرس و افزونه وردپرس که روی سایت نصب دارید متفاوت است یعنی ممکن است زیرمجموعه بخش نمایش سایت شما با تصویر بالا متفاوت باشد، در هر صورت در اکثر قالب های وردپرس پنج ابزار زیر برای مدیریت بخش نمایش در دسترس هستند:

  1. پوسته ها
  2. سفارشی سازی
  3. ابزارک ها
  4. فهرست ها
  5. ویرایشگر

در ادامه مقاله آموزش کار با بخش نمایش در وردپرس هر کدام از این قسمت ها به طور جداگانه توضیح می دهیم .

پوسته ها

با انتخاب قسمت پوسته ها در بخش نمایش در وردپرس، قالب های نصب شده روی سایت قابل مشاهده هستند، همچنین از این قسمت می توانید قالب سایت را تغییر داده یا قالب جدیدی را نصب کنید یا قالب های قبلی را حذف کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نصب قالب وردپرس به آموزش نصب قالب وردپرس مراجعه کنید.

پوسته ها در نمایش در وردپرس
پوسته ها در وردپرس

سفارشی سازی قالب وردپرس

تنظیمات قسمت سفارشی سازی در قالب ها متفاوت است، و با توجه به نوع قالبی که در سایت شما نصب شده تنظیمات سفارشی سازی هم متفاوت است. با کلیک روی این بخش می توانید به صورت زنده سایت خود را سفارشی سازی کنید وتنظیماتی را که طراح قالب در اختیار شما قرار داده را شخصی سازی کرده و بصورت زنده نتایج را ببینید تا نیازی نباشه بعد از هر تغییر کوچک کلی صفحات مرورگرتان را باز و بسته کنید.برای آشنایی بیشتر با این بخش مقاله سفارشی کردن قالب وردپرس را بخوانید.

ابزارک ها در قالب وردپرس

ابزارک ها قسمت ها و قابلیت های گوناگونی را به سایت شما اضافه می کنند که برای مدیریت قسمت هایی که طراح قالب از قبل تعیین کرده بکار می روند. معمولا با استفاده از ابزارک ها می توان بخش های ساید بار (ستون کنار) ، فوتر و … را در بخش نمایش در وردپرس مدیریت کرد. برای مطالعه بیشتر قسمت ابزارک های نمایش در وردپرس مقاله ابزارک ها در وردپرس را مطالعه کنید.

فهرست ها در وردپرس

فهرست ها در بخش نمایش در وردپرس از جمله مهمترین تظیمات هر سایت به شمار می روند، در این قسمت می توانید فهرست های سایت را بطور دلخواه بسازید و باتوجه به نوع قالب در قسمت های مختلف سایت اعم از بالای صفحه یا سایدبار و یا فوتر قرار دهید. برای مطالعه بیشتر در رابطه با فهرست ها مقاله فهرست ها در وردپرس را مطالعه بفرمایید.

منوی ویرایشگر

با استفاده از قسمت ویرایشگر از قسمت نمایش در وردپرس می توانید فایل های قالب سایت را مسقیما ویرایش کنید و طبق میل خودتون قالب سایت را شخصی سازی کنید، البته به این نکته اشاره کنم که اگر در زمینه طراحی قالب وردپرس و طراحی سایت تخصص ندارید و با زبان های برنامه نویسی PHP , HTML , CSS آشنایی ندارید، به هیچ عنوان این قسمت را دستکاری نکنید که ممکن است سایت را به هوا منتقل کنید !


جمع بندی

امیدواریم که مقاله آموزش کار با بخش نمایش در وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشه و بتوانید، قسمت نمایش در وردپرس سایت خود را مدیریت کنید، اگر در این رابطه سوالی داشتید در انتهای همین مقاله در بخش دیدگاهها مطرح کنید تا به سرعت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
آموزش‌های ویدیویی جدید در یوتیوب