افزونه آزمون آنلاین وردپرس | معرفی بهترین پلاگین آزمون آنلاین

بهترین افزونه ساخت آزمون آنلاین در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 5 اردیبهشت 1402
باید لاگین کنید!

افزونه آزمون آنلاین وردپرس یکی از موارد کاربردی و موثر در بحث سئو می باشد. با کمک این افزونه شما می توانید یک آزمون تعاملی با کاربر را طرح ریزی کنید تا مخاطبین شما زمان بیشتری در سایت سپری کنند. طبیعتا هر اندازه زمان صرف شده در سایت بیشتر باشد، برای ربات های موتور های جستجو گزینه بهتری خواهد بود و سئو سایت شما را نیز ارتقا می دهند. در بحث سئو دو گزینه اصلی وجود دارد:

  • ترافیک ورودی
  • میزان زمانی که کاربر در سایت شما سپری می کند

در مورد گزینه دوم راه حل های بسیاری وجود دارد اما یکی از مهمترین راهکار ها برگزاری آزمون های آنلاین است. باید در نظر داشت که امروزه cms وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای رایج است که اکثر وب سایت ها از آن استفاده می کنند. لذا پلاگین و افزونه های بسیاری ارائه شده اند که فعالیت با آن را آسان می کنند. با این اوصاف در این مقاله از سری مقالات بهترین افزونه های وردپرس قصد داریم تا برخی از بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس را که می تواند برای شما مفید باشند، معرفی کنیم.

دلیل استفاده از افزونه آزمون ساز وردپرس رایگان

مهمترین دلیلی که استفاده از افزونه آزمون آنلاین وردپرس را پرکاربرد می کند، این است که شما می توانید مخاطب خود را سرگرم کنید تا وی مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند. در نظر داشته باشید که این آزمون ها حتما نباید به معنای واقعی امتحان باشند بلکه تنها می تواند یک پرسش و پاسخ سرگرم کننده باشد. نمونه های کاربردی افزونه آزمون آنلاین در وب سایت BuzzFeed درج شده است که می توانید مشاهده کنید. در ادامه برخی از مهمترین افزونه های آزمون آنلاین وردپرس معرفی خواهند شد که کاملا رایگان بوده و در عرض چند دقیقه می توان آنها را نصب کرد.

معرفی برترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس

توجه داشته باشید افزونه هایی که در این مقاله برای شما لیست کرده ایم، کاملا رایگان هستند و شما عزیزان میتوانید جدیدترین نسخه های این افزونه ها را از مخزن وردپرس بصورت رایگان دانلود کنید. اگر با نحوه ی نصب افزونه از مخزن وردپرس آشنایی ندارید، آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید.

افزونه Quiz And Survey Master

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه Quiz And Survey Master
افزونه Quiz And Survey Master

اولین گزینه در لیست انواع افزونه آزمون آنلاین وردپرس، افزونه Quiz And Survey Master می باشد. این افزونه هیچ گونه محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند. شما می توانید هر آزمون 10 سوالی را به صورت بله/ خیر، 4 گزینه ای، انتخاب چند گزینه و … طراحی کنید. ویژگی های افزونه مذکور بسیار زیاد است. به طور مثال شما قادر خواهید بود که به آزمون خود ویدیو اضافه کنید یا مدت زمان مشخص را به وسیله تایمر نمایش دهید. برای بررسی نتیجه آزمون نیز شما می توانید از سرویس درجه بندی پاسخ درست و اشتباه این افزونه آزمون آنلاین استفاده کنید.


افزونه HD Quiz

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه HD Quiz
افزونه HD Quiz

کار کردن با این افزونه آزمون آنلاین بسیار آسان است. در عین آسانی ویژگی های بسیاری نیز می توان در این افزونه مشاهده کرد. شما به کمک این افزونه می توانید برای هر آزمون یک تایم جداگانه در نظر گرفته و به ازای هر سوال نیز یک تصویر مرتبط قرار دهید. البته باید در نظر داشت که کاربران نیز برای پاسخ به هر سوال توانایی آپلود یک تصویر مجزا را دارند. پس از آزمون آنلاین از طریق افزونه فوق شما می توانید تنظیماتی را انجام دهید که پاسخ های صحیح در همان صفحه نمایش داده شود و یا به آدرس دیگر ریدایرکت شده و در صفحه مجزا این مورد ارائه شود.


افزونه Forminator Payment, Quiz and Contact Form Plugin

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه Forminator Payment, Quiz and Contact Form Plugin
افزونه Forminator Payment, Quiz and Contact Form Plugin

سومین افزونه آزمون آنلاین Forminator Payment, Quiz and Contact Form Plugin نام دارد. کاربرد های افزونه مذکور بسیار زیاد است. با توجه به اینکه امکان سفارشی سازی دارد و محیط کاربری آن نیز آسان است، پیشنهاد می شود حتما آن را بررسی کنید. در این افزونه شما می توانید با کشیدن و رها کردن آیتم ها، یک صفحه آزمون طراحی کنید. البته در کنار این خدمات برای ایمیل مارکتینگ نیز می توان از خدمات افزونه آزمون آنلاین ذکر شده بهره برد. در این افزونه از اتوماسیون Zapier استفاده می شود که به سرعت می توانید به کاربران خود پس از انتخاب آزمون، پاسخ ارائه کنید.


افزونه Watu Quiz

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه Watu Quiz
افزونه Watu Quiz

اگر برای موارد آموزشی نیاز به یک افزونه آزمون آنلاین دارید، پیشنهاد می کنیم تا از Watu Quiz کمک بگیرید.در نظر داشته باشید که همیشه بحث سرگرم بودن آزمون مطرح نیست و گاها نیاز است تا آزمون به صورت واقعی طرح ریزی شود. از این لحاظ افزونه مذکور گزینه خوبی است. در این افزونه قابلیت کپی و پیست کردن وجود دارد لذا در زمان می توانید صرفه جویی کنید. همچنین امکان ذخیره کردن آزمون به صورت فایل csv وجود دارد.


افزونه WP Quiz

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه WP Quiz
افزونه WP Quiz

این افزونه یک افزونه آزمون آنلاین است که مورد علاقه بسیاری از وبمستران است زیرا می توانند با استفاده از آن درآمد زایی نیز داشته باشند. در این افزونه کاربر در ابتدای کار آدرس ایمیل خود را وارد می کند و پس از اتمام آن، می تواند در فیسبوک به اشتراک بگذارد. برای شرکت در این آزمون نیاز به پرداخت هزینه می باشد. البته باید در نظر داشت که برای کاربرانی ایرانی این مورد گزینه خوبی نیست زیرا برای اتصال به درگاه های ایرانی دچار مشکل است.

هیچ محدودیتی در تعداد آزمون های ایجاد شده و یا فرم های نظرسنجی از طریق این افزونه وجود ندارد. در نظر داشته باشید که با کمک یک افزونه ثبت نام، می توانید از کاربران بخواهید تا قبل از آغاز آزمون، ثبت نام به عمل آورند.


افزونه Quiz Cat

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه Quiz Cat
افزونه Quiz Cat

افزونه آنلاین مذکور با هدف معروف شدن سایت شما در فیسبوک فعالیت می کند. این افزونه می تواند با Facebook Pixel ترکیب شود و یک گزارش کامل از تعداد افراد بازدید کننده بدهد. با کمک این افزونه می توانید آزمون خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید. به عبارت دیگر از تمام دستگاه ها ظاهر قابل قبولی ارائه می کند. همچنین شما می تواند صفحه آزمون خود را سفارشی سازی کنید.


افزونه ARI Stream Quiz – WordPress Quizzes Builder

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه ARI Stream Quiz – WordPress Quizzes Builder
افزونه ARI Stream Quiz – WordPress Quizzes Builder

یکی از مزیت های افزونه آزمون آنلاین مذکور این مورد است که برای قرار دادن فیلم و عکس در صفحه آزمون لازم است تا از کدهای HTML استفاده کنید. با کمک این افزونه محدودیتی در تعداد آزمون ها و تعداد سوالات وجود ندارد. البته یک ویژگی خوب دیگر نیز، این مورد می باشد که می توانید ایمیل کاربران سایت خود را به راحتی ذخیره کنید. این افزونه از AJAX و برچسب های گراف و توییتر پشتیبانی می کند.


افزونه Chained Quiz

بهترین افزونه آزمون آنلاین وردپرس - افزونه Chained Quiz
افزونه Chained Quiz

در افزونه آزمون آنلاین Chained Quiz نیز هیچ گونه محدودیتی بابت تعداد سوالات و تعداد آزمون ها وجود ندارد. شما می توانید هرگونه آزمون را به صورت سفارشی ایجاد کنید. همچنین این افزونه به شما امکان ذخیره نتایج آزمون را به صورت csv می دهد. لذا از این نتیجه می توانید برای تحلیل در سایر نرم افزار ها همچون اکسل استفاده کنید.
در این افزونه نیز علاوه بر ویژگی های کاربردی می توانید از امکان کسب درآمد آن استفاده کنید.


جمع بندی

در انتها شما هم اگر افزونه ای برای ساخت آزمون آنلاین در وردپرس می شناسید که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است، در قسمت دیدگاه های سایت و در پایین همین مقاله با ما و دیگر کاربران آکادمی وبکیما به اشتراک بزارید. ممنون از همراهی شما تا انتهای این مقاله 😉

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!