مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی چیست؟

مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی چیست؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 1, شهریور, 1400

اگر یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید، حتماً می دانید که تبلیغات بخش جدانشدنی از هر کسب و کاری است! در واقع اگر شما بخواهید محصولات یا خدمات خود را به کاربران ارائه کنید، باید حتماً از تبلیغات استفاده کنید تا بتوانید مشتریان را جذب کنید. روش های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که هر یک از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند! اگر قصد دارید محصولات یا خدمات خود را به بهترین شکل ممکن تبلیغ کنید، باید بهترین روش تبلیغاتی را انتخاب کنید تا با کمترین بودجه، بیشترین درآمد را کسب کنید. یکی از روش های تبلیغاتی که بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند، رپورتاژ آگهی است. در این مطلب می خواهیم ببینیم رپورتاژ چیست و سپس رپورتاژ آگهی را با تبلیغات اینترنتی مقایسه و مزایای رپورتاژ آگهی را بررسی کنیم.

مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید، حتماً برای آن یک سایت دارید! برای سایت بهترین منبع برای جذب ترافیک استفاده از موتورهای جستجو نظیر گوگل است. دلیل آن هم این است که تقریباً هر کاربری برای آن که بتواند به بهترین نتیجه برسد، کلمه کلیدی موردنظر خود را در گوگل جستجو می کند. رپورتاژ آگهی یکی از روش های تبلیغاتی است که با کمک آن، لینک سایت خود را در سایت های دیگر قرار می دهید و با کمک این کار، می توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید. البته رپورتاژ آگهی تنها با این هدف استفاده نمی شود و دلایل مختلفی برای استفاده از آن وجود دارد.

به طور کلی، در پاسخ به این سوال که رپورتاژ چیست می توان آن را نوعی تبلیغات در نظر گرفت که مانند سایت مطالب رسانه ها منتشر می شود و کمتر حس تبلیغاتی بودن به کاربران دست می دهد. دلیل آن هم این است که در رپورتاژ آگهی معمولاً اطلاعات ارزشمندی به کاربران ارائه می شود و به راحتی می توانید نظر کاربران را در مورد رپورتاژ خود جلب کنید. باید توجه داشته باشید که در رپورتاژ آگهی که نوعی تبلیغات هم‌سان محسوب می شود، نباید به صورت مستقیم محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید. برای آن که از رپورتاژ آگهی خود بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است 70 درصد محتوای شما برای کاربران مفید و حداکثر 30 درصد آن تبلیغاتی باشد.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟

اگر از هر کسی که حتی با کسب و کار اینترنتی آشنا ندارد در مورد تبلیغات سوال کنید، ساده ترین چیزی که به شما می گوید این است که در تبلیغات، محصولات یا خدمات معرفی می شوند. تبلیغات اینترنتی در واقع معرفی محصولات یا خدماتی است که توسط کسب و کار آنلاین شما ارائه می شود! یکی از مسائلی که باعث می شود تا کسب و کارهای نوپا نتوانند به راحتی از تبلیغات اینترنتی استفاده کنند، این است که نیازمند بودجه زیادی است. اگر با بودجه کم بخواهید محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنید، ممکن است نتیجه خوبی نگیرید و همین مسئله باعث می شود تا تنها زمان و هزینه خود را هدر داده باشید.

به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارهای نوپا از روش های جایگزین نظیر بازاریابی محتوا و رپورتاژ آگهی استفاده کنند تا با هزینه کمتر نتیجه بهتری بگیرند. مهم ترین کاربرد رپورتاژ آگهی این است که بتوانید بازاریابی محتوای خود را به نتیجه برسانید! در واقع شما در سایت خود تولید محتوا می کنید و به کمک رپورتاژ آگهی رتبه آن را در گوگل بهبود می بخشید. سپس با کمک بازاریابی محتوا و تبلیغات داخل سایت خود می توانید محصولات یا خدمات خود را بفروشید و درآمد خوبی کسب کنید.

تفاوت رپورتاژ آگهی با تبلیغات اینترنتی چیست؟

پیش از آن که بخواهیم به بررسی مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به تبلیغات اینترنتی بپردازیم، بهتر است در پاسخ به سوال رپورتاژ چیست این را بگوییم که نوعی تبلیغات اینترنتی محسوب می شود! در واقع رپورتاژ آگهی هم در بحث تبلیغات و هم در بحث سئو تاثیر زیادی دارد و کمک زیادی به استراتژی کسب و کار شما می کند. در این بخش می خواهیم به بررسی 4 مورد از مهم ترین مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش های تبلیغات اینترنتی بپردازیم:

  1. ماندگاری دائمی رپورتاژ آگهی در رسانه ها

تا کنون کدام روش تبلیغاتی را دیده اید که تنها یک بار هزینه کنید اما برای همیشه تاثیر آن را در کسب و کار خود ببینید؟ تقریباً هر روش تبلیغات اینترنتی پس از آن که بودجه شما به پایان می رسد، دیگر قابل مشاهده نیست. در حالی که رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی است که با استفاده از آن به راحتی می توانید یکبار هزینه کنید و برای همیشه تاثیر آن را در کسب و کار خود ببینید. در واقع هنگامی که شما اقدام به خرید رپورتاژ آگهی می کنید، آن رپورتاژ برای همیشه در رسانه موردنظر باقی می ماند و کاربر از طریق دسته بندی دلخواه شما می تواند آن را ببیند. همچنین با توجه به این که رپورتاژ آگهی برای همیشه در سایت باقی می ماند، لینک های شما هم برای همیشه در آن سایت باقی می مانند و برای همیشه می توانید از تاثیر مثبت رپورتاژ آگهی در بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید.

  1. کم هزینه بودن رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از مهم ترین مزایای رپورتاژ آگهی این است که هزینه بسیار کمی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دارد! جالب است بدانید با وجود آن که رپورتاژ آگهی برای همیشه در سایت موردنظر باقی می ماند، اما هزینه نسبتاً کمی دارد. در واقع شما تنها یک بار هزینه پایینی را پرداخت می کنید اما سال ها از تاثیر مثبت آن در کسب و کار خود استفاده می کنید. هزینه رپورتاژ آگهی با توجه به رسانه ای که برای انتشار رپورتاژ خود انتخاب می کنید متفاوت است و ممکن است از صد هزار تومان تا چند میلیون تومان باشد. البته با توجه به این که موقت نیست، هر چقدر هم که برای آن هزینه کنید، ارزش دارد. نباید فراموش کنید که هر رسانه شرایط خاصی را برای انتشار رپورتاژ آگهی شما قائل می شود و در پلتفرم های انتشار رپورتاژ آگهی نظیر تسمینو می توانید این شرایط را ببینید.

  1. کمک به افزایش رتبه سایت در گوگل با رپورتاژ آگهی

یکی از مهم ترین اهدافی که باعث می شود تا کسب و کارهای زیادی از رپورتاژ آگهی استفاده کنند، این است که رپورتاژ آگهی اگه در رسانه های مناسبی منتشر شوند کمک زیادی به افزایش رتبه سایت شما می کند. در واقع نباید فراموش کنید که لینک های شما در رپورتاژ قرار می گیرد و وجود لینک ها به این معنی است که آن سایت به سایت شما اعتبار بخشیده است. نباید فراموش کنید که هر چقدر رتبه آن رسانه بیشتر و نزد گوگل از اعتبار بیشتری برخوردار باشد، روی رتبه سایت شما تاثیر بیشتری دارد. از طرف دیگر باید در نظر بگیرید که هر چقدر رسانه موردنظر مرتبط تر باشد، این مسئله هم تاثیر زیادی در رشد سایت شما خواهد داشت! در واقع این موضوع به این معنی است که یک سایت که در حوزه کاری شما فعالیت می کند، به سایت شما لینک داده است و نشان دهنده این است که برای سایت شما ارزش زیادی قائل است. گوگل هم برای سایت شما ارزش بیشتری قائل می شود و به افزایش رتبه سایت شما کمک زیادی می کند.

  1. برندسازی به همراه جلب اعتماد کاربران در رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی بر خلاف تبلیغات اینترنتی که توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می شود، دیده می شود! در واقع کاربران متوجه تبلیغاتی بودن محتوای رپورتاژ نمی شوند و حس می کنند که معرفی سایت تنها پیشنهاد آن رسانه است. حال اگر محتوای خوبی ارائه کرده باشید، به راحتی می توانید برند خود را در ذهن کاربران ماندگار کنید و برندسازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. بنابراین برندسازی بخش جدانشدنی از پاسخ به سوال رپورتاژ چیست محسوب می شود و نمی توان آن را نادیده گرفت! اگر شما هم در حال نوشتن رپورتاژ هستید، سعی کنید حتماً محتوای ارزشمندی ارائه کنید تا برندسازی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

در نهایت، اگر قصد خرید رپورتاژ آگهی را دارید می‌توانید از پلتفرم رپورتاژ آگهی تسمینو استفاده کنید. شما می توانید به بیش از 500 رسانه در این پلتفرم دسترسی داشته باشید و اگر سوالی دارید، از تیم پشتیبانی بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

این مطلب صرفا یک رپورتاژ آگهی است و جنبه تبلیغاتی داشته و آکادمی وبکیما نه آن را تایید و نه رد می‌کند و همچنین هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نظرات در “مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی چیست؟

  1. فرید شیرزاد میگوید:

    سایت تسمینو رو که معرفی کرده بودین من خیلی وقته میشناسم توی زمینه رپورتاژ آگهی واقعا عالی هستن و بی نظیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + هجده =