آخرین بروزرسانی در تاریخ : ۱۸, بهمن, ۱۳۹۸

حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس بدون استفاده از افزونه را در این مطلب از سری مقالات توابع وردپرس مورد بررسی قرار می دهیم. گاهی اوقات که خیلی هم زیاد نیست ، نیاز میشه تمامی تصاویر شاخص پست های وردپرس را حذف کنیم که برای این کار باید تک تک نوشته ها را در حالت ویرایش نوشته قرار داده و تصویر شاخص نوشته را حذف کنیم که این کار زمان زیادی می خواهد بماند که کاری طاقت فرسا و اعصاب خورد کن هم هست!

پس در این مقاله از سری مقالات توابع و هک وردپرس می خوام کدی رو بهتون معرفی کنم که باهاش می تونید در عرض یک ثانیه ، حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس را انجام بدید.  

دلیل حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس 

اما چرا یکی باید تمامی تصاویر شاخصی که با کلی زحمت تهیه کرده رو بخواد پاک کنه؟ معمولا این جور مشکلات زمانی به وجود میاد که شما میخواهید قالب وردپرس سایت را تغییر بدید و اندازه تصاویر شاخص قالب جدید با سایز تصاویر قالب قدیمی فرق میکنه و جلوه جالبی نخواهد داشت. برای همین تصاویر شاخص رو یک بار کلا حذف می کنند و دوباره بارگزاری می کنند تا با سایز قالب جدید برش بخوره و مناسب با تغییرات قالب وردپرس جدید باشه.  

کد حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس

برای حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس باید کد زیر رو داخل فایل functions.php قالب سایت قرار بدید:  

global $wpdb;
 
$attachments = $wpdb->get_results( "
    SELECT *
    FROM $wpdb->postmeta
    WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );
 
foreach ( $attachments as $attachment ) {
    wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );
}
 
$wpdb->query( "
   DELETE FROM $wpdb->postmeta
   WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

توجه داشته باشید که به محض این که این کد رو در فایل functions.php قرار بدید و ذخیره کنید تمامی تصاویر شاخص پست ها در وردپرس حذف می شود. پس در استفاده از این کد محتاط باشید تا خدای نکرده با مشکل مواجه نشوید.  

نکته خیلی مهم:

بعد از اینکه حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس انجام شد باید کد رو از داخل فایل functions.php پاک کنید چون اگه این کد رو پاک نکنید دیگه نمی تونید برای مطالب سایت تصویر شاخص قرار بدید.  

جمع بندی

در آخر امیدوارم که آموزش حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس به کارتون بیاد و بتونید در مواردی که نیاز هست استفاده کنید. اگر به مباحث توابع وردپرس علاقمند هستید پیشنهاد می کنم مقالات نمایش مطالب مرتبط بدون افزونه در وردپرس و نمایش عنوان دسته در وردپرس و آموزش رفع خطای ftp در وردپرس را حتما مطالعه کنید.

اگر در استفاده از این کد سوال یا مشکلی داشتید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم. با انتقادات و پیشنهادات خود ما را یاری کنید 😉  

مقاله انگلیسی برای مطالعه بیشتر = How To Bulk Remove Featured Images From Posts in WordPress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *