حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس بدون استفاده از افزونه

حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس (بدون افزونه)

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 16 اردیبهشت 1402

حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس بدون استفاده از افزونه را در این مطلب از سری مقالات آموزش وردپرس مورد بررسی قرار می دهیم. گاهی اوقات که خیلی هم زیاد نیست، نیاز میشه تمامی تصاویر شاخص پست های وردپرس را حذف کنیم که برای این کار باید تک تک نوشته ها را در حالت ویرایش نوشته قرار داده و تصویر شاخص نوشته را حذف کنیم که این کار زمان زیادی می خواهد بماند که کاری طاقت فرسا و اعصاب خورد کن هم هست!

پس در این مقاله از سری مقالات توابع و هک وردپرس می خوام کدی رو بهتون معرفی کنم که باهاش می تونید در عرض یک ثانیه، تمام تصاویر شاخص وردپرس را حذف کنید.

دلیل حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس 

اما چرا یکی باید تمامی تصاویر شاخصی که با کلی زحمت تهیه کرده رو بخواد پاک کنه؟ معمولا این جور مشکلات زمانی به وجود میاد که شما میخواهید قالب وردپرس سایت را تغییر بدید و اندازه تصاویر شاخص قالب جدید با سایز تصاویر قالب قدیمی فرق میکنه و جلوه جالبی نخواهد داشت. برای همین تصاویر شاخص رو یک بار کلا حذف می کنند و دوباره بارگزاری می کنند تا با سایز قالب جدید برش بخوره و مناسب با تغییرات قالب وردپرس جدید باشه.  

کد حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس

برای پاک کردن تمام تصاویر شاخص وردپرس باید کد زیر رو داخل فایل functions.php قالب سایت قرار بدید:  

global $wpdb;
 
$attachments = $wpdb->get_results( "
  SELECT *
  FROM $wpdb->postmeta
  WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );
 
foreach ( $attachments as $attachment ) {
  wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );
}
 
$wpdb->query( "
  DELETE FROM $wpdb->postmeta
  WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

توجه داشته باشید که به محض این که این کد رو در فایل functions.php قرار بدید و ذخیره کنید تمامی تصاویر شاخص پست ها در وردپرس پاک می شود. پس در استفاده از این کد محتاط باشید تا خدای نکرده با مشکل مواجه نشوید.  

نکته خیلی مهم: بعد از اینکه تمام تصاویر شاخص وردپرس Delete شد باید کد رو از داخل فایل functions.php پاک کنید چون اگه این کد رو پاک نکنید دیگه نمی تونید برای مطالب سایت تصویر شاخص قرار بدید.

جمع بندی

در آخر امیدواریم که آموزش حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس به کارتون بیاد و بتونید در مواردی که نیاز هست استفاده کنید. اگر در استفاده از این کد سوال یا مشکلی داشتید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم 😉

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

 1. محمدعلی میگوید:

  سلام، ضمن تشکر از مقاله خوب و کاربردی شما ، این تکه کد برای برگه ها و محصولات ووکامرس هم کارایی دارد ؟

  • پشتیبانی میگوید:

   باسلام، بله می‌توانید با تغییراتی جزئی دقیقا از همین روش برای حذف دیگر موارد در وردپرس استفاده کنید.

 2. فرشاد میگوید:

  ایا افزونه ای هم هست که این کار را به صورت دوره ای انجام بده؟

  • پشتیبانی میگوید:

   توجه داشته باشید که شما فقط زمانی نیاز به حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس دارید که می‌خواهید یک تغییرات اساسی را در سایت خود اعمال کنید، و قطعا این تغییرات به صورت دوره‌ای نخواهد بود.

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!