جلوگیری از تغییرات در کدهای قالب وردپرس

جلوگیری از تغییرات در کدهای قالب وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 18 اردیبهشت 1402

جلوگیری از تغییرات در قالب وردپرس را در این مقاله از سری مقالات امنیت وردپرس مورد بررسی قرار می‌دهیم. اکثر طراحان و سازندگان قالب وردپرس و افزونه وردپرس یا حتی دوستانی که قالب‌های وردپرس خارجی را فارسی سازی می‌کنند از ویرایش محصولات خود و حتی حذف کپی رایت از فوتر قالب‌ها گله‌مند و شاکی هستند و دوست دارند که راهی داشتند که از این کار جلوگیری می‌کردند.

البته هستند دوستانی که حق کپی رایت را به رسمیت می شناسند و این موضوعات را رعایت می‌کنند ولی از قدیم گفتند پیش گیری بهتر از درمان است 😀 در این مقاله می‌خواهیم کدی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‌توانید از تغییرات کدها در قالب وردپرس جلوگیری کنید. پس اگر می‌خواهید کد جلوگیری از تغییرات در قالب وردپرس را یاد بگیرید کافی است تا انتهای این مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید و موارد را به صورت عملی انجام دهید.

کد جلوگیری از تغییرات در قالب وردپرس 

برای اینکه بتوانید از تغییرات کد های قالب وردپرس خود جلوگیری کنید باید قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید:  

add_action('admin_init', 'slt_lock_theme');
function slt_lock_theme() {
global $submenu, $userdata;
get_currentuserinfo();
if ($userdata->ID != 1) {
unset($submenu['themes.php'][5]);
unset($submenu['themes.php'][15]);
}
}

نکات استفاده از کد بالا:

قبل از هر کاری از فایل functions.php قالب وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر اشکالی پیش اومد بتونید سریع مشکل را برطرف کنید. این قطعه کد را در انتهای فایل functions.php قرار دهید تا در دیگر قسمت های سایت مشکلی به وجود نیاد.  

غیرفعال کردن ویرایشگر قالب و افزونه در وردپرس

اگر می‌خواهید به صورت کامل ویرایشگر قالب و افزونه در وردپرس را غیرفعال کنید بهتر است که از این روش دوم استفاده کنید، در این روش شما تنها کافیست فایل wp-config.php را ویرایش کنید و قطعه کد زیر را دقیقا قبل از خط ‘That’s all, stop editing! Happy publishing’ قرار دهید:

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

سپس فایل را ذخیره کنید و به پیشخوان وردپرس خود بازگردید. با انجام این کار ویرایشگر قالب و افزونه در وردپرس به صورت کامل از کار خواهد افتاد و امنیت سایت وردپرسی شما بسیار بالاتر خواهد رفت.

جمع بندی

در انتها امیدوارم که این مقاله آموزشی به کارتون بیاد و بتونید برای جلوگیری از تغییرات در قالب وردپرس از آن استفاده کنید. هرگونه سوالی در رابطه با این آموزش دارید در بخش دیدگاه های سایت مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ گوی شما عزیزان باشیم. با انتقادات و پیشنهادات خود ما را همراهی کنید 😉

4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!