آموزش مدیریت رونوشت ها در وردپرس

آموزش مدیریت رونوشت ها در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 24, خرداد, 1400

رونوشت ها در وردپرس را می خواهیم در این آموزش وردپرس مورد بررسی قرار دهیم. شما زمانی که در حال نگارش یک نوشته برای سایت وردپرسی تان هستید، وردپرس به صورت اتوماتیک از نوشته یک رونوشت ذخیره می کند تا اگر اتفاقی ناگهانی افتاد، تمام زحمت شما برای آن نوشته از بین نرود. در این مقاله می خواهیم به صورت کامل رونوشت های وردپرس را مورد بررسی قرار دهیم.

رونوشت ها در وردپرس چیست؟

رونوشت های وردپرس یکی از قابلیت های پرکاربرد وردپرس است، کارکرد آن به این صورت است که، زمانی که شما در حال نگارش یک نوشته در وردپرس هستید، وردپرس رونوشت هایی به صورت خودکار از آخرین تغییرات نوشته شما در دیتابیس سایت ذخیره می کند، تا اگر به اشتباه قسمتی از مقاله را حذف یا تغییر داده بودید یا ارتباطتان با سایت به هر دلیلی قطع شد هر چقدر زحمت بابت تهیه نوشته کشیده اید از بین نرود و به راحتی بتوانید آن را بازیابی کنید.

مدیریت رونوشت ها در وردپرس

در سمت چپ صفحه ویرایش نوشته باکس کوچکی به نام انتشار وجود دارد که در قسمت رونوشت ها، با کلیک روی گزینه کاوش به قسمت رونوشت های وردپرس دسترسی پیدا می کنید:

دسترسی به رونوشت ها در وردپرس
تعداد رونوشت های وردپرس

بعد از کلیک روی گزینه کاوش صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد: 

رونوشت وردپرس
قسمت رونوشت ها

صفحه مدیریت رونوشت ها در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است شما می توانید تفاوت های رونوشت های ذخیره شده در دیتابیس سایت را در این قسمت ببینید و هر کدام که لازم بود را بازیابی کنید، همچنین با ابزار مقایسه رونوشت ها می توانید رونوشت ها را باهم مقایسه کنید. در این صفحه قسمت هایی که با رنگ قرمز مشخص شده اند از رونوشت قبلی حذف شذه اند و بخش های اضافه شده نسبت به رونوشت قبلی با رنگ سبز نشان داده شده اند.

دسترسی از طریق جعبه رونوشت ها

یک راه دیگر هم برای دسترسی به رونوشت ها در وردپرس وجود دارد که در قسمت پایین صفحه ویرایشگر نوشته قرار دارد که برای فعال کردن آن از بالای صفحه پیشخوان وردپرس گزینه تنظیمات صفحه را کلیک کنید:

زمینه دلخواه وردپرس
تنظیمات صفحه

سپس جعبه تنظیمات صفحه قابل مشاهده خواهد شد به شکل زیر:

جعبه رونوشت ها در وردپرس
جعبه تنظیمات برای انتخاب رونوشت ها

برا فعال شدن جعبه رونوشت های وردپرس باید تیک گزینه رونوشت ها را مطابق تصویر بالا فعال کنید تا جعبه زیر در قسمت پایین ویراشگر نوشته نمایش داده بشه:

بازبینی رونوشت ها در وردپرس
رونوشت های ذخیره شده

همانطور که در تصویر بالا می بینید تعداد رونوشت ها در وردپرس که در دیتابیس سایت شما برای هر نوشته ذخیره شده و برای بازیابی در دسترس است در این جعبه قابل مشاهده است. با کلیک روی هر کدام از این رونوشت ها به صفحه مدیریت رونوشت ها در وردپرس هدایت می شوید و در آنجا می توانید رونوشت های مطلب را به دلخواه استفاده کنید.

مقایسه رونوشت ها

برای مقایسه دو رونوشت با هم می توانید در صفحه مدیریت رونوشت ها با حرکت دادن اسلایدر بالای صفحه رونوشت ها را باهم مقایسه کنید، البته در اینجا امکان ویرایش وجود ندارد تنها برای مقایسه می توانید استفاده کنید. 

مقایسه رونوشت ها در وردپرس
مقایسه رونوشت ها و انتخاب مناسب ترین آن

شخصی سازی تنظیمات رونوشت ها با استفاده از فایل wp-config

با استفاده از کد های مختلف می توانید تنظیمات رونوشت های وردپرس به دلخواه خود تنظیم کنید، برای اینکار در پوشه Public_html سرور سایت فایل wp-config را در حالت edit قرار دهید و هر کدام از کدهای زیر را که نیاز داشتید در قسمتی مناسبی از آن کپی کنید.

مدیریت تعداد رونوشت ها از هر نوشته

برای تمیزتر نگه داشتن حافظه دیتابیس سایت می توانید با استفاده از کد زیر تعداد رونوشت های ساخته شده در هر نوشته را مدیریت کنید. عدد انتهای کد تعداد رونوشت های ذخیره شده را نشان می دهد. کد زیر را در ابتدای فایل wp-config (بعد از تگ <?php ) قرار دهید.

# Saves 5 revisions per post define( 'WP_POST_REVISIONS', 5 );

غیرفعال کردن رونوشت های وردپرس

با استفاده از کد زیر می توانید رونوشت ها در وردپرس را غیر فعال کنید ، توجه داشته باشید در صورت غیر فعال کردن رونوشت ها در وردپرس اگر به هر دلیلی در زمان نوشتن یک مطلب ، ارتباطتان با سرور سایت قطع شود ، باید دوباره از ابتدا شروع به نوشتن کنید!

 # Disables the post revision feature define( 'WP_POST_REVISIONS', false ); 

تغییر زمان ذخیره اتوماتیک رونوشت ها

زمان پیشفرض ذخیره اتوماتیک وردپرس ۶۰ ثانیه است که با قطعه کد زیر می توانید این زمان را بیشتر کنید.

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 300 ); // secondsdefine('WP_POST_REVISIONS', false);

جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله رونوشت ها در وردپرس مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشه اگر در رابطه با رونوشت ها در وردپرس سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاهها مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم .ممنون از همراهیتون 😉    

مقاله انگلیسی برای مطالعه بیشتر: wpmudev

نظرات در “آموزش مدیریت رونوشت ها در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =