کیف پول من؛ برترین کیف پول رمزارز ایران + معرفی کامل

منتشر شده در تاریخ : 2, بهمن, 1400

کیف پول ارز دیجیتال چیست و نحوه عملکرد آن

کیف پول من یا کیف پول ارز دیجیتال، نوعی کیف پول است که برای نگهداری ارز های دیجیتال ، مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از کیف پول من می توانید کارهایی نظیر نگهداری و دریافت یا ارسال ارزهای دیجیتال را انجام دهید. برای کوین های معروف کیف پولی توسعه یافته ساخته شده است، هرچند بیشتر کاربران علاقه به استفاده از واژه های چند منظوره را دارند. برای استفاده از کریپتوکارنسی نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال دارید . در حقیقت کیف پول ارز دیجیتال یک ابزار برای ارتباط داشتن با شبکه بلاک چین است. برخی از کیف پول ها فقط از یک ارز خاص پشتیبانی می کنند اما برخی دیگر وجود دارند که از ارز های بسیار زیادی پشتیبانی می کنند . بعضی از که به پول ها یا والت ها وجود دارند که به دست خود مالک مدیریت می شوند.

البته کیف پول من، به صورت نرم افزاری و کاغذی و سخت افزاری وجود دارد و بر اساس مکانیزم عملکرد به دسته بندی های گوناگون تقسیم بندی می شود. از جمله این دسته بندی می توان به کیف پول سرد و کیف پول گرم اشاره کرد. اما باید اشاره کنیم که کیف پول های ارز دیجیتال بیشتر در مدل نرم افزاری تولید شده اند و از آنجایی که آنها امنیت بیشتری دارند و استفاده از آنها بسیار راحت است باعث شده است تا مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گیرند. اما کیف پول های سخت افزاری در نوع خود بسیار عالی بوده و دارای ویژگی های مثبت زیادی هستند . این والت ها  امنیت کاملی دارند و کاربرانی که دارایی بالایی دارند می توانند از آنها استفاده کنند. بعد از خرید اتریوم و خرید رمزارز یا خرید اتریوم، از صرافی ها نیاز به یک کیف پول من دارید. 

نکته های مهم درباره کیف پول های ارز دیجیتال

از جمله نکات در مورد کیف پول من، می توان به این اشاره کرد که شما می توانید آدرس عمومی را در اختیار دوستان یا آشنایان قرار دهید اما آدرس خصوصی را باید نزد خودتان محفوظ نگه دارید . در نگهداری از ارز دیجیتال تمام تلاش خود را کنید چرا که اگر فردی به کلیدهای خصوصی شما دسترسی داشته باشد به این معنی می باشد که به کلیه دارای شما دسترسی دارد. محل نگهداری رمز ارزها بر خلاف اسکناس های واقعی است. چرا که اسکناس های واقعی در درون کیف پول نگهداری می شوند و شما نمی توانید اسکناس های واقعی را در والت رمز ارز نگهداری کنید به عبارت دیگر کوین ها قابلیت نگهداری در کیف پول ارز دیجیتال را ندارند و محل ذخیره شدن آنها بلاک چین است. شما با استفاده از این والت ها می توانید به بلاک چین متصل شده و با آن ارتباط برقرار کنید.

همچنین توجه داشته باشید که ارتباطی که با بلاک چین برقرار می کنید فقط شامل مواردی مانند دریافت وجه، مشاهده موجودی و ارسال است. کیف پول شما محل نگهداری توکن ها نیست و فقط می توانید آدرس ها را در آن نگهداری کنید. همچنین والت یک ارز دیجیتال، با بلاک چین مربوط به همان ارز دیجیتال، تعامل برقرار می کند و به این روش به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا بین آدرس های گوناگون جابجا شوند. از کاربردهای دیگر کیف پول ارز می توان به  امکان مشاهده کردن موجودی در هر آدرس اشاره کرد. بیشتر کیف پول به صورت حضانتی هستند. به این صورت که یک صرافی یا سرویس دهنده همه چیز را به عهده می گیرد و شما فقط امکان مشاهده موجودی پشت هر آدرس عمومی را دارید. کیف پول من  کلید های خصوصی را ذخیره می کند.  برای خرید ارز بیت کوین می توانید به صرافی های معتبر مراجعه کنید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال نرم افزاری

کیف پول من ، یا کیف پول های نرم افزاری انواع گوناگونی دارند. بیشتر کیف پول نرم افزاری قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. از جمله این دسته بندی ها می توان به وب والت اشاره کرد. کیف پول وب تحت وب بوده به همین دلیل شما می توانید با استفاده از یک مرورگر به بلاک چین دسترسی داشته باشید و این کیف پول دارای مزایای متعددی است. از جمله مزایای آن می توان به عدم نیاز شما به نصب هیچگونه برنامه بر روی دستگاه اشاره کرد. همچنین شما با استفاده از دستگاه هایی که دارای مرورگر وب هستند می توانید به کیف پول خودتان که همان کیف پول به والت است دسترسی داشته باشید. کیف پول های مخصوص صرافی ها یا همان حضانتی ها در دست اینگونه کیف پول ها قرار دارند. شما با استفاده از رمز عبور و نام کاربری می توانید به حساب کاربری تان دسترسی داشته باشید.

البته امکان ایجاد یک کیف پول جدید برای دسترسی نیز وجود دارد. اما سرویس دهنده های وجود دارند که اقدام به نگهداری و مدیریت از کلیدهای خصوصی شما می کنند. در این صورت امکان به خطر افتادن دارایی دیجیتال شما وجود دارد. چرا که در چنین شرایطی شما نمی توانید از کلید های پرایوت استفاده کنید. چون مراقبت از آنها را به شخص دیگری سپرده و اگر شرکت مزبور در نگهداری از کلید های پرایوت کوتاهی کند امکان به خطر افتادن رمزهای شما وجود دارد. به همین دلیل برای جلوگیری از افتادن چنین اتفاقی کیف پول های تحت وب دیگری وجود دارند که اجازه مدیریت از کلیدها را به کاربران داده اند و این مدیریت می تواند به صورت اشتراکی و کامل انجام گیرد چرا که نگهداری ارز دیجیتال بعد از خرید رمزارز مهم است. نام دیگر کیف پول دسکتاپ والت و موبایل والت است.

کیف پول رمز ارز سخت افزاری چیست؟

کیف پول من، در مدل سخت افزاری نیز وجود دارد این کیف ها کاملا فیزیکی هستند.  این گونه والت ها برای ایجاد کلید های پرایوت یا کابلی از یک تولید کننده تصادفی عدد استفاده می کند. والت به اینترنت متصل نمی باشد به همین دلیل به آنها والت ارز دیجیتال سرد می گویند. البته امنیت بسیار بالایی دارند. همچنین باید اشاره کنیم با توجه به داشتن امنیت بسیار بالا باز هم نمی توانیم امنیت آن ها را ۱۰۰ درصد تضمین کنیم. اگر امکان وجود داشتن باگ در کیف پول رمز ارز سخت افزاری وجود داشته باشد، هکرها امکان دسترسی به دارایی کاربران را خواهند داشت. همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم کیف پول هایی که نرم افزاری هستند قابلیت استفاده آسان را دارند. اما از جمله نقطه ضعف های کیف پول های سخت افزار می توان به دشواری در استفاده از آنها اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید از رمز های خود استفاده کنید همواره به وجود یک دستگاه کوچک نیاز دارید و این دستگاه های کوچک همان کیف پول های رمز ارز و سخت افزاری هستند. وقتی شما آنها را به همراه خود حمل می کنید احتمال گم شدن آن وجود دارد. از طرف دیگر برای خرید آنها نیاز به پرداخت هزینه دارید اما برای نصب کردن و دانلود کیف پول های نرم افزاری شما نیاز به پرداخت هزینه ندارید و می توانید به صورت کاملآ رایگان استفاده کنید. برای خرید  کیف پول من باید هزینه زیادی پرداخت کنید تا بتوانید نگهداری ارز دیجیتال را به خوبی انجام دهید. اما با توجه به مواردی که گفته شد اگر شما دارایی دیجیتال با ارزش بالا دارید به شما پیشنهاد می کنیم که از کیف پول سخت افزار استفاده کنید چرا که امنیت آنها بسیار بالا است.

راهنمای انتخاب کیف پول ارز دیجیتال مناسب

شما بعد از خرید اتریوم یا خرید رمزارز یا خرید بیت کوین نیاز به نگهداری ارز های دیجیتال دارید. برای این کار می توانید از کیف پول من استفاده کنید. برای خرید کیف پول من باید به نکاتی که در قسمت زیر اشاره می کنیم توجه کنید.کیف پولی که میخواهید خریداری کنید باید دارای ویژگی هایی مانند کنترل کلید خصوصی باشد. در هنگام خرید کیف پول من این سوال را از خود بپرسید که آیا کیف پول مورد نظر به شما این امکان را می دهد کلید خصوصی خروجی بگیرید. ویژگی دیگر، ویژگی امنیتی آن است. به این موضوع توجه داشته باشید که کیف پولی که دارید خریداری می کنید امکان پشتیبانی گیری دارد و یا قابلیت تضمین را دارا می باشد. تیم توسعه از دیگر نکاتی است که باید در هنگام خرید کیف پول به آن توجه داشته باشید. آیا کیف پولی که خریداری می کنید قابلیت آپدیت و به روز رسانی به صورت مرتب را دارا هست یا خیر. همچنین کیف پول نگهداری ارز دیجیتال به صورت سرد و گرم وجود. کیف پول های گرم کیف پول هایی هستند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارا هستند مانند کیف پول های تحت وب اما کیف پول های سرد کیف پول های می باشند قابلیت متصل شدن به اینترنت را دارا نیستند. در هنگام انتخاب کیف پول ها توجه داشته باشید که امنیت کیف پول سرد بسیار بیشتر است. 

مقایسه کیف پول های سرد و گرم

کیف پول من ، به دو صورت سرد و گرم وجود دارد. استفاده از کیف پول های گرم سخت نیست. به این دلیل به آنها کیف پول های گرم می گویند که قابلیت متصل شدن به اینترنت را دارا هستند. کیف پول های گرم یک کیف پول بسیار مناسب برای استفاده های روزمره به شمار می رود و اگر شما به صورت روزانه در حال معامله ارز دیجیتال هستید، به شما کیف پول های گرم را پیشنهاد می کنیم، همانطور که اشاره کردیم استفاده از آنها بسیار راحت است. از طرف دیگر از آنجایی که این کیف پول ها به اینترنت موبایل یا دسکتاپ متصل می شوند برای انجام تراکنش ها کافیست که روی چند دکمه کلیک کنید. بعضی از صرافی ها نیز وجود دارند که برای امنیت بیشتر و برای حفظ مبالغ کاربران از کیف پول های سرد نیز استفاده می کنند.

اما کیف پول گرم نقص هایی نیز دارند و از بزرگترین آنها می توان به امنیت پایین اشاره کرد. اگر حجم دارایی های دیجیتالی شما بالا است استفاده از این کیف پول ها به شما توصیه نمی شود. از آنجا که این کیف پول ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارا هستند لذا در خطر حملات سایبری قرار دارند. کیف پول های سرد از جمله کیف پول های با امنیت بالا برای نگهداری ارز های دیجیتال به شمار می روند که قابلیت اتصال به اینترنت را ندارند. کیف پول های کاغذی و کیف پول های سخت افزاری را می توان در دسته بندی کیف پول های سرد جای داد. کیف پول های سرد شکل فیزیکی دارند و از آن ها می توان به کیف پول لجر نانو ایکس اشاره کرد. اما برخلاف کیف پول های گرم استفاده از این کیف پول ها کمی سخت است.

این مطلب صرفا یک رپورتاژ آگهی است و جنبه تبلیغاتی داشته و آکادمی وبکیما نه آن را تایید و نه رد می‌کند و همچنین هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − چهار =