مدیریت تصویر کاربران در وردپرس | Gravatar

مدیریت تصویر کاربران در وردپرس | Gravatar

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 17 تیر 1402
باید لاگین کنید!

در ادامه آموزش وردپرس، به آموزش تغییر آواتار در وردپرس رسیدیم. آواتار همان عکس پروفایل کاربران هر سایت است، زمانی که یک کاربر در سایت شما عضو می شود یا در قسمت دیدگاههای سایت یک دیدگاه را ثبت می کند یک تصویر پیشفرض در وردپرس در کنار نام او قرار می گیرد که بستگی به تنظیمات سایت دارد. در این آموزش یاد می گیرید که چگونه تصویر پیش فرض آواتار در وردپرس را تغییر دهید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تصویر پیشفرض آواتار در وردپرس

اگر تنظیمات قسمت آواتار را تغییر نداده باشید به صورت پیشفرض تصویر زیر برای کاربران در نظر گرفته شده است: 

تصویر پیشفرض آواتار در وردپرس
تصویر پیشفرض آواتار وردپرس

 برای دسترسی به قسمت تنظیمات آواتار، از پیشخوان وردپرس بخش تنظیمات > گفتگو را انتخاب کنید:

گفتگو در وردپرس
تنظیمات گفتگو در وردپرس

 بعد در قسمت پاییین صفحه در بخش نیمرخ‌ها می توانید به تنظیمات آواتار در وردپرس دسترسی داشته باشید. 

نیمرخ ها در وردپرس
تغییر آواتار در وردپرس

تنظیمات آواتار در وردپرس

 خب بریم یه نگاهی به گزینه های این قسمت داشته باشیم:

نمایش نیمرخ:

برای فعال کردن آواتار در وردپرس باید این گزینه را فعال کنید، اگر هم سایتی دارید که نیازی به آواتار ندارد می توانید از این قسمت آواتار در سایتتان را غیر فعال کنید.

بیشترین رتبه بندی:

در این قسمت تنظیمات برای نمایش گراواتار ها در رده های سنی مختلف است ، بهترین گزینه همان گزینه پیشنهادی خود وردپرس یعنی گروه سنی G: مناسب برای همه مخاطبان می باشد.

نیم‌رخ پیش‌فرض آواتار در وردپرس:

در این قسمت می توانید با توجه به گزینه های پیشنهادی تصاویر پیش فرض کاربران را تغییر دهید ، اگر از
گزینه => نشان Gravatar
استفاده کنید تصاویر کاربرانتان از سایت معروف گراواتار آپلود خواهد شد، در ادامه مقاله به معرفی این سرویس وردپرس می پردازیم.


گراواتار Gravatar چیست؟

گراواتار نوعی سرویس برای آواتار در وردپرس است، طرز کار و استفاده از آن بدین صورت است که کاربران سایت های وردپرس در آن عضو شده و تصویری را برای آواتار خود در سایت های وردپرسی آپلود می کنند. سپس در هر سایت وردپرسی که عضو شوند یا دیدگاهی ثبت کنند تصویری که در این سرویس به ثبت رسانده اند به نمایش در خواهد آمد.

گراواتار به معنای “تصویر نمایه جهانی” (Globally Recognized Avatar) است و یک سرویس آنلاین است که به کاربران اجازه می‌دهد تصویر نمایه‌ای (آواتار) را در سایت‌ها و سرویس‌های مختلف از طریق یک حساب کاربری مشترک استفاده کنند. Gravatar توسط Automattic، کمپانی پشت سیستم مدیریت محتوای وردپرس، تاسیس شده است.

با استفاده از گراواتار، کاربران می‌توانند تصویر نمایه خود را به حساب کاربری گراواتار خود اضافه کنند و آن را با یک آدرس ایمیل مشخص ارتباط دهند. سپس، وقتی کاربر با استفاده از آدرس ایمیل خود در سایت‌ها و سرویس‌هایی که از Gravatar پشتیبانی می‌کنند، نظر می‌دهد یا نمایه‌ای را می‌سازد، تصویر نمایه او به طور خودکار نمایش داده می‌شود. این بدان معنی است که کاربران دیگر می‌توانند تصویر نمایه شما را در هر سرویسی که از گراواتار استفاده می‌کند ببینند.

با استفاده از Gravatar، کاربران می‌توانند تصویر نمایه‌های مختلفی را بارگذاری کنند و آن‌ها را به آدرس‌های ایمیل خود متصل کنند. همچنین، گراواتار امکاناتی مانند تغییر اندازه تصویر نمایه درخواست شده و همچنین ارائه تصاویر نمایه تصادفی را نیز فراهم می‌کند.

از آنجا که گراواتار یک سرویس عمومی است، بسیاری از وبسایت‌ها و سرویس‌های آنلاین از آن پشتیبانی می‌کنند. این به کاربران امکان می‌دهد تصویر نمایه خود را در بسیاری از جاها به اشتراک بگذارند و از تصویر یکنواخت نمایه خود در تمام این سرویس‌ها بهره ببرند.


جمع بندی

در انتها امیدواریم که مقاله آموزش تغییر آواتار در وردپرس، مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشه اگر در این زمینه سوال یا نظری داشتید در قسمت دیدگاهها با ما در میان بگذارید تا پاسخگوی شما دوستان باشیم.ممنون از همراهیتون.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!