نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا (تمام افزونه‌ها را باهم نصب کنید)

نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 31 فروردین 1402

آیا می‌خواهید نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا را یاد بگیرید؟ آیا به دنبال یک روش آسان برای نصب کردن افزونه‌های موردعلاقه خود در وردپرس به‌صورت یکجا هستید؟ اگر کارتان طراحی سایت است و اگر مرتباً سایت‌های جدید وردپرسی ایجاد می‌کنید، احتمالاً لیستی از افزونه‌هایی را که باید در هر وب‌سایتی که ایجاد می‌کنید نصب کنید را در اختیار دارید.

به‌صورت پیش‌فرض، وردپرس به شما امکان می‌دهد تا در هر بار از مخزن وردپرس، یک افزونه وردپرس را نصب کنید. و اگر بخواهید برای مثال ۳۰ افزونه را برای سایتی که طراحی کرده‌اید یک عدد یک عدد نصب و فعال‌سازی کنید کاری زمان‌بر و عذاب دهنده است مخصوصاً اگر باید این کار را زیاد انجام دهید.

حالا به نظرتان خوب نیست که بتوانید همه افزونه‌های وردپرس موردنیاز و علاقه  خود را به سرعت و یکجا نصب کنید؟ در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید به‌راحتی نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا را با آخرین سرعت ممکن انجام بدید.

نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا (مرحله به مرحله)

بیش از 58000+ افزونه فقط در فهرست رایگان مخزن وردپرس WordPress.org موجود است. با این حال، بیشتر کاربران با همان مجموعه افزونه‌های وردپرس خود که با آن‌ها بیشتر آشنایی دارند و راحت هستند کار می‌کنند. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید تمام افزونه‌های موردعلاقه خود را به‌یک‌باره نصب کنید.

مرحله ۱: افزونه WPCore Plugin Manager را نصب کنید

اولین کاری که باید برای نصب افزونه‌های وردپرس به صورت یکجا انجام دهید نصب و فعال‌سازی افزونه WPCore Plugin Manager است. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مرحله‌به‌مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

افزونه WPCore Plugin Manager ابزاری آنلاین و رایگان است که به شما امکان را می‌دهد تا مجموعه‌ای از افزونه‌های موردعلاقه وردپرس خود را ایجاد کرده و به سرعت آنها را در سایت خود نصب کنید.

پس از فعال‌سازی، افزونه منوی جدیدی با عنوان ‘WPCore’ را در پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می‌کند. برای پیکربندی تنظیمات باید روی آن کلیک کنید.

تنظیمات افزونه WPCore Plugin Manager برای نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا
تنظیمات افزونه WPCore Plugin Manager

در صفحه مجموعه‌های افزونه WPCore از شما خواسته می‌شود که یک کلید کلکسیون برای واردکردن افزونه‌ها اضافه کنید. بنابراین، مرحله بعدی برای نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا ایجاد یک مجموعه پلاگین با افزونه‌های انتخابی خود و گرفتن کلید است. همچنین می‌توانید بسیاری از مجموعه‌های پیش‌ساخته دیگر را از وب‌سایت‌های دیگر استفاده کنید.

مرحله ۲: مجموعه ای از افزونه‌های مورد علاقه خود را ایجاد کنید

برای ایجاد مجموعه‌ای از افزونه‌های موردعلاقه خود، باید به وب‌سایت WPCore مراجعه کرده و بر روی دکمه “ایجاد حساب کاربری رایگان” یا به انگلیسی  ‘Create your FREE account’ کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری در وب سایت WPCore برای نصب افزونه‌های کاربردی وردپرس به صورت یکجا
ساخت حساب کاربری در وب سایت WPCore

در مرحله بعد برای نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت گروهی، صفحه ثبت‌نام را مشاهده خواهید کرد. نام کاربری، ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید، شرایط را بپذیرید، reCAPTCHA را تأیید کنید، و سپس بر روی دکمه “ایجاد حساب” یا به انگلیسی  ‘Create Account’ کلیک کنید.

ثبت نام رایگان در وب سایت WPCore
ثبت نام رایگان در وب سایت WPCore

ساخت گروهی از افزونه‌ها

در صفحه بعدی این امکان را به شما می‌دهد تا کلکسیون یا همان گروه افزونه‌های جدید خود را ایجاد کنید. عنوان (collection title) و توضیحات (description) مجموعه خود را اضافه کنید، مجموعه “عمومی” یا “خصوصی”  (‘Public’ or ‘Private’) را که می‌خواهید بسازید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

یک مجموعه پلاگین جدید را در WPCore ایجاد کنید
یک مجموعه پلاگین جدید را در WPCore ایجاد کنید

پس‌ازآن  وب‌سایت WPCore مجموعه‌ای را ایجاد می‌کند که می‌توانید افزونه‌های موردعلاقه خود را در آن اضافه کنید. برای افزودن افزونه‌ها از مخزن رسمی افزونه وردپرس، کافی است روی نماد “افزودن” در کنار “افزونه‌های WordPress.org” کلیک کنید.

افزونه ها را در مجموعه افزونه های خود در WPCore اضافه کنید
افزونه ها را در مجموعه افزونه های خود در WPCore اضافه کنید

افزودن افزونه به گروه افزونه‌های خود

پس‌ازآن، یک پنجره جدید ظاهر می‌شود که می‌توانید یک افزونه وردپرس را بانام آن جستجو کنید. به‌عنوان‌مثال، افزونه “MonsterInsights” را جستجو می‌کنیم. اکنون افزونه را جستجو کرده و تمام نتایج مربوط به عبارت جستجو قابل‌مشاهده خواهد بود. پس از بارگیری نتایج، باید گزینه مناسبی را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید تا افزونه به گروه افزونه‌های شما اضافه شود.

افزونه را جستجو کنید تا در افزونه WPCore Plugin خود اضافه کنید
افزونه را جستجو کنید تا در افزونه WPCore Plugin خود اضافه کنید

پس از انتخاب آن، افزونه به مجموعه افزونه‌های شما اضافه می شود.

افزونه به مجموعه افزونه WPCore اضافه شد
افزونه به مجموعه افزونه WPCore اضافه شد

اکنون با دنبال کردن همین مراحل می‌توانید افزونه‌های بیشتری اضافه کنید.

کلید گروه افزونه‌ها

نسخه رایگان WPCore Plugin Manager به شما امکان می‌دهد فقط افزونه‌های رایگان را از مخزن افزونه‌های رایگان وردپرس یعنی سایت WordPress.org اضافه کنید.

اگر می‌خواهید افزونه‌های سفارشی و افزونه‌های پرمیوم وردپرس را از سایر سایت‌های شخص ثالث نصب کنید، باید از افزونه پرمیوم آن استفاده کنید.

پس از افزودن تمامی افزونه‌های وردپرس موردنظر خود، یک جعبه کوچک در سمت راست بالای صفحه خود مشاهده می‌کنید به سمت آن بروید و کد موجود قرمزرنگ داخل جعبه، کلید کلکسیون افزونه‌های شما می‌باشد.

کلید مجموعه افزونه WPCore
کلید گروه افزونه‌ها در WPCore

سپس کد را کپی کنید. در مرحله بعد، شما باید با استفاده از افزونه WPCore که قبلاً نصب کرده‌اید، این کلید را در سایت وردپرس خود اضافه کنید.

مرحله ۳: به صورت یکجا افزونه‌های مورد علاقه خود را نصب کنید

خب حالا  گزینه “WPCore” را در پنل مدیریت خود باز کنید و بر روی دکمه “افزودن کلید کلکسیون” یا به انگلیسی ‘Add a collection key’ در آن قسمت کلیک کنید.

کلید گروه افزونه‌های خود را در افزونه WPCore Plugin Manager اضافه کنید
کلید گروه افزونه‌های خود را در افزونه WPCore Plugin Manager اضافه کنید

پس‌ازآن یک فیلد را نشان می‌دهد که در آن باید کلید کلکسیون افزونه را قرار دهید. کلیدی را که قبلاً کپی کرده‌اید پیس کنید و روی دکمه “ذخیره مجموعه” یا به انگلیسی ‘Save Collections’ کلیک کنید.

کلید گروه افزونه‌های خود را در افزونه WPCore Plugin Manager ذخیره کنید
کلید گروه افزونه‌های خود را در افزونه WPCore Plugin Manager ذخیره کنید

افزونه WPCore اکنون گروه افزونه‌های شمارا بارگذاری کرده و برای نصب آماده می‌شود. سپس یک پیغام می‌دهد که افزونه  ‘WPCore می‌خواهد افزونه‌های زیر را نصب کند و لیست افزونه‌های کلکسیون‌تان را نشان می‌دهد. اکنون فقط باید روی گزینه “شروع نصب افزونه‌ها” یا به انگلیسی ‘Begin installing plugins’ کلیک کنید، تا افزونه کار را شروع کند.

روی گزینه Install Installing Plugins گزینه WPCore کلیک کنید
روی گزینه Install Installing Plugins گزینه WPCore کلیک کنید

در صفحه بعدی شما صفحه “نصب افزونه‌ها” یا ‘Install Plugins’  را با لیست پلاگین های موردعلاقه خود مشاهده خواهید کرد. برای نصب افزونه‌ها به‌صورت عمده و یکجا، با کلیک روی کادر کنار گزینه “افزونه” در بالا، همه را انتخاب کنید.

روی کادر کنار گزینه "افزونه" در بالا، را تیک بزنید
روی کادر کنار گزینه “افزونه” در بالا، را تیک بزنید

پس از انتخاب همه افزونه‌ها، روی گزینه کشویی کلیک کنید و گزینه “نصب” را انتخاب کنید. بعد روی دکمه “Apply” کلیک کنید.

افزونه های وردپرس را به صورت گروهی با WPCore نصب کنید
افزونه های وردپرس را به صورت گروهی با WPCore نصب کنید

پس از آن وردپرس افزونه‌ها را یکی یکی نصب می‌کند. پس از اتمام، با پیغام “تمام مراحل نصب به پایان رسید” به شما اطلاع می‌دهد.

گروه افزونه‌های نصب شده در وردپرس با WPCore
گروه افزونه‌های نصب شده در وردپرس با WPCore

به سادگی بر روی گزینه  ‘Return to Required Plugins Installer’ کلیک کنید.

لیست افزونه‌های نصب شده

در صفحه بعدی لیست افزونه‌هایی که به تازگی نصب کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. حال باید این افزونه‌ها را فعال کنید. ابتدا تمام افزونه‌ها را با کلیک روی کادر چک باکس انتخاب کرده و گزینه “فعال‌سازی” را از قسمت کشویی انتخاب کنید. بعد روی دکمه “Apply” کلیک کنید.

افزونه ها را به صورت یکجا با WPCore فعال کنید
افزونه ها را به صورت یکجا با WPCore فعال کنید

اکنون وردپرس همه افزونه‌ها را یکی‌یکی فعال می‌کند. پس از اتمام، یک پیام اعلان نمایش می‌دهد تا به شما اطلاع دهد که همه افزونه‌ها فعال هستند.

نمایش یک پیام سبز که گروه افزونه‌ها نصب شده‌اند
نمایش یک پیام سبز که گروه افزونه‌ها نصب شده‌اند

پس‌ازآن می‌توانید افزونه‌های نصب‌شده خود را با رفتن به صفحه افزونه‌ها » افزونه‌های نصب‌شده از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

مشاهده افزونه‌های نصب شده در صفحه افزونه‌های وردپرس
مشاهده افزونه‌های نصب شده در صفحه افزونه‌های وردپرس

اکنون می‌توانید تنظیمات افزونه‌هایی را که نصب کرده‌اید را پیکربندی کنید و سایر تنظیمات سایت‌تان را انجام دهید. تبریک! کار نصب افزونه‌های وردپرس به‌صورت یکجا به‌پایان رسید.

جمع بندی

در انتها امیدواریم که با استفاده از این آموزش وردپرس بتوانید یک کلکسیون و یک گروه از افزونه‌های موردنیاز و موردعلاقه خود را بسازید و سپس هر بار که خواستید یک سایت وردپرسی را طراحی کنید دیگر نیازی نباشد یکی‌یکی افزونه‌های موردنیازتان را آپلود و نصب کنید و به‌جای آن بتوانید از زمان اضافی که با این‌کار به‌دست می‌آورید یک سایت زیبا و با رابط کاربری خوب طراحی کنید.

اگر سوالی در رابطه با نصب افزونه‌ها به صورت گروهی داشتید در بخش نظرات و در زیر همین نوشته مطرح کنید تا باهم در ارتباط باشیم. ممنون از همراهی‌تان;)

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!