نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه : آیا به دنبال یک روش آسان برای نصب کردن افزونه های مورد علاقه خود در وردپرس به صورت یکجا هستید؟ اگر کارتان طراحی سایت است و اگر مرتباً سایتهای جدید وردپرسی ایجاد می کنید ، احتمالاً لیستی از افزونه هایی را که باید در هر وب سایتی که ایجاد می کنید نصب کنید را در اختیار دارید. به صورت پیش فرض ، وردپرس به شما امکان می دهد تا در هر بار از مخزن وردپرس، یک افزونه وردپرس را نصب کنید. و اگر بخواهید برای مثال ۳۰ افزونه را برای سایتی که طراحی کرده اید یک عدد یک عدد نصب و فعال سازی کنید کاری زمانبر و عذاب دهنده است مخصوصا اگر باید این کار را زیاد انجام دهید. حالا به نظرتان خوب نیست که بتوانید همه افزونه های وردپرس مورد نیاز و علاقه  خود را به سرعت و یکجا نصب کنید؟ در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه را با آخرین سرعت ممکن انجام بدید.

نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه (مرحله به مرحله)

بیش از ۵۵،۰۰۰+ افزونه فقط در فهرست رایگان مخزن وردپرس WordPress.org موجود است. با این حال ، بیشتر کاربران با همان مجموعه افزونه های وردپرس خود که با آن ها بیشتر آشنایی دارند و راحت هستند کار می کنند . بیایید ببینیم چگونه می توانید تمام افزونه های مورد علاقه خود را به یک باره نصب کنید.

مرحله ۱: افزونه WPCore Plugin Manager را نصب کنید

اولین کاری که باید برای نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WPCore Plugin Manager است. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما درباره نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید . افزونه WPCore Plugin Manager ابزاری آنلاین و رایگان است که به شما امکان می دهد مجموعه ای از افزونه های مورد علاقه وردپرس خود را ایجاد کرده و به سرعت آنها را در سایت خود نصب کنید. پس از فعال سازی ، افزونه منوی جدیدی با عنوان ‘WPCore’ را در پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می کند. برای پیکربندی تنظیمات باید روی آن کلیک کنید.

تنظیمات افزونه WPCore Plugin Manager

در صفحه مجموعه های افزونه WPCore از شما خواسته می شود که یک کلید کلکسیون برای وارد کردن افزونه ها اضافه کنید. بنابراین ، مرحله بعدی برای نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه ایجاد یک مجموعه پلاگین با افزونه های انتخابی خود و گرفتن کلید است. همچنین می توانید بسیاری از مجموعه های پیش ساخته دیگر را از وب سایت های دیگر استفاده کنید .

مرحله ۲: مجموعه ای از افزونه های مورد علاقه خود را ایجاد کنید

برای ایجاد مجموعه ای از افزونه های مورد علاقه خود ، باید به وب سایت WPCore مراجعه کرده و بر روی دکمه “ایجاد حساب کاربری رایگان” یا به انگلیسی  ‘Create your FREE account’ کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری در وب سایت WPCore

در مرحله بعد برای نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه ، صفحه ثبت نام را مشاهده خواهید کرد. نام کاربری ، ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید ، شرایط را بپذیرید ، reCAPTCHA را تأیید کنید ، و سپس بر روی دکمه “ایجاد حساب” یا به انگلیسی  ‘Create Account’ کلیک کنید.

ثبت نام رایگان در وب سایت WPCore

ساخت کلکسیون افزونه

در صفحه بعدی این امکان را به شما می دهد تا کلکسیون افزونه های جدید خود را ایجاد کنید. عنوان (collection title) و توضیحات (description) مجموعه خود را اضافه کنید ، مجموعه “عمومی” یا “خصوصی”  (‘Public’ or ‘Private’) را که می خواهید بسازید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

یک مجموعه پلاگین جدید را در WPCore ایجاد کنید

پس از آن  وب سایت WPCore مجموعه ای را ایجاد می کند که می توانید افزونه های مورد علاقه خود را در آن اضافه کنید. برای افزودن افزونه ها از مخزن رسمی افزونه وردپرس ، کافی است روی نماد “افزودن” در کنار “افزونه های WordPress.org” کلیک کنید.

افزونه ها را در مجموعه افزونه های خود در WPCore اضافه کنید

افزودن افزونه به مجموعه افزونه های خود

پس از آن ، یک پنجره جدید ظاهر می شود که می توانید یک افزونه وردپرس را با نام آن جستجو کنید. به عنوان مثال ، ” MonsterInsights ” را جستجو خواهیم کرد. اکنون افزونه را جستجو کرده و تمام نتایج مربوط به عبارت جستجو قابل مشاهده خواهد بود. پس از بارگیری نتایج ، باید گزینه مناسبی را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید تا افزونه به مجموعه شما اضافه شود.

افزونه را جستجو کنید تا در افزونه WPCore Plugin خود اضافه کنید

پس از انتخاب آن ، افزونه به مجموعه اضافه می شود.

افزونه به مجموعه افزونه WPCore اضافه شد

اکنون با دنبال کردن همین مراحل می توانید افزونه های بیشتری اضافه کنید.

کلید کلکسیون افزونه ها

نسخه رایگان WPCore Plugin Manager به شما امکان می دهد فقط افزونه های رایگان را از مخزن افزونه های رایگان وردپرس یعنی سایت WordPress.org اضافه کنید. اگر می خواهید افزونه های سفارشی و افزونه های پرمیوم وردپرس را از سایر سایت های شخص ثالث نصب کنید ، باید از افزونه پرمیوم آن استفاده کنید. پس از افزودن تمامی افزونه های وردپرس مورد نظر خود ، یک جعبه کوچک در سمت راست بالای صفحه خود مشاهده می کنید به سمت آن بروید و کد موجود قرمز رنگ داخل جعبه ، کلید کلکسیون افزونه های شما می باشد.

کلید مجموعه افزونه WPCore

سپس کد را کپی کنید. در مرحله بعد ، شما باید با استفاده از افزونه WPCore که قبلاً نصب کرده اید ،این کلید را در سایت وردپرس خود اضافه کنید.

مرحله ۳: به صورت یکجا افزونه های مورد علاقه خود را نصب کنید

خب حالا  گزینه “WPCore” را در پنل مدیریت خود باز کنید و بر روی دکمه “افزودن کلید کلکسیون” یا به انگلیسی ‘Add a collection key’ در آن قسمت کلیک کنید.

کلید جمع آوری را در افزونه WPCore Plugin Manager اضافه کنید

پس از آن یک فیلد را نشان می دهد که در آن باید کلید کلکسیون افزونه را قرار دهید. کلیدی را که قبلاً کپی کرده اید پیس کنید و روی دکمه “ذخیره مجموعه” یا به انگلیسی ‘Save Collections’ کلیک کنید.

کلید جمع آوری افزونه WPCore را در وردپرس ذخیره کنید

افزونه WPCore اکنون مجموعه افزونه های شما را بارگذاری کرده و برای نصب آماده می شود. سپس یک پیغام می دهدکه افزونه  ‘WPCore می خواهد افزونه های زیر را نصب کند و لیست افزونه های کلکسیون تان را نشان می دهد. اکنون فقط باید روی گزینه “شروع نصب افزونه ها” یا به انگلیسی ‘Begin installing plugins’ کلیک کنید ، تا افزونه کار را شروع کند.

روی گزینه Install Installing Plugins گزینه WPCore کلیک کنید

در صفحه بعدی شما صفحه “نصب افزونه ها” یا ‘Install Plugins’  را با لیست پلاگین های مورد علاقه خود مشاهده خواهید کرد. برای نصب افزونه ها به صورت عمده و یکجا ، با کلیک روی کادر کنار گزینه “افزونه” در بالا ، همه را انتخاب کنید.

پس از انتخاب همه افزونه ها ، روی گزینه کشویی کلیک کنید و گزینه “نصب” را انتخاب کنید. بعد روی دکمه “Apply” کلیک کنید.

افزونه های وردپرس را به صورت عمده با WPCore نصب کنید

پس از آن وردپرس افزونه ها را یکی یکی نصب می کند. پس از اتمام ، با پیغام “تمام مراحل نصب به پایان رسید” به شما اطلاع می دهد.

همه افزونه های نصب شده در وردپرس با WPCore

به سادگی بر روی گزینه  ‘Return to Required Plugins Installer’ کلیک کنید.

لیست افزونه های نصب شده

در صفحه بعدی لیست افزونه هایی که به تازگی نصب کرده اید را مشاهده خواهید کرد. حال باید این افزونه ها را فعال کنید. ابتدا تمام افزونه ها را با کلیک روی کادر چک باکس انتخاب کرده و گزینه “فعال سازی” را از قسمت کشویی انتخاب کنید. بعد روی دکمه “Apply” کلیک کنید.

افزونه ها را به صورت عمده با WPCore فعال کنید

اکنون وردپرس همه افزونه ها را یکی یکی فعال می کند. پس از اتمام ، یک پیام اعلان نمایش می دهد تا به شما اطلاع دهد که همه افزونه ها فعال هستند.

همه پیام های فعال شده پیام در وردپرس با WPCore

پس از آن می توانید افزونه های نصب شده خود را با رفتن به صفحه افزونه ها » افزونه های نصب شده از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

صفحه افزونه ها را در وردپرس نصب کنید

اکنون می توانید تنظیمات افزونه هایی را که نصب کرده اید را پیکربندی کنید و سایر تنظیمات سایت تان را انجام دهید. تبریک ! کار نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه به پایان رسید.

جمع بندی مقاله نصب افزونه های وردپرس به صورت انبوه

در انتها امیدواریم که با استفاده از این آموزش وردپرس بتوانید یک کلکسیون از افزونه های مورد نیاز و مورد علاقه خود را بسازید و سپس هر بار که خواستید یک سایت وردپرسی را طراحی کنید دیگر نیازی نباشه یکی یکی افزونه های مورد نیاز تان را آپلود و نصب کنید و به جاش بتونید از زمان اضافی که با اینکار به دست میارید یک سایت زیبا و با رابط کاربری خوب طراحی کنید. اگر سوالی داشتید در بخش نظرات و در زیر همین نوشته مطرح کنید تا با هم در ارتباط باشیم . ممنون از همراهیتون 😉 منبع : wpbeginner , wpmudev

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *