خطاهای فید RSS در وردپرس

رفع خطاهای فید RSS در وردپرس

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 28 فروردین 1402

آیا با خطاهای فید RSS در وردپرس مواجه هستید؟ فیدهای RSS به کاربران کمک می‌کنند تا با استفاده از برنامه‌های خواننده خبر مانند Feedly، در وبلاگ شما مشترک شوند. از آنجا که فیدهای RSS به زبان نشانه‌گذاری XML منتشر می‌شوند، یک اشتباه کوچک در فید می‌تواند آن را غیرقابل‌خواندن کند و کاربران قادر به دیدن محتوای جدید در فیدهای خبری خود نخواهند بود.

سایر برنامه‌ها همچنین به دریافت به‌روزرسانی های محتوا از فید RSS وردپرس شما متکی هستند. به‌عنوان مثال، اگر از IFTTT برای ارسال خودکار  پست‌های جدید به شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنید، این کار نیز متوقف می‌شود، پس اگر می‌خواهید خطاهای فید RSS در وردپرس را برطرف کنید این آموزش وردپرس را از دست ندهید.

رفع خطاهای فید RSS در وردپرس

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطاهای فید RSS را در وردپرس برطرف کنید. ما همچنین درمورد عواملی که باعث ایجاد این خطاها می شود و همچنین نحوه جلوگیری از بروز این خطاها در آینده بحث خواهیم کرد.

رایج ترین خطاهای فید RSS در وردپرس

بیشترین خطاهای فید RSS وردپرس در پیکربندی ضعیف ایجاد می شود. وردپرس خروجی های RSS را به XML می دهد که یک زبان علامت گذاری دقیق است. شکست خط یا یک برگه اضافی می تواند باعث ایجاد مشکل در RSS شما شود و پیام خطای RSS چیزی شبیه به پیغام زیر خواهد بود:

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity Location: http://example.com/feed Line Number 2, Column 1:

بسته به مرورگری که استفاده می کنید ، پیام خطای RSS شما ممکن است متفاوت باشد. همچنین ممکن است هنگام بازدید از فید RSS خود در یک مرورگر ، این پیام خطا را مشاهده کنید.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228

اگر از FeedBurner استفاده می‌کنید، ممکن است خطاهای فید RSS در وردپرس شما متفاوت از این دو باشد. با گفتن این نکته، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که چه چیزی باعث ایجاد این خطاهای فید RSS در وردپرس می‌شود و چگونه می‌توانیم آن‌ها را رفع کنیم.

رفع خطاهای فید RSS به صورت دستی

یکی از رایج‌ترین خطاها برای خطاهای RSS در وردپرس شما، پیکربندی ضعیف است. این پیکربندی ضعیف می‌تواند بعد از بستن تگ PHP در یک افزونه یا در فایل‌های function.php قالب وردپرس شما ایجاد شود. اگر شما به‌تازگی یک قطعه کد به پوسته وردپرس خود اضافه کرده‌اید یا به چایلدتم وردپرس خود یک قطعه کد افزوده‌اید یا در فایل functions.php کدی را افزوده‌اید پس باید کدهای توابعی که قرار داده‌اید را ویرایش کنید.

اگر در انتهای کدهای فایل‌های توابع شما یک تگ بسته PHP وجود دارد، پس باید مطمئن شوید که هیچ فضای اضافی یا خط فاصله‌ای بعد از آن وجود ندارد. در حالت ایده آل، استفاده از تگ بستن PHP اصلاً نیازی نیست برای همین بهتر است که تگ بسته شدن کدهای PHP را در آخرین تابع حذف کنید. (توجه کنید که تنها آخرین تگ بسته شدن PHP در هر پرونده) به تصویر زیر توجه کنید که بین دو تابع PHP فاصله‌هایی وجود دارد منظور از حذف فاصله‌های بین تگ بسته شدن PHP و تگ باز شدن PHP همین است، توجه داشته باشید که اصلاً نیازی به باز و بسته شدن تگ PHP نیست حتی می‌توانید این تگ‌های باز و بستن را درصورتی‌که تمام فایل دارای کدهای PHP است حذف کنید.

حذف فاصله بین تگ های PHP برای حذف خطاهای فید RSS را در وردپرس

و بعد از حذف فاصله‌ها به شکل زیر می‌شود:

حذف فاصله بین تگ های باز و بسته PHP برای رفع خطاهای فید RSS را در وردپرس

با انجام و بررسی این کار در اکثر مواقع مشکل برطرف می‌شود ولی بااین‌حال اگر بازهم خطاهای فید RSS را در وردپرس شما برطرف نکرد ادامه مطلب را بخوانید.

افزونه‌های مرتبط با فید RSS در وردپرس را غیرفعال کنید

اگر از افزونه وردپرسی برای تغییر یا سفارشی‌سازی فید RSS در وردپرس استفاده می‌کنید، باید آن افزونه را غیرفعال کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام افزونه است می‌توانید تمام افزونه‌های وردپرس را به‌صورت موقت غیرفعال کنید.

افزونه های مرتبط با فید RSS در وردپرس را غیرفعال کنید

بعد از غیرفعال سازی موقت افزونه‌ها فید RSS در وردپرس خود را بررسی کنید، اگر خطاها برطرف شده بود که مشکل از یکی از همان افزونه‌های نصب‌شده بر روی سایتتان است و برای اینکه بفهمید مقصر اصلی این موضوع کدام افزونه است! باید افزونه‌ها را به‌صورت یک عدد یک عدد فعال کنید و بعد از فعال‌سازی هر افزونه خطاهای فید RSS در وردپرس تان را چک کنید.

با استفاده از این راه می‌توانید متوجه بشید که مشکل از کدام افزونه وردپرس بوده است. پس از یافتن افزونه مقصر!، می‌توانید با پشتیبانی افزونه برای به‌روزرسانی تماس بگیرید و یا یک افزونه جایگزین پیدا کنید که کار همان افزونه را برای شما انجام دهد.

به صورت موقت یک قالب وردپرس پیشفرض را فعال کنید

گاهی اوقات، تابعی در قالب وردپرس با کد نویسی و پیکربندی ضعیف هم می‌تواند در فید RSS وردپرس شما تأثیر بگذارد و باعث به وجود آمدن خطاهای فید RSS در وردپرس شود.

برای دیدن اینکه آیا این مشکل توسط قالب وردپرس شما ایجادشده است، باید موقتاً یکی از قالب‌های پیش‌فرض وردپرس را نصب کنید. به‌سادگی از پیشخوان وردپرس و از منوی کنار گزینه نمایش » پوسته‌ها را انتخاب کنید تا به صفحه قالب‌های وردپرس بروید و اگر یکی از قالب‌های پیش‌فرض وردپرس را به‌صورت نصب‌شده روی سایتتان دارید، آن را فعال کنید.

به صورت موقت برای رفع خطای RSS در وردپرس یک قالب وردپرس پیشفرض را فعال کنید

قالب‌های پیش‌فرض شامل قالب ۲۰۱۹، قالب 2020، قالب 2021 و غیره است. اگر در وب‌سایت خود یکی از قالب‌های پیش‌فرض وردپرس را نصب ندارید، می‌توانید بر روی دکمه ” افزودن پوسته تازه ” از بالای صفحه کلیک کنید تا به لیست قالب‌های رایگان مخزن وردپرس هدایت شوید و ازآنجا یکی از قالب‌های پیش‌فرض را نصب و فعال کنید. شما می‌توانید راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک قالب وردپرس را برای آموزش نصب قالب وردپرس به‌صورت قدم‌به‌قدم مشاهده کنید.

پس از تغییر قالب سایت به قالب پیش‌فرض وردپرس، خطاهای فید RSS در وردپرس خود را بررسی کنید. می‌توانید از فید RSS خود را در پنجره مرورگر بازکنید یا آن را با یک ابزار اعتبار سنجی فید (feedvalidator) تست کنید. اگر خطاهای فید RSS وردپرس به‌صورت کامل برطرف شد، این بدان معنی است که قالب وردپرس شما باعث بروز این مسئله شده است. برای پشتیبانی می‌توانید با توسعه‌دهنده قالب وردپرس تماس بگیرید یا یک قالب وردپرس جدید مناسب برای وب‌سایت خود پیدا کنید.

جمع بندی

امیدواریم این مقاله به شما در رفع خطاهای فید RSS در وردپرس تان کمک کند. در انتها اگر سوالی در رابطه با مشکلات فید RSS وردپرس دارید در بخش نظرات زیر همین مقاله مطرح کنید تا با هم در ارتباط باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در “رفع خطاهای فید RSS در وردپرس

 1. مهرداد میگوید:

  سلام من از سرویس ifttt استفاده میکنم
  فید سایتو نمیخونه میگه مشکل دارهو نمیفرسته در شبکه های اجتماعی
  قالب کردم ۲۰۲۰ بازم مشکل داشت
  قالبو کردم استرا درست شد
  مشکل از چیه دقیقا

  • پشتیبانی میگوید:

   سلام، ممکن است برخی از افزونه های نصب شده در سایت تان با قالب هایی که می فرمایید ناسازگاری دارند، برای همین این مشکل به وجود آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!