هر روز که می‌گذرد، ترید ارزهای دیجیتال و به طور کلی خرید و فروش ارز دیجیتال، به کاری جذاب و جذاب‌تر در میان سرمایه‌گذاران و همچنین کاربران اینترنتی تبدیل می‌شود. در واقع آن دست از افرادی که به دنبال ریسک و سودهای فراوان خرید و فروش ارز دیجیتال، خرید رمز ارز، خرید بیت کوین و… هستند، ترید ارزهای دیجیتال را به شدت در برنامه خود قرار داده‌اند و همانند داستان‌های جذاب علاءالدین در بازار بغداد و یا افسانه‌ی سندباد و رسیدن به ثروت فراوان، به دنبال رویا پردازی‌های پرسود خود در بازار جهانی و معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال هستند. اصلاَ کافیست یک فلش بک کوتاه به اواسط سال 2018 میلادی هم بزنید و با شگفتی ببینید کاربرانی که به طور دقیق و صحیح، بر روی خرید بیت کوین و ترید ارزهای دیجیتال تمرکز داشتند، با چه سود سرشار و قابل توجهی روبرو شدند!

اما حالا شاید این سوال برایتان به وجود آمده باشد که ترید ارزهای دیجیتال و جذابیت‌های مالی مربوط به آن، چه تفاوتی با سرمایه‌گذاری‌های رایج ارز دیجیتال و همچنین سرمایه گذاری با بیت کوین دارد؟!

در واقع پیشنهاد ما فقط این است: عجله نکنید و البته به پیشنهادهایمان به خوبی فکر کنید.

ترید ارزهای دیجیتال چیست؟!

اگر به دنبال ساده‌ترین توضیح برای ترید ارزهای دیجیتال باشید، باید بگویم که ترید به هرگونه معامله‌ی مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین فروش و خرید بیت کوین گفته می‌شود و کسب سود در آن، بیشتر بر روی اهداف کوتاه مدت تمرکز دارد.

در واقع معامله‌گر یا تریدر، سعی می‌کند که با توجه به دستیابی به اطلاعات و دیتاهای مختلف، شرایط خرید ارز دیجیتال یا خرید بیت کوین را بررسی کند و در مناسب‌ترین زمان ممکن، به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازد. به بیان دیگر، یک حقیقت واضح در میان تریدرها وجود دارد که طی آن یک قرارداد ثابت برای موفقیت ترسیم می‌شود و آن اینست که خرید بیت کوین یا خرید ارز دیجیتال باید در کمترین قیمت ممکن انجام گیرد و در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسد.

ترید ارزهای دیجیتال چیست؟!
ترید ارزهای دیجیتال چیست؟!

همچنین اگر همین امر در کوتاه‌ترین زمان موجود صورت گیرد، مفهوم ترید ارزهای دیجیتال را بیش از پیش مشخص و موثرتر بیان می‌کند و در حقیقت همین مسئله است که تا حدودی تفاوت بین سرمایه گذاری با بیت کوین و ارز دیجیتال در بلندمدت را با ترید ارزهای دیجیتال (با دیدگاه کسب سود در زمان کمتر) مشخص می‌سازد. ماجرای بازار بورس هم دقیقا به همین شکل است که گرچه بایستی یک تفکر بلندمدت برای حفظ سرمایه و کسب سود وجود داشته باشد، اما نیم نگاه به کسب سود در کوتاهترین زمان ممکن نیز بسیار پراهمیت است و نباید از آن غافل شد.

چند نکته در تفاوت ترید ارزهای دیجیتال با مفهوم سرمایه گذاری بلند مدت

 • در واقع یک فرد تریدر، در ترید ارزهای دیجیتال به دنبال آن است که خرید رمز ارز و خرید بیت کوین را هنگامی انجام دهد که در کوتاه‌ترین بازه‌ی زمانی به کسب سود منجر شود؛ حتی اگر این سود در خرید و فروش ارز دیجیتال اندک باشد.
 • برای این منظور، تریدر نیاز به دستیابی به اطلاعات و تحلیل‌هایی دارد که بتواند قیمت ارز دیجیتال و خرید بیت کوین را به درستی تشخیص دهد؛ البته که باید توجه داشت که نوسانات بازار ارز دیجیتال نیز گاهاَ غیرقابل پیش‌بینی است! اما بازهم پرواضح است که دستیابی به تحلیل‌های قدرتمند، می‌تواند حد ضرر و ریسک را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 • در سوی دیگر سرمایه گذاری با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در بلندمدت، بدین شکل خواهد بود که کاربر پس از خرید ارز دیجیتال و خرید رمز ارز، به دنبال ایجاد مالکیتی است که سرمایه سهام خود را به نوعی ذخیره کند و در بلند مدت از آن سود کسب کند.
 • به عنوان مثال بسیاری از مالکان زمین یا خانه نیز چنین تفکر مشابهی دارند و پس از خرید و مالکیت یک زمین یا خانه، حاضرند اصطلاحاَ آن را به گوشه‌ای بیاندازند و به عنوان یک سرمایه در زندگی خود، آن را ذخیره کنند و البته به سود افزایش قیمتش در گذر زمان، چشم بدوزند.
 • در حقیقت در این نوع سرمایه گذاری بلندمدت، بخصوص در کشورهای جهان سومی و با توجه به نوسانات اقتصادی شدید و افزایشی همیشگی کالاها (تقریباَ همه چیز!!!)، موجب می‌شود که سرمایه‌گذاران، گذر زمان و فراز و نشیب‌های آن را به عنوان دلیلی بر سود بردن همیشگی بر روی قیمت کالاها عنوان کنند.

در همین راستا بد نیست بدانید که یکی از ابزارهای تریدرها در پیش‌بینی قیمت‌های لحظه‌ای خرید و فروش ارز دیجیتال، ابزار تحلیل فاندامنتال یا بنیادی می‌باشد.

استفاده از ابزار تحلیل فاندامنتال در خرید و فروش ارز دیجیتال

در تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، ارزش ذاتی و واقعی سهام در خرید و فروش ارز دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرد. در حقیقت در تحلیل فاندامنتال:

 • وضعیت اقتصاد ملی یک کشور و یا در مقیاسی کوچکتر یک منطقه
 • شرایط شرکت بورسی یا موسسه ارائه دهنده ارز دیجیتال
 • حجم معاملات در خرید بیت کوین یا خرید رمز ارز
 • میزان بازگشت سرمایه در خرید ارز دیجیتال
 • میزان هزینه و مدت زمان استخراج ارز دیجیتال
 • وضعیت آینده در خرید بیت کوین و خرید رمز ارز
 • کیفیت و عمق بازار
 • و همچنین میزان موجودی پس از خرید ارز دیجیتال، مورد بررسی دقیق قرار گرفته و کوتاه‌ترین زمان ممکن برای کسب سود حاصل از ترید ارزهای دیجیتال تخمین زده می‌شود.

صرافی چیتابیت؛ فرصتی برای ترید ارزهای دیجیتال در سایه‌ی آسایش

چیتابیت به عنوان یکی از معتبرترین مراجع برای خرید و فروش ارز دیجیتال، فرصت خرید و فروش ارز دیجیتال در بیش از ۵۰۰ بازار را برای کاربران خود فراهم نموده است و با بهره بردن از یک سیستم امنیتی قدرتمند، امکان نگهداری مطمئن رمز ارزهای کاربران را تضمین می‌کند. همچنین باید به این نکته نیز اشاره داشت که کارشناسان قدرتمند چیتابیت، بهترین سیگنال‌های خرید و فروش ارز دیجیتال و خرید بیت کوین را به صورت رایگان برای کاربران خود ارسال می‌کنند و کاربران را به سمت کسب سودهای حداکثری در ترید ارزهای دیجیتال سوق می‌دهند.

در چیتابیت، بی‌واسطه به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید!

کاربران چیتا بیت به راحتی و بدون داشتن دغدغه‌ی تحریم، می‌توانند به صورت ریالی و با کارت شتابی خود به شارژ حساب بپردازند و به بازار بزرگ و قدرتمند بایننس دسترسی داشته باشند.

کاربران در بازار بایننس می‌توانند بدون دخالت هیچ واسطه‌ای، هرگونه خرید بیت کوین و ترید ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم انجام دهند. همچنین کارمزد خرید بیت کوین و رمز ارز و هرگونه امور مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال در چیتابیت، تنها و تنها 0.2 درصد است و یکی از کمترین کارمزد‌های ممکن برای خرید و فروش ارز دیجیتال سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

خبر خوش آنجاست که اگر حجم معاملات کاربران افزایش یابد، تمامی امور مربوط به خرید بیت کوین و ترید ارزهای دیجیتال، با کارمزد تنها 0.15 درصد محاسبه خواهد شد و همین مسئله، خود سود حاصل از ترید ارزهای دیجیتال را در کوتاه‌مدت افزایش خواهد داد.

ترید ارزهای دیجیتال چیست؟!
ترید ارزهای دیجیتال چیست؟!

کسب سود در ترید ارزهای دیجیتال را با بهترین ها به دست آورید

کارشناسان اقتصادی چیتابیت، آماده‌ی ارائه تمامی مشاوره‌های تخصصی و رایگان در زمینه‌ی خرید و فروش ارز دیجیتال، خرید بیت کوین و رمز ارز و همچنین ترید ارزهای دیجیتال، به تمامی کاربران گرامی می‌باشند و با ارسال دائمی سیگنال‌های موفق خرید و فروش ارز دیجیتال، همواره در فکر ایجاد شرایطی برای کسب سودهای حداکثری مخاطبان خود هستند.

با استفاده از آموزش‌های تخصصی چیتا بیت می‌توانید از هر یک از روش‌های ترید ارزهای دیجیتال (خرید و فروش کوتاه مدت یا اسکالپینگ، موقعیت‌گیری هوشمندانه ترید ارزهای دیجیتال، خرید و فروش سوئینگ یا نوسانی و خرید و فروش روزانه یا ۲۴ساعته (Day trading) بهره برده و به سودهای حداکثری و هیجان انگیز حاصل از ارزهای دیجیتال دست یابید.

و حرف آخر… از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنید و در مسیر کسب سود حداکثری خرید و فروش ارز دیجیتال، از بهترین‌ها کمک بخواهید تا تضمین محکمی را برای موفقیت، به همراه خود داشته باشید.

این مطلب صرفا یک رپورتاژ آگهی است و جنبه تبلیغاتی داشته و آکادمی وبکیما نه آن را تایید و نه رد می کند و همچنین هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *