تفکر طراحی چیست

تفکر طراحی چیست و چرا مبحث تفکر طراحی بسیار محبوب است ؟

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 23, بهمن, 1398

تفکر طراحی چیست و چرا این مبحث بسیار محبوب است؟
تفکر طراحی چیست ؟ تفکر طراحی منحصر به افراد طراح نیست ، همه نوآوران بزرگ در ادبیات ، هنر ، موسیقی ، علم ، مهندسی ، و کسب و کار آن را انجام داده اند. چرا آن را ” تفکر طراحی ” می نامند؟ آنچه در مورد تفکر طراحی خاص است که فرایندهای کار طراحان می توانند به ما در نتیجه گیری ، تدریس ، یادگیری و استفاده از تکنیک های کاربر محور به صورت سیستماتیک کمک کنند ، تا برای حل مشکلات در طرح ها ، کسب و کارها ، مسائل کشور و در زندگی مان بتوانیم از راه های خلاق و نو آورانه استفاده کنیم .

اگر دوست دارید به صورت کامل به جواب سوال تفکر طراحی چیست برسید این مقاله از آکادمی کسب و کار اینترنتی وبکیما را تا انتها مطالعه بفرمایید.  

راهنمای مطالعه:

شرکت های بزرگ در حال گرفتن روش تفکر طراحی

برخی از برند های پیشرو در جهان مانند اپل ، گوگل ، سامسونگ و جنرال الکتریک ، به سرعت در حال قبول کردن و به کار گرفتن روش تفکر طراحی هستند . علاوه بر این ، تفکر طراحی از دانشگاه های برجسته در سراسر جهان ، از جمله d.school ، استنفورد ، هاروارد و MIT تدریس می شود . با این حال ، آیا می دانید تفکر طراحی چیست و چرا این مبحث بسیار محبوب است ؟ در اینجا ، ما به بررسی تفکر طراحی می پردازیم و به شما می گوییم این مبحث در مورد چیست و تفکر طراحی چیست و چرا بسیار طرفدار دارد .  

تفکر طراحی چیست ؟

تفکر طراحی یک فرایند تکرار پذیر است که در آن ما به دنبال درک کاربر و فرضیات چالشی او هستیم و با دوباره مشکلات تلاش می کنیم تا استراتژی های جایگزین و راه حل هایی که ممکن است فورا با سطح اولیه درک ما (طراحان) آشکار نباشند را شناسایی کنیم . در عین حال ، تفکر طراحی یک رویکرد مبتنی بر راه حل مشکلات را فراهم می کند. این روش یک روش تفکر و کار کردن در کنار همدیگر است و همچنین مجموعه ای از روش های در دسترس . تفکر طراحی بر روی درک عمیقی از توسعه ادراک برای کاربرانی که برای محصولات یا خدمات آنها طراحی می کنیم ، متمرکز شده است .  

کمک تفکر طراحی در فرایند سوال پرسیدن

این موضوع به ما کمک می کند که همدلی با کاربر مورد هدفمان را مشاهده کنیم و آن را توسعه دهیم . تفکر طراحی به ما در فرایند سوال پرسیدن کمک می کند : سوال کردن درباره مشکلات ، سوال پرسیدن درباره فرضیات  و سوال های مربوط به پیامدها . تفکر طراحی در مقابله با مشکلاتی که بد تعریف شده اند یا ناشناخته هستند بسیار مفید است و توسط راه های کاربر محور ، وهمچنین ایجاد ایده فراوان در جلسات طوفان فکری و قبول کردن و به کار گرفتن رویکردهای در دسترس در نمونه سازی و آزمایشات به اصلاح و تعریف درست مشکل می پردازد. تفکر طراحی شامل آزمایشهایی که در حال انجام هستند نیز می شود : طراحی اسکچ ، نمونه سازی ، آزمودن طراحی ، و آزمایش مفاهیم و ایده ها .  

مراحل تفکر طراحی

امروزه استفاده از روش های تفکر طراحی به شیوه های مختلفی وجود دارد که همه آنها از سه تا هفت مرحله تشکیل می شوند و بسیار شبیه به یکدیگر هستند . همه روش ها طبق یک مفهوم و اصول مشترک پایه گذاری شده اند ، که در ابتدا توسط herbert simon  برنده جایزه نوبل علوم انسانی در سال ۱۹۹۶ معرفی شد . در اینجا ، ما بر مدل پنج مرحله ای تمرکز خواهیم کرد که توسط موسسه طراحی  هاسو پلانتر ( Hasso_plattner d.school) در استنفورد پیشنهاد شده است . ما رویکرد d.school را در انتخاب کرده ایم ، زیرا آنها در خط مقدم تطبیق و تدریس تفکر طراحی هستند .  

مفهوم User Experince تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست

پنج مرحله تفکر طراحی چیست ؟

با توجه به پیشنهاد ، d .school پنج مرحله تفکر طراحی به شرح زیر است :

  • همپوشانی _ با کاربران خود
  • تعریف _نیاز های کاربران شما، مشکل آنها و بینش شما
  • ایده __توسط به چالش کشیدن مفروضات و ایجاد ایده ها برای راه حل های نو آورانه
  • نمونه اولیه _برای شروع راه حل ها
  • تست_راه حل

نکات پنج فاز تفکر طراحی چیست ؟

مهم است به این نکته توجه داشته باشید که این پنج فاز، مراحل یا حالت ها همیشه متوالی نیستند و نباید مراحل را طبق دستور خاصی دنبال کنید . علاوه بر این ، شاید مراحل پنج گانه اغلب به صورت موازی اتفاق بیفتند و تکرار شوند ، به این ترتیب ، شما نباید مراحل را به عنوان یک فرایند سلسه مراتبی یا گام به گام پیش بینی کنید . در عوض ، شما به جای مراحل پی در پی ، آن را به عنوان یک مرور کلی از حالت ها ی مراحلی که به یک پروژه نوآورانه کمک می کند ، درک کنید.    

مشکلاتی که در رابطه با الگوهای ذهنی تفکر وجود دارد

گاهی اوقات ، ساده ترین راه برای درک و فهم آن دشوار است ، مانند تفکر طراحی ، فهمیدن و بررسی کردن چیزی است که مخالف تفکر طراحی است ( چیزی که تفکر طراحی نیست ). انسان ها به طور طبیعی الگوهایی از تفکر را که بر فعالیت های تکراری و دانش رایج و عمومی دسترسی دارند ، را توسعه می دهند. این رویکرد به ما در اقدام سریع در موقعیت های مشابه یا آشنا کمک می کند ، اما الگوها همچنین توانایی جلوگیری از دسترسی سریع و آسان به راه های جدید برای دیدن ، درک کردن و حل مشکلات را دارند .  

الگو های تفکر طراحی چیست ؟

طراحان اغلب ، الگوهایی تفکر را طرح های قابل بررسی ، در نظر می گیرند . برای مثال هنگامی که ما با برخی از محرک های محیطی روبرو می شویم ، الگو ها مجموعه ای از اطلاعات و روابط بین چیزها، اعمال ، و افکار هستند که ذهن آغاز شده و انسان را تحریک می کنند . یک طرح واحد می تواند مقدار زیادی اطلاعات را شامل شود . به عنوان مثال ، ما یک طرح برای سگ ها در ذهن داریم که حاوی داشتن چهار پا ، پوست خز ، دندان های تیز ، دم ، چنگال و تعدادی از ویژگی های قابل توجه دیگر است . هنگامی که محرک های محیطی ( از طریق دیدن و یا لمس کردن ) با این طرح منطبق می شوند ، حتی زمانی که پیوند سطحی یا فقط چند ویژگی وجود دارد ، همان الگوی تفکر به ذهن وارد می شود و ما یک سگ را تصور می کنیم .  

User Experince تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست

تفکر طراحی خارج از چهارچوب چیست

همانطور که این الگو ها به طور خودکار تحریک می شوند ، این فرآیند می تواند یک تصور منطقی از وضعیت را مختل کند یا موانع از دیدن یک مشکل با این موضوع ، نیازمند این است که ما در جهت رویکرد نوآورانه حرکت کنیم . به طور شگفت انگیزی ، حل مسئله نوآورانه نیز به عنوان “تفکر خارج از چهارچوب” شناخته می شود.  

یک مثال از حل مسئله : افکار اشتباه در مقابل ایده های تازه

فکر کردن در خارج از چهار چوب می تواند یک راه حل ابتکاری برای یک مشکل سخت باشد . با این حال ، فکر کردن در خارج از چهار چوب می تواند یک چالش واقعی باشد ، زیرا ما به طور طبیعی الگو های تفکری را ایجاد می کنیم که بر فعالیت های تکراری تمرکز دارند و به طور معمول در معرض دانش هایی قرار گرفته اند که خودشان را احاطه کرده اند (دانش هایی با شاخه های فراوان). تفکر خارج از چهار چوب ، چیزی است که به ما کمک می کند از وضعیتی که ما بیش از حد درگیر آن هستیم دور شویم ، و ما را قادر به یافتن فرصت هایی بهتر می کند .

با این حال ، تفکر خارج از چهار چوب چیزی است که ما باید آن را انجام دهیم . برای نشان دادن اینکه چگونه یک روش تازه تفکر می تواند راه حل های غیر منتظره ای را ایجاد کند ، بیایید به یک داستان معروف نگاهی بیاندازیم .  

User Experince
تفکر طراحی چیست؟

داستانی در رابطه با تفکر طراحی

چند سال پیش یک حادثه رخ داد که در آن یک راننده تصمیم داشت از یک پل کوچک عبور کند . متاسفانه ، راننده شکست خورد و کامیون به شدت از پل به پایین افتاد . راننده قادر به ادامه رانندگی و یا دنده عقب گرفتن و برگشتن نبود . چیزی که در این داستان اتفاق افتاد این بود که کامیون گیر کرد ، و باعث شد که مشکلات ترافیکی به وجود بیاید وپرسنل اورژانس ، مهندسان ، آتش نشانان و راننده های کامیون برای پیدا کردن راه حل های مختلف مذاکره کنند تا تا کامیون را بیرون بکشند.

کارگران و آتش نشانان در حال بحث در این مورد بودند که آیا باید بخش هایی از کامیون را از بین ببریم تا بتوانیم آنرا بیرون بکشیم . و با اینکه پل را خراب کنیم . هر یک از افراد در مورد راه حل هایی که در سطح تخصصی خاص خودشان قرار داشت صحبت می کردند . در این وضعیت بحرانی ، تمام افراد راه ها حل های خود را برای مشکلی که مشاهده می کردند ارائه می دادند ، و راننده کامیون ، خشم خود را نسبت به وضعیت ابراز می کرد و در کل نگرانی عمیقی در مورد شرایط بحرانی ایجاد شده ، بوجود آمده بود .

یک پسر که در پیاده رو شاهد بحث های شدید در مورد کامیون بود ، به پل نگاه کرد ، سپس به جاده و با خونسردی گفت : چرا فقط باد لاستیک ها را خالی نمی کنید ؟” همه متخصصان و کارشناسانی که تلاش می کردند مشکل را حل کنند کاملا شگفت زده شدند !! هنگامی که راه حل مورد آزمایش قرار گرفت ، کامیون به آسانی قادر به حرکت کردن بود ، تنها آسیب های ناشی از تلاش های اولیه برای جا به جا کردن کامیون کمی کار را سخت کرده بود .  

جمع بندی داستان بالا

بدون در نظر گرفتن این که آیا این داستان واقعا در زندگی واقعی اتفاق افتاده است یا خیر ، داستان نشان دهنده مبارزاتی است که ما با آن مواجه هستیم ، زیرا اغلب آشکار ترین راه حل ها به دلیل محدودیت های خود مختاری که ما در آن قرار داریم ، سخت دیده می شوند (همیشه اگر از حاشیه و کمی دورتر به مسئله نگاه کنیم راه حل های خوبی را می توانیم کشف کنیم ) .  

به چالش کشیدن فرضیات ما و دانش روزمره برای ما انسان ها بسیار دشوار است ، همانطور که ما به ایجاد الگوهای تفکر متکی هستیم تا مجبور نباشیم همه چیز را از ابتدا یاد بگیریم . ما به انجام فرایندهای روزمره ناخودآگاه کم یا زیاد متعهدیم _ به عنوان مثال ، زمانی که صبح از خواب بیداری می شویم ، صبحانه می خوریم ، راه می رویم و روزنامه صبح را می خوانیم و همچنین وقتی که چالش ها را در کار و زندگی خصوصی مان ارزیابی می کنیم .

بخصوص متخصصان و کارشناسان به الگو های تفکر مستحکم تکیه می کنند ، الگوهایی که به خوبی در زمینه های مربوط به آنها خدمت می کنند ، و نه به نظرات مردمی که به آنها مهارت های خود را ارائه می کنند . با این حال ، برای کارشناسان سوال پرسیدن در مورد دانشی که دارند ، می تواند چالش بر انگیز و پیچیده باشد. این مورد می تواند بیش از یک بی احتیاطی به ما ثابت کند فکر کنیم که سالها آموزش و تجربه عملی می تواند به جای کمک به حل مشکل ، مانع آن بشود.  

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی یا فکر کردن در خارج از چهار چوب

تفکر طراحی اغلب به عنوان “تفکر خارج از چهار چوب ” شناخته می شود ، طراحانی که در حال تلاش برای ایجاد روشهای جدید تفکر هستند و از شیوه های حل مشکلی غالب یا رایج استفاده نمی کنند . هدف و قصد قلب تفکر طراحی ، بهبود کیفیت محصولات است . آن هم با تجزیه و تحلیل و درک اینکه چگونه کاربران با محصولات ارتباط برقرار می کنند و بررسی شرایطی که در آن کار می کنند .

در قلب تفکر طراحی ، دروغ ، علاقه ، توانایی پرسیدن سوال های مهم ، و فرضیات چالشی وجود دارند . به عنوان مثال ، برای اثبات اینکه آیا آنها معتبر هستند یا نه ، یکی از عناصر تفکر خارج از چهار چوب این است که فرضیات قبلی را فریب دهید . هنگامی که ما شرایط یک مشکل را مورد پرسش و بررسی قرار می دهیم ، فرآیند تولید راه حل به ما کمک می کند تا ایده هایی را ارائه کنیم که منعکس کننده محدودیت های واقعی و جنبه های خاص آن مشکل می باشند .

تفکر طراحی به ما این امکان را می دهد که کمی عمیق تر و به اکتشاف و بررسی مشکل بپردازیم ؛ این مورد به ما کمک می کند تا تحقیقات مناسب و نمونه سازی و تست محصولات و خدمات خود را انجام دهیم تا راه های جدیدی را برای بهبود محصول ، خدمات و یا طراحی کشف کنیم .  

دن نورمن قدیمی ترین و بزرگ ترین طراح تجربه کاربری

دن نورمن ، که بزرگترین و قدیمی ترین طراح تجربه کاربری است ، و همچنین اصلاح User Experince را ایجاد کرده است ، توضیح می دهد که تفکر طراحی چیست و چه چیزی در مورد آن بسیار ویژه است :

“…من هر چه بیشتر در برخورد های اخیر خود با مهندسان ، ماهیت طراحی را در نظر می گیرم ، می بینیم که افراد فعال در کسب و کار و افراد عادی بدون سوال یا مطالعه بیشتر ، کورکورانه مشکلات که با آن مواجه هستند را حل و فصل می کنند . متوجه شدم که این افراد می توانند از یک میزان خوب تفکر طراحی استفاده کنند . طراحان تعدادی تکنیک را برای جلوگیری از دست یافتن به یک راه حل بسیار آسان طراحی می کنند . آنها مشکل اصلی را به عنوان یک پیشنهاد ، و نه به عنوان یک دستور عمل نهایی ، در نظر می گیرند . سپس به طور گسترده ای در مورد مسائل واقعی که در این پیشنهاد و دستور عمل مشکل واقع شده اند (به طور مثال با استفاده از رویکرد <<پنج Whys>> برای درک علل ریشه) تفکر می کنند .

_ دن نورمن ، تفکر طراحی  انتقادی

تفکر طراحی یک ابزار ضروری و کاملا مناسب و روشی متعادل است

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست

فرآیند طراحی اغلب شامل تعدادی گروه های مختلف از افراد در بخش های مختلف می شود ؛ به همین دلیل ، توسعه ، دسته بندی و سازماندهی ایده ها و راه حل های مفید برای مسائل ممکن است دشوار باشد . طراحی تفکر راه مناسبی برای حفظ یک پروژه ی طراحی در یک مسیر درست و همچنین سازماندهی و پیاده سازی ایده های اصلی در پروژه است.  

تغییرات عمده طراحی نشات گرفته از تفکر طراحی

تیم براون ، مدیر عامل شرکت IDEO ( یک شرکت مشهور و نو آور که در زمینه ی طراحی فعالیت می کند ) در کتاب موفق خود نشان داده است که تغییرات عمده ای در زمینه ی طراحی داریم که همگی نشات گرفته از تفکر طراحی هستند . این تفکر کمک می کند از مسئله ای که مردم با آن مواجه هستند ، درک نزدیک و تقریبا درستی داشته باشیم .

این تفکر شامل درک مفاهیم پیچیده و ذاتی مثل درک کردن احساسات ، نیازها ، انگیزه ها و رفتار های مختلف مردم می شود. تفکر طراحی با روش منحصرا علمی کامل در تناقص است به این دلیل که در تفکر طراحی بیشتر و فراتر از تحقیقات بسیار زیاد و کمی علمی ؛ نیازها ، رفتارها و احساسات مشتریان مورد ارزیابی و درک قرار می گیرند .  

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست؟

علم و منطق در تفکر طراحی چیست

برخی از فعالیت های علمی شامل تجزیه و تحلیل نحوه ارتباط کاربران با محصولات و بررسی شرایطی که در آن کاربران کار کنند می باشد ، که شامل این موارد می شود :

  • تحقیق در مورد نیازهای کاربر
  •  جمع آوری تجربه از پروژه های قبلی
  • در نظر گرفتن شرایط فعلی و آینده ی مرتبط به محصول
  •  ارزیابی پارامتر های دردسر ساز
  • و ارزیابی کاربرد عملی راه حل های جایگزین برای حل کردن مشکلات

تفکر طراحی شامل بررسی عناصر مبهم مساله

بر خلاف یک رویکرد صرفا علمی ، که در آن اکثریت از ویژگی های شناخته شده استفاده می کنند و مورد ارزیابی قرار می گیرند تا به یک راه حل برای یک مساله ی مشخص برسیم ، تحقیقات تفکر طراحی شامل بررسی عناصر مبهم مساله می شود تا بتوان پارامتر های ناشناخته قبل را فاش کرد و استراتژی های جایگزین را پیدا کرد.

پس از رسیدن به تعدادی از راه حل های بالقوه برای مشکل ، فرآیند انتخاب بین راه حل ها ، بر اساس منطق انجام می شود. طراحان به تجزیه و تحلیل و ایجاد کردن این راه حل تشویق می شوند بنابراین آنها می توانند به بهترین گزینه از راه حل ها ، برای هر مشکل یا موانعی که در طی هر مرحله ی از طراحی پیش می آید ، دسترسی پیدا کنند.  

تفکر طراحی کاملا عملی و عینی

با توجه به این ، به نظر صحیح تر است که بگوییم تفکر طراحی دقیقا یک تفکر تخیلی و خارج از دسترس نیست در حقیقت عملی و عینی است که اساتیدی مانند Runge Clint از آن به خوبی استفاده کرده اند. (Runge Clint بنیانگذار و مدیرعامل  Archrival ، یک آژانس بازاریابی جوانان برجسته و استاد ادبیات در دانشگاه نبراسکا_لینکن است .)  

ساختن ایده ها و راه حل های خلاقانه توسط درک مناسبی از انسان ها

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست

بر اساس علم و منطق ، تفکر طراحی به دنبال ایجاد یک درک مناسب ، نزدیک و صمیمانه از مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند تعریف شده است . تفکر طراحی تلاش می کند تا با انسان ها همدلی کند یعنی این حس را برساند که انسان ها و دیدگاه آن ها را درک می کند. این دیدگاه ها شامل : مفاهیم فردی مبهم یا مفاهیم انتزاعی هر فرد است مانند احساسات ، نیازها، انگیزه ها و عوامل رفتاری انسان ها.

ماهیت تولید ایده ها و راه حل ها در تفکر طراحی به این معنی است که این رویکرد به طور معمول حساسیت بیشتری دارد و مورد علاقه طراحان است و در زمینه ی محتوا برای کاربرانی که با این مسائل مواجه می شوند . همچنین در مواقعی که کاربران برای تعامل داشتن به یک محصول دچار موانع و مشکلاتی می شوند ، تفکر طراحی مورد استقبال قرار می گیرد.

ماهیت اصلی تفکر طراحی به تولید کردن راه حل های مبتکرانه و نو آورانه برای حل کردن مشکلات و مسائل بر می گردد و همچنین یکی از تاثیرات مهم تفکر طراحی به آشنایی با عمل و رفتار و فکر مشتری های واقعی بر می گردد . یعنی این تفکر کمک می کند رفتار ها و مشکلات مشتری را ارزیابی و درک کنیم و همچنین راه حل های حل مسئله ی جدید و جایگزین را تولید کنیم .  

تفکر طراحی یک روند تکراری و غیر خطی است

همانطور که می بینید ، روند جریان های متفاوتی بین مراحل مختلف وجود دارد .    

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی یک فرآیند تکراری و غیر خطی است. این به سادگی به این معنی است که تیم طراحی مداوم از خروجی هر روند برای بررسی ، پرسیدن و توسعه ی پیش بینی اولیه و درک نتایج مسئله ی اولیه استفاده می کند. نتایج پایانی که از اولین روند بدست می آید شامل مطلع کردن ما در فهمیدن و درک خود مساله است و همچنین قادر ساختن ما برای تعریف دوباره ی مسئله و شاید مهمتر از همه ، به ما بینش جدیدی از مسئله ارائه می دهد تا با نگرشی دیگر مسئله را بازبینی کنیم .

بنابراین راه حل های جایگزین متفاوتی را برای حل مسئله خواهیم دید که قبل از این شیوه ی تفکر به ذهنمان خطور نمی کرد.

تفکر طراحی برای هر کسی با هر سمت شغلی است

تیم براون (Tim Brown) معتقد است که تکنیک های تفکر طراحی و استراتژی های طراحی در هر سطحی برای همه افراد کاربرد دارد و مفید است. تفکر طراحی نه تنها برای کارکنان خلاق ، فریلنسرها، و رهبرانی که به دنبال استفاده کردن از روش های تفکر طراحی در سطوح مختلف محصول یا خدمات سازمان شان هستند مفید و کاربردی است تا بتوانند راه حل های جدیدی را برای کسب و کارها و جامعه پیدا کنند.

تفکر طراحی اساسا یک رویکرد حل مسئله است ،که در زمینه طراحی ، شکل گرفته و طراحی شده است . تفکر طراحی یک ترکیب از دیدگاه کاربر محور با منطق ، عقلانیت و بررسی تحلیلی است که در واقع به هدف ایجاد کردن راه حل های نوآورانه شکل گرفته است .  

تفکر طراحی چیست
تفکر طراحی چیست ؟

جمع بندی مقاله تفکر طراحی چیست

تفکر طراحی اساسا یک رویکرد حل مسئله است که بیشتر به نوعی طراحی اختصاص داده شده است که شامل ارزیابی دیدگاه ها با زوایای شناخته شده ی یک مسئله و شناسایی عوامل مبهم و شناسایی عواملی که به فهمیدن وضعیت مسئله کمک می کند می شود. این روش با یک رویکرد علمی در تناقص است به طوری که در روش های علمی بیشتر دیدگاه های شناخته شده و واقعی به منظور دستیابی به یک راه حل آزمایش می شوند نه عوامل مبهم و عواملی که به شناسایی مسئله کمک می کنند.  

تفکر طراحی یک فرآیند تکراری

تفکر طراحی یک فرآیند تکراری است که در آن دانش دائما مورد سوال قرار گرفته و یا به دست می آید. یعنی دانشی که در این فرآیند بدست می آید به صورت دائم در حلقه هایی از بازبینی دانش و همچنین استخراج دانش قرار می گیرد تا به ما کمک کند یک مسئله را مجددا بازبینی کنیم تا در نتیجه راه حل های جایگزین برای حل مساله را پیدا کنیم. راه حل هایی که در مراحل اولیه ی کار برای ما قابل فهم و شناسایی نبوده اند.  

تفکر طراحی ،  تفکری خلاق برای طراحان

تفکر طراحی اغلب به عنوان تفکر خلاق برای طراحان شناخته می شود . به این دلیل که آنها دائما تلاش می کنند تا روش های جدید تفکر را پیدا کنند روش هایی که معمولا بیشتر و فراتر از روش های رایج حل مسئله هستند. همانند روش تفکر هنرمندان ، هدف اصلی در تفکر طراحی این است که با تجزیه و تحلیل نحوه ی ارتباط با مشتریان و همچنین با بررسی شرایط و موقعیت هایی که مشتریان در آن قرار دارد ، کیفیت محصولات را توسعه دهیم .  

توسعه روش های تجربه کاربری با تفکر طراحی چیست

تفکر طراحی به ما ابزار دقیقی می دهد که به صورت عمیق تر و دقیق تری روش های تجربه کاربری را توسعه دهیم . شرکت ها هر روز با مشکلات غیر قابل پیش بینی و پیچیده ای مواجه می شوند که معرفی تفکر طراحی در محیط کاری شما می تواند شرایط را تغییر دهد.

سخن آخر مقاله تفکر طراحی چیست

امیدوارم که مقاله تفکر طراحی چیست مورد پسند شما قرار گرفته باشد. اگر به سری مقالات آموزش طراحی سایت علاقمند هستید حتما مقاله های ریسپانسیو در css و طراحی سایت مشهد و تجسم اطلاعات چیست ؟ را نیز مطالعه بفرمایید.

نکته مهم با عضویت در کانال تلگرام وبکیما از جدیدترین آموزش های رایگان خیلی زود مطلع شوید، علاوه بر آن می توانید انواع قالب ها و افزونه های پرکاربرد وردپرس را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید، همچنین ما در کانال تلگرام وبکیما به شما جدیدترین متدهای لینک سازی خارجی سایت و سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را آموزش می دهیم، برای عضویت از لینک زیر استفاده کنید:
عضـــویت در کانـــال تلگرام وبکیــــــــــما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره عید فطـــر آغاز شد! از 30 تا 65٪ تخفیف ویژه...!بزن بریم!
+