آموزش کار با افزونه شمارش معکوس در وردپرس

آموزش کار با افزونه شمارش معکوس در وردپرس

منتشر شده در تاریخ : 2, مهر, 1400

بحث دعوت به اقدام در کسب و کار اینترنتی بسیار مهم است و باعث خواهد شد که کاربران خریدی در سایت داشته باشند و یا یک اقدامی در سایت داشته باشند تا نرخ CTA در سایت افزایش پیدا کند، المان‌های بسیار زیادی برای افزایش CTA وجود دارد که باید از آن‌ها استفاده کنید، یکی از این المان‌ها شمارش معکوس در وردپرس است که می‌تواند بسیار عالی باشد و کاربر را ترغیب کند که کاری را در سایت انجام دهد، در مقاله آموزش کار با افزونه شمارش معکوس در وردپرس از سری مقالات آموزش وردپرس، می‌خواهیم بیشتر درباره شمارش معکوس در سایت توضیح دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید و بتوانید با افزونه‌های شمارش معکوس در وردپرس که معرفی می‌کنیم، بتوانید با استفاده از آن‌ها در سایت خود شمارش معکوس داشته باشید.

نحوه کارکرد و کاربردهای شمارش معکوس

شاید هنوز درباره کاربرد این مورد خیلی اطلاعاتی نداشته باشید و نتوانید به‌خوبی تشخیص دهید که در چه بخشی می‌توانید از آن استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید که بسیار تاثیر گذر است و کاربر را ترغیب به استفاده از یک تخفیف یا پر کردن یک فرم و یا حتی می‌تواند ترغیب به خرید یک کالا کند که بسیار برای افزایش فروش کاربردی است.

قطعا تاکنون در شبکه‌های اجتماعی هم مانند اینستاگرام این شمارش معکوس را دیده‌اید و از آن‌ها استفاده کرده‌اید، با استفاده از شمارش معکوس شما می‌توانید خیلی ساده به کاربر توضیح دهیم که چقدر دیگر زمان مانده برای استفاده از یک تخفیف و یا پر کردن یک فرم و این موضوع باعث می‌شود کاربر خیلی بیشتر ترغیب شود تا آن محصول را خریداری کند.

 نحوه کارکرد و کاربردهای شمارش معکوس در وردپرس
نحوه کارکرد و کاربردهای شمارش معکوس در وردپرس

تصویر بالا نمایش دهنده یک نوع شمارش معکوس است که می‌تواند بسیار پرکاربرد باشد و دقیقا، روز، ساعت، دقیقه و ثانیه استفاده از یک چیزی را نمایش داده است. سال‌ها قبل با همین شمارش معکوس توانستیم در یک لندینگ فروش کالا کاربران زیادی را ترغیب کنیم که محصول ما را خریداری کنند و همین موضوع باعث شد در چند ساعت ده‌ها سفارش را دریافت کنیم و به همین دلیل است ما استفاده از شمارش معکوس را پیشنهاد می‌کنیم.

3 افزونه برتر شمارش معکوس در وردپرس

افزونه‌های زیادی برای شمارش معکوس در وردپرس وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خیلی ساده این المان را در سایت خود داشته باشید و آن را در بخش‌های مختلف سایت خود استفاده کنید، اما همه آن‌ها نمی‌توانند کاربردی باشند چرا که برخی از آن‌ها امکانات کافی را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و برخی از آن‌ها هم خیلی قدیمی شده‌اند و دیگر امروزه کاربردی برای ما نخواهند داشت پس در این بخش با ما همراه باشید تا 3 افزونه برتر شمارش معکوس در وردپرس را به شما معرفی کنیم بهترین افزونه را برای سایت خود انتخاب کنید.

1. افزونه Countdown Timer

یکی از بهترین افزونه‌های شمارش معکوس که می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید و شمارش معکوس عالی داشته باشید، افزونه Countdown Timer است که قابلیت‌های خوبی دارد، توجه داشته باشید که این افزونه در حال حاضر 10 هزار نصب فعال دارد و به عنوان یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های شمارش معکوس وردپرس شناخته می‌شود.

افزونه شمارش معکوس در وردپرس Countdown Timer
افزونه شمارش معکوس Countdown Timer

از قابلیت‌های این افزونه باید به زیبایی در طراحی شمارشگر آن اشاره کنیم که توانسته زیبایی سایت‌ها را حفظ کند. در حال حاضر این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است و می‌توانید از طریق مخزن وردپرس خیلی ساده آن‌را در دسترس خود داشته باشید و آن را نصب کنید، البته این افزونه یک نسخه پرو هم دارد که باید آن را خریداری کنید تا قابلیت‌های بیشتری را در دسترس داشته باشید که به صورت کلی نسخه رایگان افزونه هم می‌تواند نیاز شما را رفع کند و حتما نیاز نیست که نسخه پرو را خریداری کنید.


2. افزونه شمارش معکوس Countdown Timer Ultimate

افزونه Countdown Timer Ultimate هم به صورت رایگان عرضه شده است و همین موضوع هم باعث شده افراد زیادی از آن استفاده کنند، استفاده از این افزونه بسیار ساده است و اصلا نیاز نیست در این زمینه تخصصی داشته باشید و خیلی ساده می‌توانید با چند کلیک و یک سری تنظیمات شمارش معکوس برای خود داشته باشید.

افزونه شمارش معکوس وردپرس Countdown Timer Ultimate
افزونه شمارش معکوس وردپرس Countdown Timer Ultimate

این افزونه برای شمارش معکوس یک سری قالب را تهیه کرده است تا بتوانید در طراحی این شمارشگر‌ها خوب پیش بروید و محدود به یک نوع شمارشگر نباشید، اگر قصد دارید از این افزونه استفاده کنید می‌توانید به مخزن وردپرس مراجعه کنید. هر شمارش معکوس که برای خود ایجاد می‌کنید افزونه یک شورت کد به شما خواهد داد که می‌توانید با استفاده از آن این شمارش‌گر را در سایت مورد استفاده قرار دهید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.


3. افزونه شمارشگر وردپرس Evergreen Countdown Timer

سومین افزونه‌ای که در لیست ما قرار می‌گیرد، افزونه Evergreen Countdown Timer است که قابلیت‌های بسیار عالی در این زمینه ارائه داده است و خیلی ساده می‌توانید با استفاده از آن شمارش‌گر در سایت خود داشته باشید، این افزونه به صورت کلی با افزونه‌های صفحه ساز هم سازگار است و می‌توانید با استفاده از آن‌ها در بخش‌های مختلف سایت خود از شمارشگر‌ها استفاده کنید که این موضوع برای شما مناسب خواهد بود.

افزونه شمارشگر معکوس در وردپرس Evergreen Countdown Timer
افزونه شمارشگر وردپرس Evergreen Countdown Timer

در حال حاضر این افزونه 7 هزار نصب فعال از طریق مخزن وردپرس دریافت کرده است و می‌توان گفت که بهترین امکانات را برای این مورد دارد و اگر قصد دارید شمارشگر حرفه‌ای داشته باشید نیاز است حتما از این افزونه استفاده کنید. طبق توضیحات افزونه بیان شده است که این افزونه از کد‌های CSS سفارشی هم پشتیبانی می‌کند تا اگر بخواهید یک ظاهر خاصی در آن داشته باشید و زیبایی به آن دهید می‌توانید از کد‌های اختصاصی خود استفاده کنید.

خیلی خب دوستان تا این بخش از مقاله به صورت کامل با بهترین افزونه‌های شمارش معکوس در وردپرس آشنا شدید و می‌توانید با استفاده از این افزونه‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن شمارش معکوس داشته باشید، اما با ادامه مقاله هم حتما همراه باشید تا یکی از این افزونه‌ها را مورد بررسی دقیق‌تر و آموزش دهیم تا بتوانید راحت‌تر برای خود شمارش معکوس ایجاد کنید.


آموزش ساخت شمارش معکوس در سایت با افزونه Countdown Timer Ultimate

با توجه به آمار نصب افزونه‌هایی که معرفی کردیم پر نصب‌ترین آن‌ها افزونه Countdown Timer Ultimate است که بسیار قابلیت‌های خوبی هم در این زمینه دارد و می‌توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن شمارش معکوس در سایت داشته باشید، با توجه به این آمار نصب قصد داریم در این بخش مقاله به صوت کامل این افزونه را آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از آن شمارش معکوس داشته باشید.

آموزش ساخت شمارش معکوس در وردپرس با افزونه Countdown Timer Ultimate
آموزش ساخت شمارش معکوس در وردپرس با افزونه Countdown Timer Ultimate

بعد از نصب افزونه از طریق مخزن وردپرس یک گزینه در پیشخوان وردپرس به وجود خواهد آمد با نام Countdown Timer که می‌توانید با استفاده از آن تنظیمات افزونه را در دسترس داشته باشید و شمارشگر در سایت خود ایجاد کنید، همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید باید بر روی add time کلیک کنید تا بتوانید یک شمارش‌گر جدید برای خود ایجاد کنید.

در بخش اول باید یک عنوان برای شمارش‌گر خود بنویسید تا بتوانید بعدا که این شمارش‌گر‌ها زیادی شده‌اند آن‌ها را به خوبی مدیریت کنید.

  • Expiry Date & Time: از طریق این گزینه می‌توانید تاریخ دقیق شروع و با این شمارش گر را با روز، ساعت، دقیقه و ثانیه تنظیم کنید تا فعال شود و طبق همان تنظیمات پیش برود.
  • Timer Label: با استفاده از این گزینه می‌توانید مقدار‌های شمارشگر را تنظیم کنید که بر اساس، روز، ساعت، دقیقه و ثانیه می‌تواند باشد و هر کدام را که خواستید می‌توانید غیرفعال یا فعال کنید.

غیر از این تنظیماتی که گفته شد بقیه تنظیمات همگی به صورت کامل در نسخه پریمیوم افزونه در دسترس هستند و به همین دلیل توضیحات را افزایش نمی‌دهیم تا مقاله طولانی و خسته کننده نشود.

توجه داشته باشید که از شورت کد کنار صفحه هم می‌توانید استفاده از شمارشگر را در هر بخشی که می‌خواهید داشته باشید و نیاز نیست که خیلی فرآیند پیچیده‌ای را برای قرار دادن آن در سایت داشته باشید. تا این بخش خیلی ساده توانستید که شمارشگر برای خود ایجاد کنید بدون این که هیچ‌گونه کد نویسی انجام دهید و یا به دانش کد نویسی به صورت کلی مسلط باشید.

ساخت شمارش معکوس با صفحه ساز

اگر از صفحه ساز‌ها برای طراحی سایت خود استفاده کرده‌اید و این افزونه‌ها را در سایت خود نصب دارید می‌توانید با استفاده از المان‌های آن‌ها هم در سایت شمارش معکوس داشته باشید بدون این که افزونه‌ای را نصب کنید، برای مثال صفحه ساز المنتور دارای المان شمارش معکوس بسیار عالی و جذابی است که خیلی ساده می‌توانید از آن استفاده کنید.

چی یاد گرفتیم؟

شمارش معکوس در سایت‌های وردپرسی بسیار مهم است و در صفحه فرود‌های تبلیغاتی به صورت حرفه‌ای استفاده می‌شود تا کاربران را ترغیب کرد که اقدام سریع‌تری داشته باشند، در این مقاله سعی داشتیم بیشتر درباره شمارش معکوس در وردپرس به شما اطلاعات ارائه دهیم تا با آن آشنا شوید و بتوانید با افزونه‌هایی که معرفی می‌کنیم به بهترین شکل ممکن شمارش معکوس در سایت خود ایجاد کنید، در انتها مقاله هم محبوب‌ترین این افزونه‌ها را مورد بررسی دقیق‌تر قرار دادیم و آموزش آن که خیلی ساده بود را ارائه دادیم تا بتوانید با آن به خوبی کار کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کاملی را نسبت به این مووضع کسب کرده باشید در ضمن هر سوالی دارید از طریقف نظرات می‌توانید از ما بپرسید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 17 =