جلوگیری از هک وردپرس با حفاظت از فایل wp-config

جلوگیری از هک وردپرس با حفاظت از فایل wp-config

آخرین بروزرسانی در تاریخ : 12 اردیبهشت 1402
باید لاگین کنید!

جلوگیری از هک وردپرس در برابر هجوم هکرها با استفاده از فایل wp-config هدف این مقاله آموزش وردپرس است و همانطور که در مقاله امنیت وردپرس با htaccess از سری مقالات امنیت وردپرس گفتیم فایل wp-config یکی از مهم ترین فایل های هر سایت وردپرسی است که اگر اطلاعات آن به دست هکر ها بیوفته سایت کاملا از بین خواهد رفت و به صورت کامل هک خواهد شد. پس اگه میخواین که با محاظت از فایل wp-config راه نفوذ هکرها به سایت رو سخت تر کنید آموزش جلوگیری از هک وردپرس با حفاظت از فایل wp-config را تا انتها مطالعه بفرمایید.  

جلوگیری از هک وردپرس

یکی از روش های هک کردن سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده اند، دسترسی پیدا کردن به فایل wp-config-sample.php است. بعد از اینکه فایل های وردپرس داخل روت اصلی سایت یعنی فولدر public_html از حالت فشرده خارج میشه یک فایل جدید به نام wp-config.php در این فولدر ایجاد می شه که شامل  اطلاعات حیاتی سایت است.

اگه اطلاعات فایل wp-config دست یک هکر بیوفته و حتی اگه اون هکر خیلی هم مبتدی باشه مثل آب خوردن به تمامی اطلاعات سایت دسترسی پیدا می کنه و هر کاری که دلش بخواد می تونه با سایت انجام بده.    

جلوگیری از هک وردپرس با حفاظت از فایل wp-config
حفاظت از فایل wp-config.php برای جلوگیری از هک وردپرس

حفاظت از فایل wp-config

خب حالا که فایل wp-config اینقدر اطلاعات مهمی داره به نظر شما چجوری ازش محافظت کنیم؟ راستش رو بخواهید راه حل اینکار خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکر می کنید! ولی همین راه حل ساده امنیت سایت شما رو چندین برابر می کنه، حالا بریم سر اصل مطلب یعنی حفاظت از فایل wp-config برای جلوگیری از هک وردپرس و افزایش امنیت سایت وردپرسی مان.  

انتقال فایل wp-config از پوشه public_html به یک پوشه بالاتر

بله همان طور که در عنوان این بخش خوندید باید فایل wp-config را از پوشه public_html به یک پوشه بالاتر منتقل کنیم. شاید با خودتان فکر کنید که با این کار سایت تان به مشکل خواهد خورد ولی اصلا برای سایت مشکلی به وجود نخواهد آمد و می تونید همین الان فایل wp-config را به یک پوشه بالاتر منتقل کنید. با این کار دیگه کسی به این فایل مهم دسترسی نخواهد داشت و امنیت سایت تان دوچندان خواهد شد.  

جمع بندی

در انتها امیدوارم که آموزش جلوگیری از هک وردپرس با محافظت از فایل wp-config به کارتون اومده باشه و بتونید باهاش امنیت سایت تان را افزایش دهید. هرگونه سوال یا اشکالی در رابطه با این آموزش داشتید در بخش نظرات سایت با ما در ارتباط باشید. با پیشنهادات و نظرات خود ما را در راه تولید محتوای ناب فارسی حمایت کنید 😉

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه و پرسش

آموزش‌های ویدیویی جدید فقط در یوتیوب منتشر می‌شود!

بزن بریــم!