دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی (پروژه محور)

دوره آموزش زبان جاوا اسکریپت واقعی به این معنی است که در این دوره جاوا اسکریپت خالص (Vanilla JS) را یاد می‌گیرید بدون هیچ‌گونه فریم‌ورکی، اگر به طراحی وب علاقه دارید یادگیری جاوا اسکریپت بهترین کاری است که می‌توانید بعد از یادگیری HTML و CSS‌ انجام دهید.

قیمت دوره:

695 هزار تومان

%64 تخفیف معادل 1,26 میلیون تومان
دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی (پروژه محور)

دموی جلسات و برخی از پروژه های دوره

زبان جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه‌نویسی پویا و مبتنی بر شی (Object-based) است که هم می‌توان از آن در سمت کاربر و هم در سمت سرور برای تعامل با صفحات وب از آن استفاده کرد. اگر شما می‌توانید با استفاده از HTML و CSS صفحات استاتیک طراحی کنید، با استفاده از جاوا اسکریپت می‌توانید صفحات استاتیک و بی روح را به صفحات پویا و تعاملی تبدیل کنید.

چرا جاوا اسکریپت؟

اگر فقط یک سرچ کوچک در گوگل داشته باشید، بدون شک نام جاوا اسکریپت را همواره در لیست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در دنیا خواهید دید. اگر بخواهید به تازگی وارد دنیای برنامه نویسی شوید، زبان جاوا اسکریپت یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود چون یک زبان همه فن حریف است! محبوبیت و کاربردی بودن این زبان در حوزه‌های بسیار متنوع باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است.چرا باید زبان جاوا اسکریپت را انتخاب کنیم

شرکت های بسیار بزرگ جاوا اسکریپتی!!!

همان‌طور که در بالا دیدید با استفاده از زبان جاوا اسکریپت می‌توانید برای پلتفرم‌های مختلف سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خیلی خوب طراحی کنید. در تصویر زیر بخش خیلی کوچک از قدرت زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را برای شما نمایش دادیم تا ببینید که بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا مثل گوگل و فیسبوک هم از این زبان محبوب در کسب و کارشان استفاده می‌کنند.

شرکت های جاوااسکریپتی

کاربردهای جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت با سرعتی خیره کننده در حال پیشرفت است. طبق گزارش‌های سایت محبوب برنامه نویسان یعنی سایت Stackoverflow، زبان جاوا اسکریپت برای پنجمین سال به صورت متوالی محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین زبان برنامه نویسی در بین تمامی زبان‌ها در جهان است. جالب است بدانید که تمامی کارشناسان این حوزه بر این باورند که این روند همچنان در سال‌های بعد ادامه خواهد یافت.

طراحی و برنامه‌نویسی سایت‌ها

تمامی سایت‌ها از دو بخش Front ( ظاهر سایت) و Back (عملکرد سایت) طراحی‌ می‌شوند. با جاوااسکرپیت میتوان هم در طراحی بخش Front end و هم طراحی بخش Back end متخصص شد. (با یک تیر دو نشان!)

طراحی اپلیکیشن تحت وب

وب اپلیکشین یا PWA از جدیدترین تکنولوژی در ترکیب اپ‌های موبایل و سایت‌ها استفاده می‌کند. در حقیقت PWA سایتی است که از فناوری‌های مدرن وب استفاده می‌کند؛ اما ظاهر و کارکرد آن مثل یک اپلیکیشن موبایل است.

ساخت اپلیکیشن موبایل

قبل از ورود جاوا اسکریپت، اپ‌های موبایل باید برای سیستم عامل اندروید و IOS به صورت مجزا برنامه‌نویسی می‌شدند، اما اکنون می‌توانید با جاوا اسکریپت یک برنامه طراحی کنید تا در هر دو سیستم عامل موبایل کار کند!

کاربرد های بیشتر

جاوا اسکریپت همچنان در حال پیشرفت است و هر روز به وسعت استفاده از آن در حوزه‌های مختلف اضافه می‌شود. از جاوااسکریپت در حوزه‌هایی همچون طراحی نرم‌افزارهای دسکتاپ و حتی در حوزه یادگیری ماشین و … بهره ببرید.

سرفصل‌های دوره آموزش جاوااسکریپت واقعی

فصل اول: در اولین فصل از این دوره به مباحث پایه در زبان جاوا اسکریپت پرداختیم ، این فصل دارای 20 جلسه است و مباحثی مثل:

 1. ابزارهای مورد نیاز برای شروع برنامه‌نویسی با جاوا اسکریپت
 2.  متغییر‌ها در زبان جاوا اسکریپت‌
 3. Operators در جاوا اسکریپت
 4. معرفی انواع داده یا Data Type ها
 5. آموزش truthy و falsy
 6. آشنایی با Objects – آبجکت‌ها
 7. آموزش مبحث اسکوپ – Scope

را در این فصل آموزش دادیم، دقت کنید که لیست تمامی جلسات را در این بخش نیاورده‌ایم چون مطلب از حوصله خواندن خارج می‌شود.

فصل دوم: آموزش مباحث DOM در جاوا اسکریپت را در این فصل به صورت کامل آموزش داده‌ایم، این فصل دارای 6 جلسه است.

فصل سوم: در این فصل اولین پروژه حرفه‌ای و عملی را با استفاده از دانش خود تا به این جای دوره طراحی و پیاده سازی خواهیم کرد پروژه عملی To Do List خواهد بود در واقع یک وب اپلیکیشن است که با استفاده از آن می‌توانید لیستی از کارهای روزانه خود را تهیه کرده و ذخیره کنید، این فصل دارای 9 جلسه است.

فصل چهارم: در چهارمین فصل از دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی به صورت کاملا مفهومی به مبحث آرایه‌ها می‌پردازیم در این فصل با متدهای پرکاربردی مثل Map – Find – Filter – ForEach – Some – Every – Sort و … آشنا خواهید شد، همچنین در این فصل مفاهیم مهم Arrow فانکشن‌ها و همچنین Higher Order Functions و Callback را نیز یاد خواهید گرفت، این فصل دارای 11 جلسه است.

فصل پنجم: فصل پنجم یکی از مهم‌ترین فصل‌ها در این دوره است چرا که در این فصل با Object ها در جاوا اسکریپت به صورت کاملا مفهومی آشنا خواهید شد و مباحثی مثل: Hoisting – Call Stackکلمه کلیدی This – مباحث Bind Call Apply – مباحث مربوط به کلاس ها و OOP در جاوا اسکریپت را به خوبی یاد خواهید گرفت. در انتهای این فصل نیز یک مینی کتابخانه انیمیشن با استفاده از برنامه نویسی شی گرا با هم طراحی کرد. این فصل دارای 10 جلسه است.

فصل ششم: در این فصل یکی از پروژه های خیلی سرگرم کننده را خواهیم داشت، در واقع در این فصل موزیک و جاوا اسکریپت را باهم ادقام خواهیم کرد و وب اپلیکیشن Beat Maker را با هم توسعه خواهیم داد. این فصل دارای 10 جلسه است.

فصل هفتم: می‌توان گفت که در فصل هفتم یکی از کاربردی ترین پروژه ها را قرار است طراحی کنیم، نام پروژه Color Palette Generator یا به فارسی پالت رنگ ساز تصادفی است، در این پروژه نحوه استفاده و کار با کتابخانه‌ها در جاوااسکریپت را یاد خواهید گرفت. این فصل دارای 19 جلسه است.

فصل هشتم: تا اینجا پروژه های مختلفی را در این دوره طراحی کردیم، اما در این فصل یک وب‌سایت کاملا حرفه‌ای Portfolio یا همان سایت نمونه کار را طراحی می‌کنیم که داخل آن از انیمیشن‌های بسیار جالب و خیره کننده‌ای استفاده کردیم. این فصل دارای 11 جلسه است.

فصل نهم: در فصل نه برخی از مباحث پیشرفته‌تر در جاوا اسکریپت را آموزش داده‌ایم به عنوان مثال مباحثی مثل Deconstruct – Closure – Module در جاوااسکریپت را در این فصل به صورت کامل آموزش داده‌ایم، این فصل دارای 4 جلسه است.

فصل دهم: یکی از مهم‌ترین فصل‌های دوره همین فصل دهم است چون در آن به مبحث بسیار مهم و کاربردی Async پرداخته‌ایم، مباحثی مثل Async JavaScript – Promise – Async Await – Api – Json و … را در این فصل به خوبی یاد خواهید گرفت. این فصل دارای 8 جلسه است.

فصل یازدهم: در فصل 11 یک وب سایت یا وب‌ اپلیکیشن جستجو و دانلود تصاویر را به کمک یک API واقعی برنامه‌نویسی خواهیم کرد و به صورت عملی با API ها کار خواهیم کرد. این فصل دارای 10 جلسه است.

فصل دوازدهم: در این فصل سعی کردیم تا بهترین سایت‌هایی که یک جاوا اسکریپت دولوپر باید از آن‌ها استفاده کند تا بتواند هر روز مهارت‌های خود را افزایش دهد را معرفی کنیم. این فصل دارای 6 جلسه است.

فصل سیزدهم: در آخرین فصل نیز سعی کردیم مرحله بعد از گذراندن این دوره و اینکه چگونه باید مسیر یادگیری را دنبال کنید را توضیح دهیم، این فصل دارای 3 جلسه است.

این دوره برای چه افرادی توصیه می شود؟

 • افرادی که به‌دنبال یادگیری زبان جاوا اسکریپت هستند.
 • افرادی که به ارتقای مهارت و درآمد خود فکر می‌کنند.
 • افرادی که به برنامه‌نویسی Front-End علاقه دارند.
 • افرادی که به برنامه‌نویسی Back-End علاقه دارند.
این دوره برای چه افرادی توصیه نمی شود؟
 • افرادی که وقت کافی برای انجام تمرین ندارند
 • افرادی که خود را بی‌نیاز از یادگیری و پیشرفت می‌دانند

پشتیبانی 4 بعدی!

تمام دانشجویان وبکیما پس از ثبت نام در دوره به سامانه پشتیبانی ویژه دسترسی دارند و  می‌توانند از تیم مشاوره و پشتیبانی آکادمی وبکیما استفاده کنند، بنابراین خیالتان راحت باشد، چون هر مشکلی که داشته باشید می‌توانید خیلی سریع از پشتیبانی کمک بگیرید.

پشتیبانی با ۴ روش:

 1.  امکان ثبت تیکت در سامانه پشتیبانی
 2. پشتیبانی از طریق تلفن و داخلی مخصوص پشتیبان
 3. ارتباط از طریق تلگرام با پشتیبان ویژه دوره
 4. اتصال به کامپیوتر دانشجو و بررسی مشکل
 
پشتیبانی ۴ بعدی وبکیما
نبی عبدی مدیر آکادمی وبکیما

مدرس این دوره کیست؟

 • نبی عبدی، مدیر و موسس آکادمی دیجیتال مارکتینگ وبکیما
 • راه اندازی سایت وبکیما از صفر و رساندن آن به رتبه الکسای 500 ایران در کمتر از 6 ماه
 • مشاور و مدرس دوره های آموزشی کسب و کار اینترنتی
 • طراح و سازنده دوره های آموزش کسب درآمد از اینترنت
 • دارای گواهینامه SEO Expert از SEO MOZ
 • دارای گواهینامه بین المللی PHP , HTML & CSS و JavaScript از W3Schools
 • طراح تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) وب سایت و اپلیکیشن ها
 • نویسنده کتاب راهنمای جامع راه اندازی کسب و کار اینترنتی

5 دیدگاه برای دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی (پروژه محور)

 1. هاکان

  استاد اگه اموزش html و css مقدماتی که خودتون رایگان گذاشتید رو ببینم پاسخگو برا دوره جاوا اسکریپت نیست؟
  یا حتما اول دوره html و css جامع پروژه محورتون رو بخرم؟
  میخواستم خرید بزنم موندم کدومو خرید کنم
  پیشنهاد خودتون چیه برام
  ببخشید تو چندتا دیدگاه سوالاتم فرستادم

  • پشتیبانی

   بله همانطور که قبلا نیز اشاره شد، دانش html و css را حتما باید داشته باشید بدون html و css دوره جاوا اسکریپت برایتان کاربردی نخواهد داشت. همچنین دوره رایگان html و css به تنهایی کافی نیست.

 2. هاکان

  سلام استاد خسته نباشید
  واقعا ممنونم برا آموزشای خوبتون تا الان اموزشای رایگانت خیلی کارمو راه انداخته
  من گرافیستم و 23 ساله تو زمینه گرافیک فعالیت دارم برا ساخت پلاگین برا فتوشاپ زبان مورد نیازم جاوا اسکریپته
  آیا با این دوره میتونم هر چیزی تو ذهنمه اجرا کنم؟
  اما سوال دوم اینه که من html و css بلد نیستم آیا این دوره بدون آشنایی با html و css به درد من میخوره؟
  یا الزامیه که اول انها یادبگیرم؟

  • پشتیبانی

   درود بر شما، این دوره برای طراحان وب مناسب است و تمرکز آن بر روی استفاده از جاوا اسکریپت در برنامه‌نویسی وب اپلیکیشن‌هاست بنابراین شما باید آشنایی اولیه با مباحث html و css داشته باشید.

 3. morteza

  سلام وقت بخیر
  اینکه میفرمائید از جاوا اسکریپت میشه توی بک اند و سمت سرور هم استفاده کرد؛ دقیقا یعنی چی ؟ یعنی میشه اهاش cms مثل وردپرس طراحی کرد ؟

  • پشتیبانی

   سلام، یعنی با یادگیری زبان جاوا اسکریپت به تنهایی و استفاده از کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های آن می‌توانید هر نوع وب‌سایت و حتی اپلیکیشن اندروید و ‌IOS را به صورت کامل هم بخش فرانت و هم بخش بک‌اند را طراحی کنید.

 4. مهدی

  سلام وقت بخیر ، من میخوام از api های آماده استفاده کنم ولی بلد نیستم آیا با این آموزش میتونم یاد بگیرم

  • پشتیبانی

   درود بر شما، بله این آموزش دقیقا مناسب شماست.

 5. مهرزاد محمدی نسب

  سلام چجوری به پشتیبانی دوره ها دسرسی داشته باشیم؟

  • پشتیبانی

   سلام، می‌توانید از حساب کاربری خود تیکت ارسال کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

آخرین ساعات جشنواره بلک فرایدی! ... تا 90 درصد تخفیف روی تمامی دوره‌ها ...تخفیف‌تو بگیر!
+
دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی (پروژه محور)
دوره آموزش جاوا اسکریپت واقعی (پروژه محور)
%64 تخفیف معادل 1,26 میلیون تومان