آخرین بروزرسانی در تاریخ : ۷, خرداد, ۱۳۹۸ 523 بازدید

سلام به همراهان همیشگی سایت کاربر وردپرس ! با مقاله انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت در خدمتتون هستیم.

انتخاب بهترین نام دامنه برای وبسایت اولین دقدقه ی هر مدیر سایتی است، نام دامنه مناسب برای سایت به قدری اهمیت دارد که اگر بتوانید نام دامنه ی خوبی را برای سایت خود انتخاب کنید در همان ابتدای کار خود با کمی تلاش به نتایج خوبی در موتور های جستجو دست پیدا خواهید کرد.

نام دامنه سایت هویت کسب و کار شما خواهد بود پس در انتخاب آن هوشمندانه عمل کنید ما در این مقاله ، ۱۲ نکته مهم را برای انتخاب بهترین نام دامنه لیست کرده ایم، پس ابتدا این مقاله را تا انتها بخوانید سپس برای خرید دامنه اقدام کنید .

 

۱۲ نکته کلیدی برای انتخاب بهترین نام دامنه

 

 1. از پسوند مناسب استفاده کنید.
 2.  از کلمات کلیدی کسب و کارتان استفاده کنید.
 3. انتخاب نام کوتاه برای انتخاب بهترین نام دامنه
 4. تلفظ و حفظ آسان دامنه
 5. منحصر به فرد و قابل اعتماد بودن دامنه
 6. ساده بودن در تایپ
 7. استفاده نکردن از حروف دوگانه
 8. نام دامنه را خیلی مخصوص انتخاب نکنید.
 9. تحقیق برای حق کپی رایت
 10. استفاده از ژنراتورها برای انتخاب بهترین نام دامنه
 11. استفاده از نام منطقه
 12. سرعت عمل در ثبت بهترین نام دامنه

 

خب بریم تا هرکدام از این نکات  برای انتخاب بهترین نام دامنه را با جزئیات بیشتر بیان کنیم:

 

ثبت بهترین دامنه برای سایت

 

 

۱-استفاده از پسوند مناسب برای بهترین نام دامنه

اگر یه جستجوی ساده برای انواع پسوند دامنه بکنید خواهید دید که پسوند های بسیار زیادی با کاربرد های مختلف ساخته شده اند که چند نمونه از آنها را در زیر آورده ایم:

 

پسوند های مختلف برای انتخاب بهترین نام دامنه

 

.business   .band    .app    .agency    .actor

.academy      .center      .cheap      .city

.coffee    .company    .camera    .domains

.discount    .dentist    .credit    .computer

.events    .expert    .education    .email

.engineer    .exchange    .finance    .fitness

.furniture    .gallery    .gift    .graphics

.guide    .host    .house    .industries

.institute    .lawyer    .life    .market

.media    .network    .ninja    .photos

.pictures    .pizza    .press    .recipes

.repair    .restaurant    .services    .shoes

.social    .software    .support    .systems

.technology    .tools    .town    .training

.today    .university    .vision    .website

.wiki    .world    .xyz    .zone

.top    .tours    .site

 

همانطور که دیدید امروزه برای اکثر کسب و کارها یک پسوند دامنه ساخته شده مثلا اگر شما یک سایت در حوزه وکالت می خواهید بسازید پسوند 

 

بهترین نام دامنه با پسوند com.

بعداز همه این صحبت ها در مورد پسوند دامنه اینو خدمتتون عرض کنم که برای داشتن بهترین نام دامنه ، پسوند دامنه com. همچنان بهترین انتخاب برای هر نوع سایتی است و هنوز هم معتبرترین پسوند دامنه به حساب می آید.

اگه دقت کرده باشید خود شما هم وقتی دنبال آدرس یک سایت می گردید به طور خودکار com. را به آخر آن اضافه می کنید همچنین در اکثر کیبورد های موبایل های هوشمند دکمه com. را به طور خودکار برای درج یک آدرس اینترنتی دارند .

 

۲-استفاده از کلمات کلیدی کسب و کارتان برای انتخاب بهترین نام دامنه

برای داشتن بهترین نام دامنه باید از کلمات کلیدی در حوزه کاری خودتان استفاده کنید مثلا اگه کارتان طراحی لوگو است دامنه tarahilogo گزینه بسیار خوبی خواهد بود و مهمتر اینکه اگه از کلمات کلیدی در نام دامنه استفاده کنید از همان اول باعث بهبود رتبه سایتتان در نتایج موتورهای جستجو شده اید.

به احتمال خیلی زیاد کلمات کلیدی حوزه کاریتان را قبلا ثبت کرده اند ! پس باید کمی خلاقیت به خرج بدهید و یه کلمه ای به اول یا آخر آن اضافه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید .

 

۳-انتخاب نام کوتاه برای انتخاب بهترین نام دامنه

همانطور که سعی می کنید کلمات کلیدی را استفاده کنید باید مراقب باشید که نام دامنه از حد مجاز بلند تر نشود، نام دامنه کوتاه خیلی کاربر پسند تر است و در حافظه همه می ماند .

اگر نام دامنه خیلی بلند باشد در زمان تایپ دامنه در مرورگر احتمال اشتباه تایپی بیشر شده و باعث از دست رفتن ورودی های سایت می شود.

پیشنهاد ما استفاده از حداکثر ۱۵ حرف برای بدست آوردن بهترین نام دامنه است، نام های بلندتر از ۱۵ حرف خیلی زود فراموش می شوند.

 

۴-تلفظ و حفظ آسان از ویژگی های بهترین نام دامنه

بهترین نام دامنه نامی است که بشود خیلی راحت آن را به خاطر آورد اگر شما از کلمات کلیدی استفاده کنید و همچنین نام را کوتاهتر از ۱۵ حرف نگه دارید اما نشه به راحتی آنرا بخاطر سپرد این دامنه مناسبی نخواهد بود.

تاکنون میلیون ها دامنه اینترنتی به ثبت رسیده که ضرورت استفاده از نامی به یادماندنی و جذاب را بیشتر می کند زمانیکه نام دامنه را انتخاب کردید حتما از نظرات دیگران برای جذاب و تاثیر گذاربودن نام بهره ببرید.

 

۵-منحصر به فرد و قابل اعتماد بودن دامنه

بهترین نام دامنه برای هر سایتی باید منحصر به فرد باشد، اگر دامنه ای منحصربه فرد انتخاب کنید کاربرانتان هیچ وقت شما را فراموش نخواهند کرد.

برای مثال نام سایت Amazon.com یک نام جذاب، به یاد ماندنی و منحصر به فرد است در نظر بگرید که اگر نام این سایت BuyBooksOnline.com بود! فکرکنم منظورمو متوجه شدید 😉

از همه مهمتر برای داشتن بهترین نام دامنه باید نامی برای دامنه خود انتخاب کنید که در آینده که کسب و کارتان رونق گرفت و خواستید کارتان را کسترش دهید، از همان نام دامنه به عنوان برند خود استفاده کنید تا در کارتان سریع تر پیشرفت کنید .

 

۶-ساده بودن در تایپ

یکی دیگر از نکات خیلی مهم، برای داشتن بهترین نام دامنه، سادگی در تایپ دامنه است .

به عنوان مثال اگر از اصطلاحات عمومی مانند U به جای YOU و  یا استفاده از اعداد به جای حروف مانند استفاده از ۴ به جای for یا کلماتی که به طریق مختلف نوشته می شوند استفاده کنید، مطمعنا ترافیک زیادی را از دست خواهید داد.

 

۷-استفاده نکردن از حروف دوگانه برای داشتن بهترین نام دامنه

استفاده از نام هایی که از پشت سرهم قرار گرفتن چند حرف مشابه تشکیل شده تا از یک کلمه کلیدی که قبلا برای دامنه ای دیگر خریداری شده استفاده کنند کار هوشمندانه ای نیست .

برای مثال همان طراحی لوگو را در نظر بگیرید مطمعنا اگر بخواهید دامنه tarahilogo را خریداری کنید در دسترس نخواهد بود چون یک نفر دیگر قبلا آن را خریداری کرده است.

اما اگر به عنوان مثال بیایید و از کلمه tarahiloogo در نام دامنه استفاده کنید بهترین نام دامنه ای را انتخاب نکرده و کار هوشمندانه ای نکرده اید چون فقط کافیه کاربران سایتتان یه حرف o را تایپ نکنند آنوقت کاربرانتان را دودستی تقدیم رقیبتان کرده اید !

 

۸- برای داشتن بهترین نام دامنه ، نام دامنه را خیلی مخصوص انتخاب نکنید

اگر نام دامنه سایت را خیلی مخصوص انتخاب کنید اگر بعد ها بخواهید کمی کارتان را گسترش دهید کاری دشوار و غیر حرفه ای خواهد بود.

در نظر بگیرید می خواهید وبسایتی در مورد گل ها داشته باشید و نام دامنه را goleroze انتخاب کرده اید، چنانچه بعد ها بخواهید در رابطه با بقیه گل ها مطلب بنویسدید کاری حرفه ای نخواهد بود.

البته این مثالی ابتدایی برای پی بردن به مفهوم موضوع بود در عمل خیلی بدتر از این خواهد بود ! باید برای پیدا کردن بهترین نام دامنه کمی به خودتان زحمت بدهید!

 

۹-تحقیق برای حق کپی رایت

قبل از ثبت بهترین نام دامنه خودتان حتما مطمعن شوید که نامی که دارید انتخاب می کنید قبلا توسط شرکت یا شخصی دیگر به عنوان یک برند یا علامت تجاری به ثبت نرسیده باشد تا بعدا دجار عواقب قانونی آن نشوید و بابت آن کلی از کار و برنامه تان عقب بیوفتید.

این را هم در نظر داشته باشید که برای داشتن بهترین نام دامنه به هیچ عنوان در نام دامنه خود از نام دامنه ای دیگر استفاده نکنید چون عملا آن دامنه را برای صاحب آن دامنه ثبت می کنید !

برای مثال اگر نام دامنه mygoogle.com را ثبت کنید شرکت گوگل خیلی راحت از راههای قانونی دامنه را از شما خواهد گرفت.

 

۱۰-استفاده از ژنراتورها برای انتخاب بهترین نام دامنه

همانطور که قبلا گفتیم در حال حاضر بیشتر از ۳۶۰ میلیون دامنه اینترنتی به ثبت رسیده و این یعنی اینکه در بیشتر کلمات کلیدی و اکثر کسب و کارها دامنه های خاص و خوب به ثبت رسیده که کار را برای پیدا کردن دامنه خوب سخت کرده است برای همین سایت های ژنراتور دامنه ساخته شده اند که کار را برای ما آسان کنند.

یکی از قدیمی ترین این ژنراتور ها سایت خوب Nameboy است که با استفاده از آن ایده های نابی برای ثبت بهترین نام دامنه بدست می آورید به زودی مقاله ای کامل در رابطه با این ژنراتور های دامنه منتشر خواهیم کرد.

 

۱۱-استفاده از نام منطقه برای داشتن بهترین نام دامنه

اگر کسب و کارتان به صورت محلی است و مربوط به یک منطقه یا شهری خاص است، می توانید نام محله یا شهر را در نام دامنه خود استفاده کنید تا در موتور های جستجو در آن محله و شهر در صفحات اول باشید.

برای مثال شما می خواهید برای یک رستوران در شهر مشهد یک نام دامنه انتخاب کنید خوب مطمعنا اگر نام مشهد را در دامنه داشته باشید شما بهترین نام دامنه را انتخاب کرده اید و هر مشتری که در این منطقه در گوگل به دنبال رستوران باشد سایت شما در نتایج اول خواهد بود.

 

۱۲-سرعت عمل در ثبت دامنه

در آخرین نکته از ثبت بهترین نام دامنه برای سایت، در نظر داشته باشید همین لحظه که دارید دنبال نامی مناسب برای دامنه می گردید صدهانفر دیگر هم مانند شما به دنبال بهترین نام دامنه هستند پس وقت را هدر ندهید و به محض اینکه نامی مناسب کارتان را پیدا کردید سریعا نسبت به ثبت آن اقدام کنید.

 

آپدیت مقاله بهترین نام دامنه در تاریخ ۷ خرداد ۹۸

یکی از مهمترین گزینه ها برای انتخاب بهترین نام دامنه اینه که نامی که برای دامنه انتخاب می کنید باید در آینده قابلیت برند شدن داشته باشه، چون بعد از پیشرفت در کارتون قطعا به یک نام برند نیاز خواهید داشت چه بهتر که از همان ابتدا به این گزینه مهم فکر کرده باشید.

پس حتما نام دامنه را طوری انتخاب کنید که در آینده ای نزدیک به نام کسب و کار اینترنتی تان و برند شرکت تان تبدیل شود به این میشه گفت بهترین نام دامنه برای یک کسب و کار اینترنتی !

 

جمع بندی مقاله بهترین نام دامنه

خب امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشه و با استفاده از آن بتوانید بهترین نام دامنه را برای سایت خود انتخاب کنید.

اگر شما هم نکته ای می دونید که در این مقاله به آن اشاره ای نشده در قسمت دیدگاهها بیان کنید تا به مقاله اضافه بشه. ممنون از همراهیتون 😉

دسته بندی:برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *